مقاله

BIP چیست

BIP چیست

BIP چیست ؟ افرادی که اخبار و اطلاعات مربوط به فورک بیت کوین را پیگیری میکنند شاید به ای در انجمن های مختلف افراد بسیاری را دیده باشند که در بسیار در مورد عبارتی به نام BIP صحبت میکنند. شما عباراتی مثل BIP خاکستر شده را در سرتاسر اینترنت میبینید. و اغراق نیست که بگوییم این عبارات هیچ کمکی به کاربران نمیکند ، چون آن ها نمیدانند BIP  چیست؟ علاوه براین ، به عقیده ما این اصطلاحات فقط باعث سردرگمی و اغتشاش ذهنی شخصی میشود که این اصطلاحات را نمیداند. همانطور که در مقاله mempool چیست اشاره کردیم ، در این مقاله ما دقیقا بررسی میکنیم که BIP  چیست و چه تاثیری بر داستان بیت کوین دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

یک BIP ، یک محتوای طراحی شده برای معرفی ویژگی ها یا اطلاعات بیت کوین است.یک BIP ممکن است مقدار مشخصی از ویژگی فنی و یک منطق برای ویژگی است. این یک روش معمول برای برای برقراری ارتباط بین ایده ها ، از زمانی که بیت کوین ساختار مشخصی نداشت میباشد. همانطور که میدانید بیت کوین توسط هیچ شرکت یا نهادی کنترل نمیشود ، و همین دلیلی براین میباشد که هیچ ساختار مشخصی برای بیان بهبود در پروتکل بیت کوین و کد آن وجود ندارد.هر توسعه دهنده ای و هرکس از هرجای دنیا میتواند یک BIP ارائه کند. و این کاملا به کل انجمن بیت کوین از کابران ، ماینرها ، توسعه دهنده ها و… بستگی دارد که بخواهند آن BIP را پیاده سازی کنند یا خیر.

انواع BIP

پس از اینکه فهمیدیم BIP چیست به بررسی انواع آن میپردازیم .تنوع BIP ها زیاد است اما ، به طور کلی به سه دسته متداول طبقه بندی میشوند:
  • استاندارد BIP
این گونه BIP ها ملزم به تغییر در شبکه پروتوکل ، بلاک ، یا روش های اعتبار سنجی معاملات بیت کوین هستند.همچنین این شیوه در نظر دارد روی قابلیت همکاری روی دو ورژن از بیت کوین یا BIP تاثیر بگذارد. بدون شک این نوع BIP نیازمند توافق جمع اعضای انجمن است.مثل BIP91
  • BIP اطلاعاتی
این نوع BIP اطلاعاتی مثل نکات طراحی ، دستور العمل های کلی و پشتیبانی را هایلایت میکند. BIP اطلاعاتی ، همانطور که از نامش پیداست ، فقط برای تبادل اطلاعات است  و میتواند مورد قبول اعضای انجمن باشد یا نباشد ، مانند مدل BIP32
  • BIP فرایندی
این BIP ها تغییر در فرآیند را توصیف میکنند یا توضیح میدهند. این نوع BIP تقریبا مشابه BIP استاندارد میباشد و نیازمند توافق اعضای انجمن میباشد. در عمل آن ها نمیتوانند برگشت بخورند اما برخلاف نوع استاندارد ، آن ها قصد دارند خارج از پروتوکل بیت کوین پذیرفته شوند. مانند BIP2 BIP چیست

چرخه زندگی BIP

با توجه به نوع BIP ممکن است به تایید و مقبولیت اعضا نیاز باشد . حتی قبل از این مقبولیت ، هنگامی که همه مدل های BIP مورد قبول واقع شدند از فیلترهایی مثل پیش نویس ، تایید ، پذیرفته شدن و برگشت و جایگزین شدن عبور کرده اند.   این مقاله ترجمه ای بود از قسمتی از مقاله What is a BIP و با کلیک روی عنوان میتوانید به متن اصلی این مقاله دسترسی پیدا کنید. در مقاله های بعدی سعی میکنیم ترجمه بخش تحلیل چرخه عمر یک BIP را برای شما ترجمه کنیم .
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فروش بیت کوین ، فارم ماینینگ (راه اندازی فارم) با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.
   

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *