ارز دیجیتال, مقاله

کلاهبرداری بزرگ foincoin

ارز دیجیتال foin

توکن Foin | ارز دیجیتال Foincoin

توکن Foin ارز دیجیتال اختصاصی یک کمپانی انگلیسی فعال در حوزه دروه های آموزشی و خدمات مالی میباشد که از سال 2016 در انگلستان تاسیس شد. این شرکت سرمایه خود را با ارائه ارز دیجیتال اختصاصی خود یعنی توکن Foin فراهم کرده است.Foin   (financial.org blockchain system) بنا بر گفته طراحان آن یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز و کنترل شده است که قابلیت سرمایه گذاری و مبادلات مالی را داراست. فوین سرمایه گذاران بسیاری را بویژه از آسیا جذب خود کرده است . از 100 میلیون فوین موجود 50 میلیون عدد آن قابل ماین کردن هستند و باقی آن با توجه به میزان سرمایه هر سهامدار بین اعضای آن تقسیم میشود. در حال حاضر ارزش این توکن بدلیل تایید کلاهبرداری بودن این پروژه به صفر رسیده است.

کلاهبرداری Financial block chain systemبا انتشار خبر کلاهبرداری برنامه ریزی شده این پروژه ارزش این توکن به یک باره از حدود 3000 دلار به صفر سقوط کرد . البته برخی از تحلیل گران از ماه ها قبل به کلاهبرداری بودن این پروژه شک داشتند و مشکوک بودن آن را اعلام کرده بودند.

این شک از جایی آغاز شد که شما بعنوان کاربر با خرید توکن Foin اجازه دسترسی و برداشت از آن را نداشتید. تعطیلی بدون خبر و ناگهانی شرکت Financial blockchain system باعث سقوط ناگهانی قیمت توکن ها شد و ضررهای مالی بسیاری برای سرمایه گذاران عمده به ار مغان آورد.

این شرکت حتی تا آخرین ساعات نیز همچنان به بازارگرمی و دادن وعده به کاربران برای خرید و فروش اجناس مختلف و ساخت پلتفرمی پایدار برای پرداخت ، ادامه میداد. از مهمترین وقایع مشکوکی که پیش از این نشانه هایی بر کلاهبرداری پروژه بود ، افزایش قیمت ناگهانی این توکن ها در ماه دسامبر بود.

اتفاقات و حواسی این روزها باعث شد تقریبا دست افراد پشت پرده این پروژه نسبت به کلاهبرداری بود آن رو شود. توکن فوین کوین با این هدف ایجاد شده که خلا موجود بین موسسات ارائه دهنده خدمات مالی و سرمایه گذارهای شخصی در مقیاس بین المللی را پوشش دهد. این ارز از سیستم تایید اثبات سهام و اثبات کار تواما کار میکند.

فوین کوین در آغاز فقط از سیستم تایید اثبات کار برای پخش کردن سکه ها استفاده میکرد اما با گذر زمان و رسیدن به زمان حال ، توسعه دهندگان مدعی هستند که توزیع کوین ها پایان یافته و الگوریتم اثبات سهام نیز به شبکه بلاک چین افزوده شده است. در شبکه اختصاصی این ارز دیجیتال هر 90 ثانیه یک بلاک جدید ایجاد میشود و با ایجاد هر بلاک سه توکن Foin به عنوان پاداش در نطر گرفته میشود این پاداش بین سهانداران نسبت به میزان سهمشان تقسیم میشود و سوبد سالانه بیم 1/16 تا 12 درصد را به ارمغان می آورد.

ساز و کار ارز دیجیتال foin  در تصویر زیر به صورت کلی مشاهده میشود:

توکن foin

کلاهبرداری ارز دیجیتال E2Cهمانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم شرکت بنیان گذار پروژه Foincoin کمپانی انگلیسی Financial.org است که در سال 2016 آغاز به فعالیت نمود. این شرکت برای کسب اعتبار خود اسپانسر تیم فرمول یک ویلیامز را عهده دار شده است. طبق ادعای آن ها ، شرکت در لیست شرکت های مجاز اعلام شده از سوی رگولاتوری امور مالی بریتانیا برای خرید و فروش سهام قرار دارند ، اما هشدارهایی از سوی FCA مبتنی بر پرهیز از سرمایه گذاری در این شرکت برای افراد وجود دارد.

این روز Financial.org به داغ ترین سوژه خبرگزاری رویترز مبدل گشته است و بعد مراجعه این خبرگزاری به محل کمپانی متوجه شدند که آن ها نام شرکت را به mythen تغییر داده اند. این وقایع مشکوک به همین موارد محدود نشده و رویترز برای روشن شده موضوع سراغ تیم فرمول یک ویلیامز رفت اما از طریق آن ها نیز پاسخی دریافت نکرد.

تقریبا خرداد سال جاری بود که شرکت اعلام کرد سرمایه گذاران در قبال سرمایه هایشان ارز دیجیتال Foincoin دریافت میکنند و برای دریافت این ارزها باید حداقل سرمایه خود را 10000 دلار کنند.!!!

کمپانی financial.org هیچ امکانی برای انصراف از سرمایه گذاری و باز پس گیری سرمایه حداقل تا سال آینده میلادی و جود ندارد. این شرایط به خودی خود مشکوک بود و اوضاع زمانی مشکوک تر شد که یکی از سرمایه گذاران ژاپنی ادعا کرد سرمایه 9800 دلاری او یکباره صفر شده است و در ازای این سرمایه 59 توکن Foin به او داده شده است به دنبال این ادعا ، خبر دیگری نیز از سنگاپور به گوش رسید که فرد دیگری نیز سرمایه 3000 دلاری اش صفر شده با این تفاوت که هیچ فوینی به او تعلق نگرفته است.

این شرایط بحرانی تا حدی پیش رفت که افراد در سرتاسر دنیا با جستجوی عبارت Foin scam تعداد زیادی وبسایت در کل دنیا مشاهده کردند که مدعی بودند این پروژه جز یک کلاهبرداری بزرگ هیچ چیز نیست.

بهترین سایت خرید بیت کوین

ارز دیجیتال foin

پایه تبلیغات این شرکت در برای جلب توجه طعمه ها تمرکز روی این متن بوده : ” اگر شما تا چند سال پیش 100 دلار بیت کوین ، تر یا ریپل خریده بودید ، الان میلیاردر بودید. خب اگر کلاهبرداران این پروژه کمی ، فقط کمی بیشتر در زمینه کدهای برنامه نویسی خود در سایت گیت هاب فعالیت میکردند و صفحه را حداقل سفید نمیگذاشتند ، خبر کلاهبرداری بزرگشان به این زودی های جهانی نمیشد و بیشتر میتوانستند طعمه های خود را شکار کنند.

نکته خنده دار موضوع اینجاست 15 نفر از اعضای کمپانی که دست بر قضا طراحان ارز دیجیتال foincoin نیز بودند در شیراز دستگیر شدند!!! افراد و لیدرهای این پروژه هنوز در ایران در حال فعالیت هستند و برای جلب اعتماد شما به پستی در cointelegraph اشاره میکنند این در حالی است که خود کوین تلگراف خیلی سریع به اشتباه خود در این زمینه پی برد و از مخاطبان این وبسایت در پشت دیگری رسما عذر خواهی کرد با این وجود این افراد همچنان به صورت مخفیانه به فعالیت خود اداه داده و از طعمه های ساده و ناآگاه خود ، بعضی اوقات حتی ارقام بزرگ گلاهبرداری میکنند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *