ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

روش کلاهبرداری ارز دیجیتال

سرقت ارز دیجیتال

 کلاهبرداری ارز دیجیتال

این روز ها بحث ارزهای دیجیتال و داد و ستد آن ها از مسایلی است که بشدت مورد توجه رسانه ها وافراد مختلف قرار گرفته ، این در حالیست که همین اواخر هم اهمیتی نداشت ، ولی این روزها تمام رسانه ها در مورد آن بحث میکنند تا جایی که حتی پای ثابت بحث های اقتصادی رسانه ملی هم شده است. با داغ شدن بازار داد و ستد و استخراج این ارزها ، راه برای افراد سودجو و کلاهبرداران نیز به این حوزه هموار شده ، به عبارتی وب پر شده از سایت ها ، صرافی های ارز دیجیتال و…. جعلی که سعی در سرقت ارز دیجیتال افرادی را دارند که در این زمینه آگاهی کافی ندارند.

ساده ترین کلاهبرداری ارز دیجیتال

یکی از متداول ترین روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال در اصطلاح aka cryptophishing نام دارد ، از طریق اسپم های ایمیلی که از گذشته نیز وجود داشتند صورت میگیرد. محتویات این ایمیل طوری نوشته شده که مخاطب را به گونه ای فریب دهد که از طرف شرکت هایی است که خدمات مربوط به ارز دیجیتال مثل کیف پول ، صرافی و…. بنظر برسد. این ایمیل ها آشکارا جزییات بیشتری از ایمیل های متداول نشان میدهند. مثلا محتوی این ایمیل میگوید اشخاصی از آدرسی مشخص و با مرورگر مشخص قصد دارند تا به اکانت شما وارد شوند و از شما خواسته میشود برای ایمن کردن اکانت خودتان روی لینکی که ارائه شده کلیک کنید چنین محتواهایی حتی ممکن است بطور مستقیم در سایت کیف پول ارز دیجیتال شخص دیده شود و هیچ هشدار خاصی برای آن در دسترس نیست.

سرقت بیت کوین

 

سرقت بیت کوین

حالتی هم از کلاهبرداری ارز دیجیتال وجود دارد که از شما در خواست میکند که در نظر سنجی ارزهای دیجیتال شرکت کنید و یک جایزه وسوسه کننده دریافت کنید. اغلب در این حالت از شما خواسته میشود برای ورود روی لینک خاصی کلیک کنید. در این حالت شما از طریق لینک ارائه شده به سایت تقلبی ارز دیجیتال شناخته شده انتقال داده میشوید که از نظر ظاهری کاملا کپی سایت اصلی است و به راحتی هر بیننده ای را فریب میدهد و در آنجا آدرس کیف پول و همچنین رمز آن از شما خواسته میشود و با وارد کرد آن توسط قربانی از اطلاعات حساب برای تخلیه کیف پول او اقدام میگردد. اغلب کلاهبرداران سعی میکنند تا جایی که ممکن است پیام ها را قابل باور بنویسند.

روش پیشرفته کلاهبرداری ارز دیجیتال

نوع پیشرفته ای از کلاهبرداری ارز دیجیتال شناخته شده که ، کلاهبرداران از طریق برخی ویژگی های شبکه اجتماعی فیسبوک برای شناسایی قربانیان و سرقت ارز دیجیتال آن ها بکار میبرند. قضیه این روش به این صورت است که کلاهبرداران با شناسایی صفحه رسمی انجمن های مربوط به ارز دیجیتال و ساخت صفحه ای دقیقا به همان شکل با آدرس مشابه که تنها در یک حرف با آدرس اصلی تفاوت دارد ،از قربانیان کلاه برداری میکنند. در این حالت کلاهبرداران پیام هایی دروغی به کاربران انجمن رمز دیجیتال بوسیله اکانت تقلبی انجمن ارسال میکنند(اغلب پیام شخصی بخاطر مشکوک بودن ارسال نمیکنند) آن ها کاربران صفحه اصلی انجمن را در پیج تقلبی تگ میکنند .

کلاهبرداری دیجیتال

تا اینجا هیچ حرکت مشکوک یا جعلی وجود ندارد بخش اصلی آن مربوط به از جایی شروع میشود که عکس پروفایل برای تمام افراد قابل مشاهده است و هیچ راهی برای جلوگیری از تگ کردن تصاویر روی پروفایل شما وجود ندارد . راه حل پیشنهادی برای جلوگیری از این قبیل کلاهبرداری ها این است که نوتیفیکیشن را برای پیام های ناشناس خود غیر فعال کنید. نتیجه گیری برخی فعالان در حوزه ارز دیجیتال آن را نوعی درخت جادویی پول توصیف میکنند ، اما این را فراموش نکنید کمپانی هایی که سرویس ها ارز دیجیتال را ارائه میکنند در این زمینه تجارت میکنند و صرفا سرمایه خود را در راه دادن ارز دیجیتال رایگان هدر نمیدهند بدون شک هرجا که صحبت ارز دیجیتال رایگان آمد شک نکنید کلاهبرداری ارز دیجیتال در کار است . از بارزترین نمونه وعده ارزهای دیجتال مجانی میتوان به مرورگر کریپتوتب اشاره کرد توصیه میکنیم مقاله مربوط به استخراج بیت کوین با نرم افزار کریپتوتب را در سایت مشاهده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *