مقاله

چه روش هایی در cloud mining وجود دارد و کدام یک از آن ها سودآورتر است؟

با با ارزش‏ تر شدن ارزهای دیجیتال، علاقه و رغبت افراد و سرمایه گذاران برای تولید این ارزها افزایش یافت و روش های زیادی برای استخراج آن ها توسعه داده شد. یکی از روش های استخراج ارزهای دیجیتال، استفاده از روش ” cloud mining ” است که هم اکنون طرفداران خاص خود را دارد و افراد زیادی از این طریق به استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود می پردازند. در این بین در استخراج ارز دیجیتال از طریق روش ” cloud mining “، راهکارهای متفاوتی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این راهکارها بپردازیم و مشخص کنیم که کدام روش نسبت به روش های دیگر، سودآورتر است. در کل 3 استراتژی در روش ” cloud mining ” وجود دارد که عبارتند از :
  • Virtual Hosted Mining
  • Hosted Mining
  • Leased Hashing Power
که در ادامه، به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.
  • روش Virtual Hosted Mining
در این روش عملاً استخراج ارز دیجیتال از طریق یک سرور اختصاصی صورت می گیرد که توسط سایت هایی خاص در اختیار کاربران قرار می گیرد. در این سرورهای اختصاصی، تمامی نرم افزارها و ابزار مورد نیاز در استخراج ارز دیجیتال مورد نظر توسط سایت در آن نصب شده است و سرور اختصاصی با این شرایط و بنا به درخواست کاربر در اختیار وی قرار می گیرد. این روش در واقع یک نوع از روش استخراج به صورت انفرادی هست. در این روش پیش بینی می شود که فرد نتواند به درآمد چندانی برسد و در عین حال نیز این روش در برخی از موارد با شکست مواجه می شود و سایت هایی که سرورهای مجازی را به سایت های ماینینگ می فروشند، در بسیاری از موارد پس از تشخیص عمل استخراج بر روی سرور، فعالیت و عملکرد آن را متوقف کرده و یا آن را در حالت تعلیق قرار می دهند.
  • روش Hosted Mining
در این روش امکانات استخراج ارز دیجیتال مورد نظر به صورت سرویس استخراج ابری در اختیار کاربر قرار می گیرد و فرد می تواند به تنهایی نسبت به تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام نماید. این روش در سال های قبل از محبوبیت خوبی برخوردار بوده ولی در حال حاضر طرفداران خود را از دست داده و اصلاً پیدا کردن کسی که چنین امکاناتی را در اختیار فرد قرار دهد، بسیار سخت می‏ باشد.
  • روش Leased Hashing Power
در این روش برای کاربر، امکانات سخت افزاری و قدرت پردازش در قالب بسته های مشخص پیشنهاد می شود و کاربر بر اساس نیاز خود و این که قصد دارد نسبت به استخراج کدام ارز اقدام نماید، مقدار ” hash rate “، مشخص را از سایت ارائه دهنده ی سرویس خریداری می کند و در یک بازه ی مشخص، این سخت افزار مشغول به کار شده و در نهایت مقداری ارز دیجیتال مورد نظر را به عنوان کارکرد سیستم و پاداش در اختیار وی قرار می دهند. در بین روش های معرفی شده، روش سوم نسبت به روش های دیگر، از مقبولیت بیش تری برخوردار بوده و سود آوری بالاتری دارد، فقط توصیه می شود که در این روش حتماً با سایت های دارای ارزش و اعتبار در صنعت استخراج ارز دیجیتال همکاری داشته باشید چرا که میزان کلاه برداری در این روش، به نسبت کل روش های موجود در بازار، بالاتر می باشد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *