ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

تاثیر کاهش قیمت بیت کوین بر ماینینگ

مبهم بودن بیت کوین

آینده مبهم بیت کوین

به سال 2017 مبیگردیم زمانی که قیمت بیت کوین بسیار بالا رفت. تقریبا از ICD ها گرفته تا قیمت بیت کوین به طور مجازی پیوسته بالا میرفت تا جایی که قیمت تعداد زیادی از سکه ها در سه ماهه چهار2017 به شدت بالا رفت و به حداکثر مقدار خود در تاریخ ارز های دیجیتال رسید. با این حال سرانجام زمستان بازار ارزهای دیجیتال فرارسید و قیمت آن پایین آمد و دچار رکود شد در این شرایط آینده مبهم بیت کوین بسیاری از سرمایه گذاران را نگران کرده .

وقتی بیشتر جنبه های این صنعت بزرگی آن را نشان دادند ، کم کم بازار اسیک ماینر ها (asic miner) ظهور پیدا کردند.

قیمت بیت کوین با شتاب زیاد ، بیشترین کاهش قیمت را در یک سال به خود گرفت و در میانه نوامبر 2017 به حداقل قیمت خود در تاریخ ده ساله اش رسید. تعداد زیادی دستگاه ماینر مجبور شدند از شبکه خارج شوند. طبق گذارش ها در آن زمان حدود 800000 دستگاه ماینر خاموش شده بودند.

طبق نظر مدیر عامل hyper block بزرگترین بیت کوین ماینینگ آمریکای شمالی ، آقای Sean walsh : رکود طولانی مدت قیمت ارزهای دیجیتال باعث شد بسیاری از ماینرها از کار بیفتند وهمین باعث میشود که هنگام صحبت در مورد کارمان ، محتاطانه و محافظه کار عمل کنیبم. از آن موقع تا کنون قیمت بیت کوین چندان دوباره افزایش پیدا نکرده و ماینرهایی که دیگر سود دهی ندارند همچنان در حال خاموش شدن هستند و آینده مبهم بیت کوین سرمایه گذاران را نگران کرده. در این زمان سختی شبکه بیت کوین شروع به تنظیم شدن کرد و با وضع جدید بازار ارزهای دیجیتال منطبق شد.

آینده مبهم بیت کوینامید به آینده بیت کوینخب ، با توجه به شرایطی که گفته شد ، چه اتفاقی برای فارم ماینینگ های کوچکتر پیش می آید؟ طبق مطالعاتی که اخیرا برای international business times صورت گرفته ، مدیر عامل پلتفرم مبادلات ارز دیجیتال بیان کرده ، با توجه به اینکه سختی شبکه بیت کوین کاهش پیدا کرده احتمال بازگشتن ماینرهای کوچک به شبکه افزایش یافته است. با این حال نبود فعالیتی در جهت بهبود قیمت بیت کوین این عمل را به یک روند کوتاه مدت تبدیل میکند.

با این تفاسیر در آینده ماینرها وضعیت فعلی خود باقی میمانند ، اکر در بازدهی اقتصادی دارای عجز و ناتوانی شوند. یکی از دلایل عمده آینده مبهم بیت کوین در صورت عدم بازگشت ماینرهای کوچک به شبکه ، نقش آفرینان اصلی و بزرگ فارم ماینینگ این فرصت را دارند که جایگاه خود را در بازار فارم ماینینگ محکم کنند.

در پایان صعت بیت کوین ماینینگ تلاش میکند تا با ساده سازی بر اساس مدل survival of the fittest وضعیت و وجود خود را حفظ کند. فقط ماینرهای باقی مانده هستند که میتوانند در وضعیت رکود  این بیزینس را حفظ کنند.

با وضعیت فعلی بازار راه نجات فارم ماینینگ ها متمرکز کردن و بهینه سازی (تامین برق فارم ها از راه های ارزانتر و….) میباشد.با این حال برای نقش آفرینان بزرگ صنعت ، هیچ چیز تغییر نکرده Jason Vaughn مدیر سایت کمپانی Bonner facility میگوید : وضعیت پیش آمده د هر بیزینسی پدیده ای کاملا معمول است. همچنین Sean walsh رییس کمپانی hyper blockchain بیان کرد : ما کمپانی را با وجود نوسانات شدید و فشاری که به بازار ارزهای دیجیتال بود تاسیس کردیم زیرا در بلند مدت به تکنولوژی ایمان داریم.

آیا فارم ماینینگ های کوچک آمادگی بازگشت به صنعت را در سال 2019 خواهند داشت؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. این مقاله ترجمه ای بود از مقاله What’s Next for Bitcoin Miners in 2019 Amid Lower Price که برای اولین بار از سایت تهران ماینر ترجمه و ارائه گردیده. برای خرید ماینر و دریافت مشاوره اتخصصی در زمینه فارم ماینینگ با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل بفرمایید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

همچنین تهران ماینر برای رفاه حال مشتریان ارائه خدمات تعمیر دستگاه ماینر را نیز به خدمات خود افزوده تا شما دیگر نگرانی ای بابت تامین قطعات دستگاه ماینر خود نداشته باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *