ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

روش های هک بیت کوین

هک بیت کوین

هک بیت کوین

بیت کوین و ارزهای دیجیتال انقلاب بزرگی در زمینه بلاک چین در سرتاسر دنیا ایجاد کردند . همه جا صحبت از بیت کوین بود و مردم معاملات خود را با بیت کوین انجام میدادند. اما وقتی بحث امنیت ارز دیجیتال به میان آمد کسی فکری بجز اینکه بیت کوین نمیتواند هک شده باشد ، نداشتند.

اما حقیقت این است که در سال های اخیر هکر ها توانسته اند بیت کوین را هک و میلیون ها دلار از طریق آن به سرقت ببرند. اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده که بیت کوین چطور هک میشود ، پس با تهران ماینر همراه باشید. در اینجا تمام راه های ممکن شناخته شده تا امروز برای هک بیت کوین را بررسی میکنیم.
  • سرقت کلیدهای خصوصی
پیش از اینکه به بررسی روش هک بیت کوین بپردازید ، نیاز است این نکته را بدانید ، بیت کوین متعلق به هیچکس نیست. سیستم مدیریت عمومی شبکه بلاک چین بیت کوین طوری عمل میکند که همه آدرس ها را حفظ میکند و بعد میزان معینی را که به هر کلید خاصی برنامه ریزی شده پیوست میگردد. پس در واقع چیزی که مالکیت بیت کوین شخصی را مشخص میکند کلید خصوصی بلاک چین آن شخص میباشد.

هک بیت کویندر اکثر اوقات سرویس های آنلاینی که مسئول نگهداری و حفاظت از این کلیدهای خصوصی هستند مورد حمله هکرها قرار میگیرند. یکی از مهمترین ارائه دهندگان این خدمات sheep marketplace است . در این اون نوع حملات اغلب افراد مهاجم خودی هستند زیرا نیازی به هک کردن چیزی ندارند.

تنها کاری که برای سرقت باید انجام دهند این است که کل بانک اطلاعاتی را که شامل کلیدهای خصوصی است را کپی کرده تا تمام بیت کوین های ذخیره شده در بانک اطلاعاتی را در اختیار داشته باشند. اگه خودی هستید و به پایگاه داده ها دسترسی دارید میتوانید اینکار را انجام داده و بیت کوین ها را در هرجایی که خواستید خرج کنید.
  • بکار بردن keyloggers
این در واقع نوعی بد افزار است که با حمله به کلیدهای خصوصی کاربران آن ها را به هکر ارسال میکند. تشخیص این بد افزارها عملا غیر ممکن است . حتی ممکن است همین الان بدون اینکه خودتان متووجه شده باشید این بد افزار ها را روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید. این بد افزار هر حرف رمزی را که تایپ کرده باشید کپی میکند و خود همین حرکت میتواند پاسخی به این باشد که چطور بیت کوین هک میشود.

این بد افزارها واقعا دروازه ای برای هک کردن بیت کوین های مورد نظر باشند. معمولا سه گزینه کلی برای نصب keylogger ها وجود دارد که شامل موارد زیر میشود:
  1. ارسال آن ها از طریق پیوست ایمیل مانند فایل pdf یا exe
  2. ایجاد یک سایت مخرب برای نصب بد افزار روی سیستم هدف
  3. با ذخیره آن روی یک حافظه usb و پخش کردنش در انجمن های مربوط به بلاک چین ، براحتی در سیستم های حدف پخش میشود.
  • کیف پول های جعلی
یکی دیگر از روش های سرقت بیت کوین ، هک کردن کیف پول ارز دیجیتال شماست ، که این روش نسبت به روش قبلی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. البته این کیف پول ها قبل از هرچیز نیاز دارند که اعتماد مخاطب را جلب کنند تا شخص اطلاعات خود را وارد آن کند ، در واقع این کیف پول ها دقیقا مثل سایر کیف پول ها هستند ، اما برای سرقت بیت کوین طراحی شده اند.

این برنامه به طور معمول از لوگو و آرم های برنامه ها و اپلیکیشن های شناخته شده ، برای فریب مخاطب استفاده میکند و بیت کوین های کاربران را به سرقت میبرد. دقت کنید پای این کیف پول های جعلی حتی به گوگل پلی و اپ استور اپل نیز باز شده است.

سرقت بیت کوین

  • بد افزارهای بیت کوین ماینر
یکی دیگر از گزینه های هکرها برای هک و سرقت بیت کوین های کاربران ، استفاده از بد افزارهای ماینرهای بیت کوین است. همان طور که میدانید هر بیت کوین که استخراج میشود ، ایجاد بیت کوین های دیگر سخت تر میشود. برای روشن کردن و همچنین پایین آوردن بیت کوین ماینرها به برق نیاز دارید. با توجه به اینکه برق یکی از هزینه های عملیاتی برای بیت کوین ماینر است ، فعالان این حوزه برای تامین آن وام میگیرند. معمولا از عمده ترین روش های آن ها برای تامین هزینه برق استفاده از بد افزار بیت کوین ماینر است. امروزه بیت کوین از بزرگترین بدافزارهای آن استخراج میشود. تنها هدف منفی این بد افزارها استفاده غیر مجاز از سخت افزار قربانی برای تولید بیت کوین و واریز آن به شخص مهاجم است یعنی در واقع تمام برق مصرفی بر گردن صاحب دستگاه قربانی است.
  • فیشینگ بیت کوین
اگر بدنبال هک مستقیم حساب های بیت کوین هستید چرا فیشینگ بیت کوین را امتحان نمیکنید. بطور کلی فیشینگ یک روش متداول برای هک کردن حساب های کاربری است ( نه صرفا فقط بیت کوین) که اساس آن برپایه وبسایت های جعلی یا ایمیل هایی برای جعل اکانت کابران برای دست یابی به کلید خصوصی کاربران میباشد.
  • جعل هویت دریافت کننده بیت کوین
یک روش دیگر برای سرقت بیت کوین هویت حساب های کاربری ، کاربران است. اغلب هک های اخیر بیت کوین مربوط به زمانی است که شرکت ها رویدادهایی را برای جمع آوری کمک هزینه برگزار و سرمایه گذاران در خواست کردند برایشات بیت کوین ارسال کنند ، به وقوع پیوست. حالا سوال اینجاست چطور آدرس یک بیت کوین هک میشود.

هکرهای باهوش از طریق ایجاد وب سایت های جعلی و جذب سرمایه گذاران مبنی بر ارسال بیت کوین به ارزش میلیون ها دلار امریکا در کیف پول های بیت کوین خود بجای استفاده از شرکت واقعی استفاده کنند ، هویت آن ها را جعل میکنند. با انتقال بیت کوین به کیف پول آن ها بازگشت آن غیر ممکن است.
  • انتقال تروجان
گزینه دیگر در دسترس کسانی که به دنبال پیدا کردن هک آدرس بیت کوین هستند ، انتقال تروجان و جابجایی ساده بیت کوین به حساب شخصی آن ها است. تروجان ارز دیجیتال با ورود به حساب قربانی مانند یک حساب رمزنگاری عمل کرده و بیت کوین ها را به سرقت میبرد.
بخش محاسبه در آمد ماینر سایت تهران ماینر یکی از کاملترین و دقیق ترین محاسبه گرها در بین سایت های ایرانی میباشدکه با قیمت روز بیت کوین بروز میشود و امکان افزودن پارامترهای نوع تعرفه و هم چنین آمپر تک فاز و سه فاز را دارا میباشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *