ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

شیوه های مبادله ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

مبادله ارزهای دیجیتال

با توجه به بازار داغ و تنوعی که در ارزهای دیجیتال مختلف شاهد هستیم ، شاید برای افرادی که در زمینه ماینینگ فعالیت میکنند این سوال پیش بیاید که چطور باید به مبادله ارزهای دیجیتال که استخراج کرده ایم را بپردازیم ، مثلا ارز دیجیتال اتریوم خود را به بیت کوین تبدیل کنیم. در این مقاله قصد داریم روش هایی برای مبادله یا به اصطلاح چنج کردن ارزهای دیجیتال ارائه دهیم.

صرافی های ارز دیجیتال

در زمینه مبادله ارزهای دیجیتال صرافی های زیادی فعالیت میکنند ، اما بطور کلی نوع عملکرد آن ها بسیار شبیه به صرافی های سنتی است با این تفاوت که بجای مبادله ارزهای رایج کشورها ، ارزهای الکترونیکی مثل بیت کوین ، اتریوم ، سیاکوین و…. است. در دنباله چندین روش رایج برای داد و ستد ارز دیجیتال به شما ارائه میکنیم.

روش order platform

این روش اغلب برای تراکنش هایی انجام میگیرد که مقادیر کم را شامل میشود و کارمزدهای آن هم جزیی است . برخی از صرافی های معروف که به این شیوه نیز فعالیت میکنند ، GDAX ، Poloniex میباشند. فراموش نکنید فعالیت این صرافی ها در این زمینه بدین معنی نیست که تشکیلات کوچکی هستند ، این صرافی ها بطور حرفه ای و تخصصی در تمامی زمینه های مبادله فعالیت میکنند.

صرافی poloniex

روش P2P platform

این روش مبادله ارزهای دیجیتال این امکان را فراهم می اورد که افراد مبالدله گر بدون هیچ واسطه ای با هم مستقیم ارتباط برقرار کنند و به یک توافق در مورد قیمت ها و شیوه مبادله برسند. در این روش افرادی که تمایل به فروش دارند قیمت های فروش خود را میزنند و افراد متقاضی نیز از بین قیمت ها ، قیمتی که برایشان جذاب است را انتخاب میکنند. شیوه های کارمزد دریافتی این صرافی ها هم با هم تفاوت دارد مثلا بعضی مبلغی جهت ثبت نام شما دریافت میکنند یا بعضی دیگر از تراکنش مبادله صورت گرفته مبلغی بعنوان کارمزد کسر میکنند. از مهمترین نمونه های این گونه صرافی ها Paxful و Localbitcoins میباشند.

صرافی PAXFUL

روش Retail platform

این شیوه مبادله ارزهای دیجیتال نظر تجاری حرفه ای تر است و از تشکیلات بزرگی را در بر میگرد. در این گونه مبادله دیگر صرافی نقش واسطه را ایفا نمیکند و خود مبطور مستقیم خریدار یا فروشنده آن هم در مقادیر بالا را بازی میکنند. فعالان این حوزه بیشتر افرادی هستند که سهم بزرگی از سهام ارز دیجیتال خاصی را دارا میباشند و خودشان کنترل عرضه و تقاضای یک ارز را در اختیار دارند.

صرافی coinbase

این روش مبادله ارزهای دیجیتال با وجود اینکه پر هزینه ترین روش میباشد اما از نظر سادگی آسان ترین روش ممکن میباشد از دیگر مزیت این روش امنیت آن است و شما میتوانید با خیال راحت از اینکه هیچ کلاهبرداری ای صورت نمیگرد ارز های خود را مبادله کنید. از مهم ترین صرافی های فعال در این حوزه میتوان صرافی coinbase را معرفی کرد. نتیجه گیری این مقاله به روش های مبادله ارز دیجیتال و همچنین صرافی های بزرگ فعال در این زمینه اشاره شد. اما چیزی که به اهمیت این موضوع می افزاید این است که تبادل ارز دیجیتال موجی است که از سال 2017 بسیار شدت گرفته. .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *