ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

خرید سیستم ماینینگ

سیستم ماینینگ

سیستم ماینینگ مناسب

خریدسیستم ماینینگ مناسب جزو مواردی است که برای افرادی که در استخراج ارز دیجیتال فعالیت میکنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تقریباً چند سالی است که دنیای تجارت و تکنولوژی با ورود ارزهای دیجیتال، با تغییرات و تحولاتی شگرفی رو به رو شده است. به طوری که مسائلی مانند خرید سیستم ماینینگ، سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، ICO ها و … وارد زندگی روزانه بشر شده اند. از طرفی دیگر باید در نظر داشت که همه روزه بر تعداد افراد فعال در این عرصه افزوده می شود.

به طوری که افراد زیادی با سرمایه های متفاوت و با انگیزه هایی خاص، وارد این عرصه از تجارت شده و سعی در کسب درآمد و سودآوری هستند.

سیستم مناسب ماینینگ

در حال حاضر در بازار ارزهای الکترونیک ، یکی خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دیگری خرید ماینر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در واقع این دو زمینه به عنوان سود آورترین گزینه های ممکن برای علاقه مندان به این گونه ارز ها  مطرح می باشند.

مخصوصاً که زمینه ماینینگ ارزهای دیجیتال در طی یکی دو سال اخیر با پیشرفت ها و تحولات زیادی رو به رو شده است. به طوری که می توان گفت که این روند همواره به صورت رو به رشد و در یک حالت مثبتی بوده است.

وضعیت فعلی بازار ماینینگ

حال همانطور که بدان اشاره شد، افراد زیادی به صورت فعال در بازار ماینینگ مشغول به فعالیت می باشند. این موضوع باعث شده است که بازار ماینینگ با رونق مناسبی رو به رو شود. به طوری که به همان نسبت فعالیت بیش تر افراد در این بازار، شاهد پیشرفت و گسترش فعالیت ها در بازار هستیم. مثال بارز این گسترش فعالیت، وجود تنوع بالا در خرید سیستم ماینینگ مناسب می باشد.

بدین صورت که در حال حاضر در سطح بازار، شرکت های مختلفی محصولات متنوعی را برای ماینینگ ارزهای دیجیتال مختلف در اختیار افراد علاقه مند و تولید کنندگان قرار می دهند.

ماینیگ

شرکت های ریشه داری که همواره سعی در بروزرسانی و ایجاد تغییراتی جدید و سود آور در دستگاه ماینینگ خود هستند. در واقع یک فرد تولید کننده در خرید ماینر خود، می تواند با خیال راحت و اطمینان از با کیفیت بودن محصول خریداری شده، دیگر فقط به مسائلی مانند استراتژی های افزایش میزان تولیدات و چگونگی افزایش کارایی عمل ماینینگ بپردازد و نگران فعالیت درست و مناسب دستگاه ماینینگ خریداری شده نباشد.

از طرفی دیگر باید گفت که در بازار ماینینگ، دیگر به مانند چند سال قبل، افراد به تولید و استخراج یک یا دو ارز خاص نمی پردازند. بلکه همانطور که گفته شد، تنوع در دستگاه ماینینگ و پشتیبانی از استخراج ارزهای دیجیتال مختلف به صورت قابل توجهی در اندازه بالایی می باشد. بدین معنا که در حال حاضر امکان استخراج   با الگوریتم های ارز دیجیتال  ماینینگ متنوع در اختیار تولید کنندگان ارزهای دیجیتال قرار داده شده است.

ویژگی یک سیستم ماینینگ مناسب

در این بین با توجه به وجود تنوع بالا در خرید دستگاه ماینینگ ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای تولید کننده به عنوان یک چالش اساسی تبدیل شده است. به طوری که باید در نظر داشت که بی تردید این نوع درست انتخاب دستگاه ماینینگ است که باعث خواهد شد تا میزان تولیدات و در نتیجه سود بدست آمده از عمل استخراج ارز دیجیتال برای فرد تولید کننده، متفاوت باشد.

حال در این راستا، برخی از فاکتورهای اساسی هستند که می توانند تولید کننده را در خرید یک سیستم ماینینگ مناسب کمک نمایند. از جمله این موارد می توان به قدرت هشینگ دستگاه ماینینگ اشاره نمود. منظور از قدرت هشینگ، همان hash rate می باشد. در واقع سیستم ماینینگ چقدر قدرت تولید بلاک و یا در واقع حل بلاک را خواهد داشت.

در شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال و با توجه به افزایش میزان سختی استخراج برخی از ارزها، بی تردید نیاز است که دستگاه استخراج، از قدرت هشینگ بالایی برخوردار باشد. در واقع هر چقدر که قدرت هشینگ یک سیستم بالا باشد، به همان نسبت نیز امکان سود آوری آن برای تولید کننده بیش تر خواهد بود.

سیستم ماینینگ

البته توجه داشته باشید که تنها داشتن قدرت هشینگ بالا، یک فاکتور کافی در افزایش سود آوری عمل استخراج نمی باشد. چرا که ممکن است یک دستگاه ماینینگ قدرت هشینگ بالایی داشته باشد ولی از نظر میزان برق مصرفی در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد.

پس همواره باید دقت نمود که دستگاه ماینینگ مناسب ، علاوه بر بالا بودن قدرت هشینگ از میزان برق مصرفی کم تر نیز برخوردار باشد. در واقع باید گفت که میزان برق مصرفی به عنوان تعیین کننده ترین موضوع در مقادیر سود نهایی بدست آمده از ماینینگ می باشد. به طوری که هر چقدر این میزان کم تر باشد، فرد تولید کننده به سود بیش تری خواهد رسید. علاوه بر این موارد در خرید دستگاه ماینینگ باید به مواردی مانند سیستم خنک کننده و نوع الگوریتم ماینینگ نیز توجه داشته باشید.

منظور از سیستم خنک کننده در واقع آن سیستمی است که وظیفه پایین آوردن دمای حین ماینینگ را بر عهده دارد. این موضوع از این منظر اهمیت دارد که در دمای بالا، میزان کارایی سیستم ماینینگ به طور قابل توجهی کاهش می یابد. ولی در شرایطی که سیستم خنک کننده وظیفه خود را به خوبی عمل نماید و بتواند دمای محیط را در اندازه ایده آل نگه دارد، سیستم ماینینگ قادر خواهد بود تا به خوبی به کار خود ادامه داده و با بیش ترین حد کارایی مورد انتظار از آن، نسبت به تولید ارز دیجیتال مورد نظر اقدام نماید.

تأثیر قیمت ارز بر سیستم ماینینگ

همانطور که گفته شد، نوع الگوریتم ماینینگ هم در میزان سود بدست آمده از کار استخراج تأثیر گذار می باشد. به طوری که باید نسبت به خرید سیستم ماینینگ مناسبی اقدام کنید که از الگوریتم ماینینگ پر سودتر در راستای استخراج پشتیبانی می نماید. در وضعیت حاضر تعداد زیادی از الگوریتم ماینینگ در بازار، توسط دستگاه های ماینینگ تولید شده شرکت های قدرتمند قابل حل و پشتیبانی می باشند.

توجه داشته باشید که هر یک از این الگوریتم های ماینینگ در راستای استخراج خانواده خاصی از ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. الگوریتم cryptonight  را در نظر بگیرید که برای استخراج ارز دیجیتال مونرو و فورک های مربوط به آن ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و یا الگوریتم های ماینینگی که برای استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

در این بین ضمن توجه به الگوریتم رمزنگاری، باید به عنوان تولید کننده، تغییرات و نوسانات قیمتی صورت گرفته در بازار ارزهای دیجیتال را نیز با دقت دنبال نمایید. به طوری که در بازار ارزهای دیجیتال، ممکن است در یک روز شاهد افزایش قیمت یک ارز دیجیتال خاص باشیم و در روز دیگر نیز شاهد کاهش قیمت آن ارز شویم.

حال در این وضعیت، فرد تولید کننده هر چقدر که نسبت به استخراج ارز دیجیتال دارای افزایش قیمت اقدام نماید، به همان نسبت نیز به سود بیش تری در عمل ماینینگ خواهد رسید.

ولی در کل کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، این پیشنهاد را به تولید کنندگان می کنند که علاوه بر در نظر گرفتن مسائلی مانند افزایش سود آوری در ماینینگ، همواره نسبت به استخراج آن دسته از ارزهای دیجیتالی اقدام نمایند که از ثبات قیمتی بیش تری در بازار ارزهای دیجیتال بر خوردار می باشند.

سیستم ماینینگ در واقع هر چقدر که ارز دیجیتال مورد نظر، از ثبات بیش تری در بازار برخوردار باشد، به همان نسبت نیز فرد تولید کننده از میزان تولیدات احتمالی خود مطمئن بوده و خواهد توانست تا برنامه ریزی های بهتری را نسبت به گسترش فعالیت های ماینینگ خود داشته باشد.

در عین حال در نظر بگیرید که خرید سیستم ماینینگ  کاری نیست که در یکی دو ماه تکرار شود. شاید یک بار که دستگاه ماینینگ را خریدید تا چند ماه از آن استفاده نمایید. پس همواره دقت داشته باشید که آن دستگاهی را برای ماینینگ خریداری کنید که ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط آن در راستای استخراج از تنوع مناسبی برخوردار باشند. در واقع این که فرد تولید کننده، در صورت نیاز بتواند با توجه به نوسانات قیمتی در بازار، نسبت به استخراج ارزهای دیجیتال مختلف اقدام نماید.

 سیستم ماینینگ بر اساس بودجه

در این بین سوای مسائل متعدد فنی موجود در خرید سیستم ماینینگ، مسائل دیگری نیز هستند که باید توجه ویژه ای بدان نمود. از جمله این مسائل مهم و تعیین کننده، میزان بودجه فرد تولید کننده در خرید دستگاه استخراج می باشد. به طوری که همان طور که گفته شد در حال حاضر تعداد متعددی از دستگاه های ماینینگ در بازار وجود دارند که هر کدام با ویژگی ها و قیمت های متفاوت در راستای خرید افراد عرضه می شوند.

ولی در کنار این که فرد تولید کننده باید بهترین و سودآورترین دستگاه را برای خرید انتخاب نماید، باید در نظر داشته باشد که کدام دستگاه مناسب بودجه خرید وی می باشد. در واقع درست که است بسیاری از دستگاه های ماینینگ بعد از گذشت مدت زمانی از فعالیتشان، می توانند هزینه های صرف شده برای خرید خود را جبران نمایند. ولی از آن جایی که قصد داریم کار مطمئنی را در پیش داشته باشیم.

لذا بهتر است که در انتخاب دستگاه ماینینگ فرد تولید کننده هم موضوع بودجه را با دقت در دستور کار خود قرار دهد و آن دستگاهی را بخرد که در کنار ارزان تر بودن، سود آوری مناسبی نیز برای تولید کننده داشته باشد. البته یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این زمینه، ساخت یک مزرعه ماینینگ می باشد. به طوری که بسیاری از کارشناسان حوزه ماینینگ عقیده دارند که از طریق ساخت مزرعه ماینینگ می توان بودجه صرف شده برای تولید ارزهای دیجیتال را به بهترین شکل ممکن به سود تبدیل نمود.

به طوری که این نظر وجود دارد که فعالیت دسته جمعی در ماینینگ همواره بهتر از فعالیت تکی خواهد بود و برداشت های حاصل از مزرعه نیز به همان نسبت بیش تر از ماینینگ انفرادی خواهد بود.
آینده ماینینگ
دنیای ماینینگ همه روزه با تغییرات متنوعی رو به رو می شود. مهم‏ ترین دلیل شکل گیری این تغییرات، عوض شدن میزان سختی استخراج ارزهای دیجیتال و رقابت قیمتی موجود بین ارزهای دیجیتال مختلف در بازار می باشد. در واقع این موضوعات است که بازار ماینینگ را از یک حالت تک قطبی و استخراج فقط بیت کوین خارج کرده و در حال حاضر افراد می توانند از طریق خرید سیستم ماینینگ مورد نظر خود، نسبت به استخراج ارزهای دیجیتال مختلفی بپردازند.

از طرفی دیگر، باید در نظر داشت که این تغییر و تحولات بی تردید پایان نیافته و حتی همه روزه نسبت به ایجاد تغییرات جدید، نیاز بیش تری حس می شود. پس باید در ماه ها و حتی سال های آینده هم منتظر تغییر و تحولات جدیدی در دنیای ماینینگ باشیم. به طوری که در پی این تغییرات دستگاه های ماینینگ جدید و قدرت مندتری برای استخراج ارزهای دیجیتال قدیمی و حتی ارزهای دیجیتال جدید وارد بازار خواهند شد.

ارز دیجیتال

بالاترین هدفی که در تولید دستگاه های ماینینگ جدید دنبال می شود، توانایی این دستگاه ها در تولید ارزهای دیجیتال بیش تر با صرف انرژی کم تر و در مدت زمان کوتاه تری می باشد. چرا که شدت رقابت در بازار ماینینگ تا آن حد بالا رفته است که فاکتورهای بسیار ریزی باعث برتری یک تولید کننده نسبت به افراد دیگر در امر استخراج ارزهای دیجیتال خواهد بود.

همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است در سال های آینده، ارزهای دیجیتال جدیدی با الگوریتم های ماینینگ نوینی وارد بازار شوند که این موضوع خود به صورت اتوماتیک نیاز به تولید دستگاه ماینینگ مخصوص به آن ارز را ایجاد خواهد نمود. پس در کل باید گفت که تغییر و تحولات این بازار تمامی نداشته و حتی باید منتظر تغییرات هر چه بیش تری در این عرصه باشیم. نتیجه گیری در کل باید گفت که در خرید سیستم ماینینگ مناسب ، موضوعات و فاکتورهای بسیاری دخیل هستند. از جمله این که فرد باید به ویژگی های ذاتی دستگاه ماینینگ، قدرت آن، میزان برق مصرفی دستگاه، نوع ارزهای دیجیتال قابل استخراج با آن و … به طور کاملی دقت نماید. در عین حال نیز فرد باید مسائلی مانند تغییرات قیمتی ارزهای دیجیتال در بازار را مد نظر قرار داشته و نسبت به استخراج آن دسته از ارزهایی اقدام نماید که از ثبات قیمتی بیش تری در بازار برخوردار می باشند.

در نهایت نیز فرد تولید کننده باید توجه داشته باشد که آن نوع از دستگاهی را برای عمل استخراج ارز دیجیتال خریداری نماید که با توجه به بوجه در دسترس، خرید آن مقرون به صرفه بوده و در مدت زمان کوتاهی بتواند از طریق سود آوری مناسب، هزینه های خرید خود را جبران نماید و این که همواره آن دستگاهی را برای خرید انتخاب نماید که حداقل چند ماهی برای فرد تولید کننده سود آوری مناسبی داشته باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *