ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

کاربردهای عجیب ماینر استخراج بیت کوین

کاربردهای عجیب بیت کوین ماینر

کاربردهای عجیب ماینر

شاید عمده روش هایی که برای استخراج بیت کوین شنیده اید ، استفاده از ریگ ماینرها یا اسیک ماینرها میباشد . اما روش های دیگری هم توسط عده ای از افراد تست شده است که شاید غیر متعارف و کاربردهای عجیب ماینر را همراه داشته باشد. با تهران ماینر همراه باشید.

وقتی شما یک بلاک تازه برای انجام تراکنش ایجاد  و آن را در شبکه منتشر میکنید در واقع عمل استخراج را انجام میدهید. در حال حاضر حل معادله هر بلاک بیت کوین حدود 12/5 بیت کوین پاداش و هر بیت کوین حدود 10000 قیمت دارند (پاداش بیت کوین در سال 2020 نصف میشود) . اغلب فعالان ماینینگ به دنبال بالابردن هش و کاهش دادن هزینه برق خود تا جای ممکن هستند. در این راه برخی فارم ماینر ها دست به دامن روش هایی عجیب و غریب شده اند که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم.

کاربردهای عجیب ماینر استخراج بیت کوین

اگر به هر نحوی با دستگاه های ماینر ارتباط داشته اید تا الان متوجه شده اید که این دستگاه ها گرمای زیادی تولید کنند ، پس چه بهتر بجای خارج کردن این گرما از محیط بسته ای که ماینر در آن قرار دارد برای کشت سبزیجات استفاده شود!!!! شاید باورتان نشود در سال 2018 شخصی از گرمای ماینرهایش در گلخانه استفاده و گوجه فرنگی کشت داد.

کشت گوجه فرنگی با گرمای بیت کوین ماینرگرم کردن منازل با ماینر

وقتی تعداد ماینرها افزایش یافت ، گرمای زیادی تولید میشود ، با کانال کشی از محل قرار گیری ماینرها به داخل منزل بخصوص در مناطق سردسیر ، میتوان گرمای مورد نیاز منزل را تامین و در مصرف هزینه انرژی مربوط به وسایل گرمایشی صرفه جویی کرد.

این کار علاوه بر کاهش هزینه ، با کاستن از میزان مصرف سوخت ، از آلاینده های محیط زیست ناشی از سوخت نیز جلوگیری میکند.

استخراج بیت کوین در عبادتگاه ها

شاید این مورد یکی از عجیب ترین روش ها باشد ، اما از آن جایی که برق این محل ها به عهده اشخاص نیست از برق این مکان ها برای ماین استفاده شده . اگه اخبار در هفته های اخیر دنبال کرده باشید ، مشاهده شده در زیر زمین مساجد چندین فارم کوچک کشف شده!!! البته این اتفاق فقط در ایران دیده نشده ، موردی نیز در یک کلیسا در روسیه گزارش شده.

استخراج بیت کوین با دود خروجی از واحدهای صنعتی

دستگاه هایی که در خروجی دود کارخانه ها و حتی پالایشگاه های نفتی نصب شوند و از دود خروجی برق ماینرها را تامین کرده و درآمد چندین برابری نفت داشته باشند.

حل معادلات بیت کوین روی کاغذ

شخصی توانسته بود تعدادی از معادلات بیت کوین را با کاغذ و قلم و ذهن خود حل کند!!!این کار جواب داد اما اجرای یک بار الگوریتم SHA-256 از این روش 16 دقیقه و 45 ثانیه طول کشید . این سرعت معادل 67/0 هش روزانه است.

بیت کوین ماینرماین کردن با راکتور

بدون شک تا این لحظه کسی یک راکتور هسته ای مختص استخراج بیت کوین در اختیار نداشته !! اگر کسی چنین راکتوری داشت الان در شبکه بقدری قدرت داشت که میتوانست یک حمله 51 درصد ( خیلی شیک و مجلسی ) انجام دهد.یک ینروگاه تک راکتوره میتواند برق سالانه 10 در صد کل شبکه بیت کوین را تامین کند. این راکتورها برق زیادی تولید میکنند پس جلوی هدر رفتن منابع سوختی را میگیرند.

شاید تا بحال برای کم کردن هزینه ها ، به چنین کاربردهای عجیب ماینر فکر نکرده بودید . اغلب افراد دنبال راه هایی برای کم کردن ، هزینه برق هستند بدون اینکه به روش هایی بجز کم کردن مصرف برق برای کاهش هزینه ها اصلا فکر نکرده بودند…..
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *