ارز دیجیتال, مقاله

بیت کوین چطور دنیا را تغییر میدهد

اقصاد آزاد

بیت کوین چطور دنیا را تغییر میدهد

در گذشته ، اگر میخواستید اقتصاد آزاد را تغییر دهید باید برای به دنبال یک شرکت یا زد و بند با دولتمرادن بودید.   اگر سال در هر کشور دنیا که چنین شرایطی دارد  بگذرانید ، ممکن است برای شما 196 سال طول بکشد ( و شما احتمالا هر سال در چنین کشوری جابجا نمیشوید.) ولی با گسترش تعداد تلفن های هوشمند ، راهی برای ورود سریع ارزهای دیجیتال تقریبا به تمام کشورهای دنیا باز شده است.

اینجا به برخی نکاتی که ارزهای دیجیتال میتواند دنیا را تغییر دهد اشاره میکنیم :
  • ارزهای دیجیتال شروع یک بیزینس را ساده تر میکند
هرکس دارای یک ایده بکر میتواند در کمتر از چند ساعت مشتریانی از سرتاسر دنیا داشته باشد.  ارزهای دیجیتال تایید پرداخت ها را کاهش ، و به کمپانی ها امکان توسعه سریع در سطح بین المللی را میدهد.
  • حقوق مالکیت را ارتقا میدهد
امروزه جمع آوری ثروت و حفظ آن در برابر دزدی و مصادره شدن برای افراد کاری بسیار دشوار است . ارزهای دیجیتال این امکان را به افراد میدهد تا بتوانند پول های خود را تحت کنترل خود در بیاورند. در چنین شرایطی ارزهای دیجیتال بانک هایی میشوند که بتدریج جای بانک ها را میگیرند.
  • ارزهای دیجیتال مبادلات آزاد جهانی را ترویج میدهند
ارزهای دیجیتال بر نقل و انتقالات مرزی برتری دارد. این ارزها موانع را بین مردم مختلف در سرتاسر دنیا از میان بر میدارد و این امکان را فراهم میکند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی با یکدیگر مبادله کنند. (برای مثال وام بگیرند یا شخصی را برای انجام کاری از راه دور استخدام کنند.)

bitcoin global

  • امکان قراردادهای آزاد را فراهم میکند
با قرار دادهای هوشمند اتریوم ، موانع برای افراد برای رسیدن به توافق ، بدون در نظر گرفتن اینکه کجا زندگی میکنند کاهش میابد . حتی میتوانند وکالت قبول کنند.
  • امکان مهاجرت از کشورهای سطح پایین برای افراد فراهم میکند
مهاجرت برای افراد بسیار ساده تر میشود ، اگر بتوانند ثروت خود را همراه ببرند و بتوانند آن را در کشور مقصد خرج کنند. ارزهای دیجیتال اقتصاد هر کشوری را قابل تعامل میکنند. با هزینه تبدیل کمتر ، کشورهای بهبود پیدا میکنند.
  • فساد و رشوه را کاهش میدهند
با دست ها و واسطه های کمتر برای شروع یک بیزینس ، راه های کم تری برای اعمال فشار و همچنین باج گیری باقی میماند.
  • امکان دسترسی به ارز پایدار را فراهم میکند
امروزه ارزهای دیجیتال بسیار متداول تر از دلار و یورو هستند ، ولی این دسترسی هر ساله کاهش میابد ( و حالا به سطح ارز فیات نزدیک میشوند.) در سال پیش رو ارزهای دیجیتال ارزهای دیجیتال از ارز فیات هم پایدارتر میشود.

ارز دیجیتال پایدار

 

آینده بیت کوین

 

امروزه ارزهای دیجیتال در ابتدای راه قرار دارند ، ولی با تکنولوژی های بسیار ، نتایج بوجود آمده میتواند دراماتیک باشد. ارزهای دیجیتال امروزه در بسیاری از نرم افزارها کاربردی شده اند ( بازار ها و سایت های پیشبینی ، قرار دادهای هوشمند ، حواله ها ، بازی های دارای پرداخت درون برنامه ای و….).

در 20 سال گذشته میانگین اقتصاد آزاد بین المللی فقط 3 درصد رشد داشته است . این نشان دهنده این است که همه چیز در مسیر درست حرکت میکند ، ولی سرعت آن بسیار پایین است. اقتصاد آزاد یکی از مهمترین دغدقه های عصر حاضر است. اگر بتوانیم اقتصاد را هرچه بیشتر به سمت اقتصاد آزاد حرکت دهیم ، این مثل یک بسته محرک اقتصادی برای دنیا ، شتاب دهنده خلاقانه ، کاهش جنگ ، 10 در صد از فقر را کاهش ، کنار رفتن دولتمردان فاسد و ارتقا دهنده شادی عمل میکند.

با وجود پذیرش ماینینگ به عنوان صنعت در ایران همچنان در این مورد سخت گیری وجود دارد ، اما خبرهای خوبی در راه است و در خواست های زیادی برای واردات قانونی دستگاه های ماینر به گمرک داده شده و بزودی با تصویب قانونی واردات ماینر به آسانی امکان خرید ماینر ، با برگه سبز قانونی فراهم میشود. به محض اینکه از اخبار مربوط به قانونی شدن ماینینگ رسمی شود ،شما را در جریان آن قرار خواهیم داد.

منبع

coinbase    
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *