ارز دیجیتال, مقاله

روش حفاظت از ارز دیجیتال

امنیت ارز دیجیتال

با افزایش محبوبیت بیت کوین و ارز های دیجیتال امنیت ارز دیجیتال دغدقه بسیاری از افرادی میشود که در این حوزه در حال فعالیت میباشند. در حال حاضر در سراسر دنیا افراد زیادی با انگیزه ها و اهداف متفاوتی وارد عرصه تولید ارز های دیجیتال شده اند. به طوری که در این بین، برخی از افراد با توان تولید بالا و با داشتن سیستم های تولید قدرتمند، وارد این عرصه شده و همه روزه موفق به استخراج مقادیر قابل توجهی از این نوع ارز می‏ شوند. این افراد، به کار تولید ارزهای دیجیتال به عنوان یک شغل حرفه ای نگاه کرده و هزینه و زمان قابل توجهی را در طی یک برنامه ریزی زمانی مشخص و تعیین شده برای کار تولید ارزهای دیجیتال در نظر می گیرند. در عین حال برخی دیگر از تولید کنندگان نیز با توان و قدرت تولید بسیار پایین، وارد این عرصه شده و به خاطر وجود برخی از محدودیت های مالی و اقتصادی قصد دارند از طریق تولید ارزهای دیجیتال، شرایط زندگی خود را بهتر نمایند که این امر باعث می شود تا عرصه تولید ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از راه های خروج از بحران و ادامه حیات این افراد تبدیل شود. همچنین برخی دیگر از افراد نیز هستند که فاکتور علاقه، این افراد را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده و این افراد تنها به صورت تجربی در زمینه تولید ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. در کل می توان با در نظر گرفتن شرایط مختلف به این موضوع پی برد که عرصه تولید ارزهای دیجیتال، محیطی را فراهم آورده است تا افراد زیادی با شرایط مالی و ویژگی‏ های متفاوت از هم، در کنار یکدیگر و یا به صورت انفرادی در این محیط به کار تولید ارزهای دیجیتال پرداخته و بدین ترتیب بتوانند نسبت به نیازهای متنوع خود پاسخ گو باشند.

اهمیت حفاظت از ارز دیجیتال

شاید نیازهای افراد مختلف، نسبت به هم متفاوت باشد ولی در کل باید گفت که هر یک از این افراد با جدیت وارد این عرصه شده و در نظر دارند که در پی انجام فعالیت و صرف هزینه اولیه در مورد پیش نیازهای لازم برای تولید ارزهای دیجیتال، بتوانند در نهایت نسبت به تولید ارزهای دیجیتال مورد نظر خود اقدام کرده و به سود و درآمد مناسبی دست یابند. البته در این بین علاقه و رغبت تعداد زیادی از افراد برای فعالیت در زمینه تولید ارزهای دیجیتال باعث شده است تا این شرایط، فرصت بسیار مناسبی را نیز برای افراد سودجو فراهم نماید. به طوری که در فضای تشکیل شده این چنینی، افراد سودجو می توانند از راه های مختلف و با کار کردن بر روی موضوع انگیزه و علاقه افراد برای فعالیت و کسب سود هر چه بیش تر در زمینه تولید ارزهای دیجیتال، نسبت به کلاه برداری این افراد و دزدیدن سود و توان تولید آن ها اقدام نمایند.

امنیت کیف پول الکترونیکی

در حال حاضر در سراسر دنیای اینترنت، نمونه های بارز و زیادی از این کلاه برداری ها موجود می باشد که در بیش تر موارد، افراد تازه کار و آن هایی که دانش فنی مناسبی در زمینه تولید ارزهای دیجیتال ندارند، توسط این افراد سودجو، مورد سو استفاده قرار می گیرند و سرمایه آن ها تباه می شود. دلیل بالا بودن نرخ کلاه برداری ها، همانطور که گفته شد، افزایش علاقه عمومی نسبت به تولید ارزهای دیجیتال می باشد که ظهور و وجود همه روزه ارزهای دیجیتال جدید در بازار نیز بر افزایش این روند افزوده است. چرا که در حال حاضر با ایجاد و فراهم سازی زیر ساخت های مناسب، شرایط برای تولید هر نوع ارز دیجیتالی فراهم شده است و از نظر تولید ارزهای دیجیتال، دنیای اینترنت با رونق قابل توجهی رو به رو شده است.

نکات امنیتی در نگهداری ارز دیجیتال

در این بین، باید گفت که تولید ارزهای دیجیتال مختلف و استفاده از توانمندی های سایت های مختلف در این زمینه، یکی از بهترین کارها و راهکارها در راستای رسیدن به نتایج بهتر و بهینه تر در تولید ارزهای دیجیتال می باشد ولی همواره باید توجه داشت که به دلیل وجود کلاه برداران و افراد سودجو زیاد در این عرصه، باید با آگاهی بیش تری در فعالیت ها و پروژه های مختلف شرکت نمود تا بدین ترتیب، شما به عنوان یک تولید کننده بتوانید سرمایه و توان تولید سیستم خود را حفظ کنید. در این مقاله قصد داریم چند مورد از نکات امنیتی که در تولید ارزهای دیجیتال نیاز است که حتماً به این موارد توجه داشته باشید را در اختیار شما قرار دهیم تا بدین ترتیب قادر باشید در شرایط بهتری نسبت به تولید و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، اقدام نمایید.

کیف پول بیت کوین

امنیت کیف پول ارز دیجیتال

 از مهم ترین ارکان امنیت ارز دیجیتال یکی از مهم ترین و اصلی ترین نیازهای موجود در زمینه تولید ارزهای دیجیتال، استفاده از کیف پول های ارزهای دیجیتال مناسب می باشد. بدین صورت که در پروسه تولید ارزهای دیجیتال، نیاز است که ارز دیجیتال تولید شده را بعد از تولید به این کیف پول ها واریز کنیم که در این بین، این کار واریز ارز دیجیتال یا به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و یا این که به صورت دستی و توسط فرد تولید کننده و از پنل کاربری وی در سایت استخر استخراج انجام می شود.

در هر حالتی که نسبت به تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود، اقدام می کنید باید در نظر داشته باشید که همواره از کیف پول های معتبر در این کار استفاده نمایید تا بدین ترتیب سرمایه و سود تولید شده شما تباه نشود. به طوری که در ماه های اخیر، شاهد افزایش میزان دزدی های صورت گرفته از طریق کیف پول های ارز دیجیتال هستیم و این آمار هر روز نیز در حال افزایش می باشد.

لذا در انتخاب کیف پول خود برای استفاده در کار تولید و جا به جایی ارزهای دیجیتال، همواره سعی کنید که از کیف پول های معتبر مربوط به سایت های پر بازدید استفاده کنید و یا کیف پول های خود را از منابع معتبری، مانند ” GITHUB “، دانلود نمایید که همه سورس های موجود در این گونه از سایت ها، به صورت کامل ایمن بوده و توسط خود سایت که از نظر اعتبار نیز در حد بالایی می باشد، تماماً تأیید شده است.

 

استخر استخراج ارزهای دیجیتال

یکی از مهم ترین فاکتورهای دیگر در کار تولید ارزهای دیجیتال ، استفاده از استخر استخراج ارز های دیجیتال می باشد. در واقع بدین صورت که فرد تولید کننده در عمل تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود، برای رسیدن به سود بیش تر و افزایش توان تولید خود، همواره نیاز است که به یک استخر استخراج ارز دیجیتال متصل گردد و با استفاده از امکانات عرضه شده در سایت استخر استخراج ارز دیجیتال، با توان نسبتاً بیش تری، نسبت به قبل، به کار تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود بپردازد.

استخر استخراج ارز دیجیتال

در حال حاضر در سراسر دنیا، تعداد قابل توجهی از استخرهای استخراج موجود هستند که هر یک از این استخرها با توان های تولید متفاوت نسبت به یکدیگر متمایز می باشند. البته یکی از تفاوت های اساسی موجود دیگر در بین استخرهای استخراج، تعداد و نوع ارزهای پشتیبانی شده در سایت نیز می باشد که از این منظر، هر یک از استخرهای استخراج، کاربران و تولید کنندگان متفاوتی را برای همکاری جذب می کنند.

ریسک  کیف پول های دیجیتال

نظر داشته باشید که در کار استفاده از استخرهای استخراج هم، کاربران و تولید کنندگان همواره با مخاطرات زیادی رو به رو بوده و همواره دارای ریسک کیف پول های دیجیتال قرار دارند . چرا که اخیراً گزاش های زیاد و متنوعی در مورد انواع کلاه برداری های صورت گرفته در این زمینه منتشر شده است که برخی از استخر های استخراج با فریب تولید کنندگان ارزهای دیجیتال، توان تولید چنین افرادی را دزدیده و در اختیار خود قرار می دهند و در پی عمل تولید ارز دیجیتال، هیچ گونه سود و خروجی ای را در اختیار کاربران خود قرار نمی دهند. از جمله راه ها و روش های در امان ماندن از این گونه از کلاه برداری ها، همکاری با آن دسته از استخرهای استخراجی است که معتبر باشند.

کیف پول الکترونیک معتبر

منظور از کلمه معتبر این است که اولاً این استخرها توسط کاربران زیادی برای همکاری انتخاب شده باشند و در عین حال توان تولید وعده داده شده در این گونه از سایت ها، نزدیک به واقعیت بوده و نحوه تقسیم سود حاصل از تولید نیز به صورت معقولی انجام گیرد. در این بین همانطور که گفته شد برخی از استخرهای استخراج هستند که با وعده دادن سودهای بالا و توان تولید اضافی کاربران و تولید کنندگان بسیاری را برای فعالیت و همکاری با خود ترغیب می کنند و در نهایت از توان تولید آن ها سو استفاده کرده و تولید کنندگان را فریب می دهند. در این بین توصیه می شود که در کار تولید ارزهای دیجیتال از استخرهای استخراج معتبری، مانند ” BTC.com “، ” Pandapool “، ” tmpool.net ” و ” Antpool ” استفاده نمایید که همگی این سایت ها از نظر صلاحیت و کارکرد درست و واقعی و سود دهی به موقع، کاملاً تأیید شده هستند و می توانید با خیال راحت به فعالیت در این سایت ها، اقدام نمایید.

باز نکردن لینک ناشناس برای امنیت کیف پول

یکی از راه هایی که همواره افراد سود جود، از طریق آن در پی گرفتن دسترسی از سیستم تولید کنندگان می باشند، از طریق لینک ها و برنامه های مخرب می باشد. به طوری که یک تولید کننده، سیستم تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود را به صورت کامل و موفقیت آمیز راه اندازی نموده و مشغول تولید ارز دیجیتال می باشد که در این بین این سیستم یا به عنوان یک سیستم شخصی بوده و یا این که به صورت سیستم مجزای تولید متصل به اینترنت می باشد که فرد تولید کننده در این سیستم، اقدام به فعالیت در محیط اینترنت می کند. بدین صورت که فرد تولید کننده به سایت های مختلف سر زده و مطالب و برنامه های متنوعی را در راستای اهداف مختلف، دانلود کرده و استفاده می کند.
حملات سایبری به کیف پول الکترونیک
توجه داشته باشید که به عنوان یک تولید کننده ارزهای دیجیتال، با قرار گیری در این شرایط هم سیستم خود و هم این که کل عملیات تولید ارز دیجیتال را در یک وضعیتی خطرناکی قرار می دهید که هر لحظه ممکن است با یک حمله سایبری رو به رو شود. به گونه ای که ممکن است در حین فعالیت در محیط اینترنت با زدن لینکی خاص، نقشه افراد سود جو را عملی کرده باشید. چرا که این احتمال وجود دارد که لینک زده شده باعث گرفتن دسترسی از سیستم کاربر و یا نصب نرم افزار خاصی بر روی سیستم کاربر شود.

حملات سایبری به کیف پول الکترونیک

نرم افزاری که به صورت یک تولید کننده ارز دیجیتال عمل نموده و معمولاً از طریق مرور گر وب مشغول فعالیت بوده و توان تولید سیستم شما را در راستای تولید ارز دیجیتال برای افراد سود جو استفاده می نماید. البته در این بین نصب برخی از نرم افزارها نیز ممکن است بدین صورت عمل نماید. لذا همواره توصیه می شود که در سیستم تولید ارز دیجیتال خود نسبت به انجام چنین کارهایی اکیداً خودداری نمایید و حتی نرم افزارهای ویروس کش قدرتمند و معتبری را بر روی سیستم خود نصب نمایید تا جلوی شکل گیری چنین تهدیداتی را ببندید.  
بکار بردن نرم افزار استخراج معتبر
همانطور که در مورد قبلی گفته شد، برخی از نرم افزارها، از جمله نرم افزارهای استخراج ارزهای دیجیتال نیز ممکن است به عنوان عوامل مخرب عمل نموده و توان تولید سیستم شما را، برای خود و در راستای تولید ارز دیجیتال استفاده نمایند. لذا همواره در استفاده از نرم افزارهای استخراج سعی داشته باشید که از سورس های معتبر نسبت به دانلود این چنین نرم افزارهایی اقدام نمایید. یکی از بهترین منابع برای دانلود نرم افزارهای این چنینی، استفاده از سایت ” GITHUB ” می باشد که تمامی برنامه های موجود در این سایت، توسط مدیران سایت از نظر امنیت و اعتبار کار به صورت کامل تأیید شده اند. در عین حال باید گفت که نرم افزارهای استخراج به عنوان یکی از عوامل مهم و لازم در تولید ارز دیجیتال بوده که وظیفه برقراری ارتباط بین سیستم تولید و شبکه ارز دیجیتال مورد نظر را دارد که در صورت استفاده از استخرهای استخراج در تولید نیز، وظیفه برقراری ارتباط بین سیستم تولید و استخر استخراج را بر عهده می گیرند.   در کل باید گفت که دنیای اینترنت پر از مخاطرات و تهدید های بزرگ در راستای تولید ارزهای دیجیتال می باشد که برای در امان ماندن از این تهدیدات و حفظ توان تولید سیستم و همچنین سرمایه تولید شده خود، نیاز است که کاملاً با احتیاط عمل نموده و نسبت به بر قراری تدابیر امنیتی و استفاده از تجهیزات معتبر، در کار تولید ارزهای دیجیتال، اقدام نمایید.
خرید دستگاه ماینر

نوشته های مرتبط

One thought on “روش حفاظت از ارز دیجیتال

  1. حامد گفت:

    سلام ،ممنون ،مطالب مفید بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *