ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

5 عامل تعیین کننده آینده بیت کوین

آینده بیت کوین

عوامل موثر بر آینده بیت کوین

قیمت بیت کوین در طول عمر خود فراز و نشیب زیادی را تجربه کرده است و عوامل موثر بر آینده بیت کوین بسیار زیادند. از نوامبر تا دسامبر 2017 شاهد رشد 223 درصدی قیمت بیت کوین بودیم . بین ژانویه و فوریه 2018 سقوط 59 درصدی را داشتیم . اما بین تا مارس بار دیگر 64 درصد افزایش یافت . اما از مارس تا امروز 40 درصد پایین آمد. اگرچه این تغییرات دلیل مهمی بر ناامید شدن از سرمایه گذاری بیت کوین نیست اما هشدار دهنده خوبی برای افرادی است که در این زمینه داد و ستد میکنند.

علت این همه نوسانات ارز دیجیتال چیست؟موارد بسیار زیادی است که میتواند بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشد.بسیاری از این عوامل بخاطر نو بودن پدیده بیت کوین بسیار اغراق آمیز میباشند. در این شرایط ما قصد داریم 5 عامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین را برای شما ارائه میکنیم . با تهران ماینر همراه باشید.

تاثیر عرضه و تقضا بر بیت کوینکسی که حتی ذره ای در مورد اقتصاد مطالعه کرده باشد ، میتواند تشخیص دهد که بیت کوین نیز مثل هر عرض دیگری وابسته به عرضه و تقاضا میباشد.عرضه بیت کوین تا حد زیادی شبیه به عرضه طلا میباشد.درست مانند طلا که مقدار مشخصی در زمین دارد ، پروتکل بیت کوین نیز مقدار مشخصی بیت کوین در درون خود دارد.

افراد لازم است طلا را از معدن استخراج و به بازار بیاورند. بیت کوین نیز شرایط مشابهی را دارد مردم مجبورند آن را با استفاده از قدرت کامپیوتری خود به حل معادلات پیچیده ریاضی بپردازند و در ازای آن بیت کوین استخراج کنند. بخش تقاضا نیز برای بیت کوین مثل سایر منابع عمل میکند هرچه تقاضا برای بیت کوین بیشتر شود قیمت بیت کوین نیز افزایش میابد.

بیت کوینتاثیر رسانه ها بر بیت کوینتحقیقات نشان میدهد ، رسانه ها یکی از مهمترین تاثیر گذاران بر قیمت بیت کوین هستند. هرچه پوشش رسانه ای بیشتر باشد مردم بیشتری جذب سرمایه گذاری روی بیت کوین میشوند.معمولا پوشش رسانه ای باعث بالا رفتن قیمت بیت کوین میشود اما تبلیغات منفی نیز میتواند روی قیمت تاثیر منفی داشته باشد.

این الگو فقط در مورد رسانه ها صادق نیست بلکه عقاید و رفتار سرمایه گذاران برمیزان سرمایه گذاری آن ها تاثیر گذاشته و قیمت بیت کوین را تغییر میدهد. از سوی دیگر مورد قبول واقع شدن بیت کوین توسط فروشگاه های آنلاین و…. باعث میشود بیشتر مورد قبول عام مردم قرار بگیرد و به رشد آن کمک بسیاری خواهد کرد.به طوری که حتی امروزه میتوان هزینه های درمانی را نیز با بیت کوین پرداخت کرد.

تاثیر تغییرات سیاسی بر بیت کوینیکی دیگر از مهمترین عوامل موثر بر آینده بیت کوین تغییرات سیاسی میباشد. این تغییرات میتواند شامل حمایت کردن و یا رد کردن این ارزها توسط دولت مردان باشد که میتواند تاثیر بسزایی بر تغییرات بیت کوین داشته باشد. ضعف اقتصادی یک کشور یقینن باعث میشود مردم سراغ ارزهای دیجیتال بروند زیرا این ارزها هیچ وابستگی ای به دولتمردان ندارد.برای مثال بحران اقتصادی سال 2015 یونان باعث افزایش مبادلات بیت کوین در این کشور شد. مثل های دیگر زمانی اتفاق افتاد که انگلستان خروج خود از اتحادیه اروپا را اعلام کرد یا ترامپ در امریکا به عنوان رییس جمهور ایالات متحده.

تغییرات قوانین دولتمداراناز آنجایی که بیت کوین مفهومی جدید میباشد ، بسیاری از دولتمردان تلاش کردند روش هایی قانونی برای کنترل آن ایجاد کنند. بیت کوین هنوز تحت کنترل دولت در نیامده و وضع قوانین برای کنترل آن توسط دولت ها میتواند باعث سقوط قیمت آن در آینده شود.

برای مثال چین (بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال) بیت کوین را رها کرد و چندین بنگاه مبادلاتی بزرگ بیت کوین را از دور خارج کرد ، قیمت بیت کوین به طرزی تراژدی واری سقوط کرد.

تغییر در قوانین بیت کوینهیچ نهاد یا سازمانی بیت کوین را کنترل نمیکند.اما اتحادیه بیت کوین تصمیماتی اتخاذ میکند که برکل سیستم بیت کوین ، که بلاک چین نامیده میشود ، تاثیر مستقیم میگذارد. ماینرها نرم افزاری که معاملات بیت کوین را تایید میکنند به اجرا در می آورند و این نرم افزارها قوانین مربوط به یک معامله معتبر را تایید میکنند. گاهی تلاش برای تغییر در این قوانین باعث بوجود آمدن فورک میشود .

فورک باعث بوجود آمدن دو زنجیره میشود که از دو قانون مختلف پشتیبانی میکند.تا زمانی که هر ماینر تصمیم بگیرد روی هرکدام از زنجیره ها کار کند ، هر دو زنجیره معتبرند.

5 عامل موثر بر آینده بیت کوین

در گذشته هر فورکی که اتفاق افتاد باعث ریزش قیمت بیت کوین شد و پس از آن قیمت دوباره شروع به بالا رفتن کرد. (توصیه میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فورک مقاله فورک چیست را مطالعه کنید.) این مقاله ترجمه ای بود از مقاله 5 Factors That Affect Bitcoin’s Ups and Downs که میتوانید با کلیک روی عنوان آن ، آن را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ، مشاوره در زمینه فارم ماینینگ و خرید ماینر با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *