ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

تأثیرات تکنولوژی 7nm بر استخراج ارزهای دیجیتال

فناوری 7 نانو متری

فناوری 7 نانو متری در استخراج ارز دیجیتال

در این مقاله قصد داریم به بررسی فناوری 7 نانو متری و تاثیر آن بر آینده استخراج ارز دیجیتال میپردازیم و اینکه چنین تحولی چگونه باعث پدید آمدن نسل جدید دستگاه های استخراج میشود را بررسی میکنیم.

سخت افزار مناسب استخراج ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال از زمان پیدایش و ظهور خود در بازارهای جهانی توانسته اند که زمینه های مناسبی را برای سرمایه گذاری و کسب درآمد در اختیار سرمایه گذاران و علاقه مندان قرار دهند. به طوری که روش ها و راه های زیادی برای رسیدن به سود و کسب درآمد در این حوزه وجود دارد. یکی از روش هایی که در یکی دو سال اخیر بیش از بیش، با علاقه و رغبت سرمایه گذاران مواجه شده است، استخراج این نوع ارز می باشد.

ارز دیجیتال

در واقع در این عرصه از فعالیت ، سرمایه گذاران قادر هستند که در نقش تولید کننده و با در اختیار داشتن یک زیر ساخت مناسب، از طریق تولید و استخراج این نوع ارز نسبت به کسب درآمد در بازار بپردازند. حال در این بین همانطور که گفته شد، یکی از پیش نیازهای ضروری فعالیت در بازار استخراج ، داشتن یک زیر ساخت مناسب می باشد. به طوری که هر یک از تولید کنندگان این قبیل ارزها بعد از این تصمیم گرفتند که کدام ارز را برای تولید انتخاب نمایند، باید سخت افزار و در واقع سیستم استخراج متناسب با آن را خریداری نموده و شرایط را برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود فراهم نمایند.

شرایط فعلی بازار استخراج

در این بین باید گفت که در بازار ارز دیجیتال ، گزینه های متعدد و متنوعی برای خرید به عنوان سخت افزار استخراج وجود دارد. بدین معنا که شرکت های مختلف و قدرتمند موجود در بازار، سخت افزارهایی را برای استخراج ارزهای دیجیتال متعدد تولید کرده و برای خرید تولید کنندگان در بازار عرضه نموده اند. در این راستا، سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال نیز، بیش تر به دنبال خرید محصولاتی هستند که بتوانند از طریق آن به تولید و استخراج بیت کوین بپردازند. چرا که ارز دیجیتال بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال نسبت به تمامی ارزهای دیجیتال دیگر موجود در جایگاه، برتری بوده و تولید و استخراج این ارز دیجیتال می تواند سود و درآمد بسیار بیش تری را نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر برای تولید کنندگان خود در بر داشته باشد.این موضوع به خودی خود باعث شده است که تعداد افراد فعال در زمینه استخراج بیت کوین، به نسبت ارزهای دیگر بسیار بیش‏ تر باشد. به طوری که در حال حاضر تعداد زیاد و قابل توجهی از افراد در سراسر دنیا به شکل های مختلفی از جمله انفرادی و یا در حالت یک مزرعه، نسبت به تولید بیت کوین می پردازند.

سخت افزار استخراج بیت کوین

در آغاز استخراج بیت کوین که تقریباً به چند سال پیش بر می گردد، به دلیل پایین بودن سختی استخراج این ارز ، تولید کنندگان قادر بودند که با صرف انرژی بسیار کم تری به تولید بیت کوین بپردازند. ولی رفته رفته با تولید بلاک های بیش تری از بیت کوین و ورود افراد بیش تر در شبکه استخراج این ارز دیجیتال، شاهد افزایش چشمگیر سختی استخراج بیت کوین شدیم. به طوری که تولید کنندگان دیگر با استفاده از دستگاه های استخراج قبلی خود، قادر به تولید آن مقدار از بیت کوینی که قبلاً تولید می کردند، نبودند و برای تولید مقدار قبلی بیت کوین، نیاز به صرف انرژی و زمان بیش تری داشتند که در کل باعث کم تر شدن میزان بهره وری و سود بدست آمده از عمل استخراج می شد. فناوری 7 نانو متری که زمزمه های آن این روز ها شنیده میشود آینده دستگاه های استخراج را دگرگون میکند.

تغییرات سخت افزار استخراج بیت کوین

بنابراین نیاز به داشتن سخت افزارهای جدید و قدرتمند تر خود را با شدت بیش تری نشان داد. در این بین شرکت های تولید کننده سخت افزارهای استخراج نیز، با توجه به نیاز بازار، تصمیم گرفتند تا محصولات به مراتب قوی تری را وارد بازار نمایند تا این محصولات جدید هم قدرت پردازش (hash rate) بیش تری داشته باشند و هم این که از نظر میزان مصرف انرژی نیز در حد و اندازه های معقولی بوده و از بروز هزینه های اضافی در استخراج جلوگیری نمایند.

ماینر بیت کوین

شرکت های تولید کننده سخت افزارهای استخراج، این کار را از طریق ایجاد تکنولوژی های جدید در مورد چیپ های به کار رفته مانند فناوری 7 نانو متری در دل دستگاه های استخراج انجام می دادند. باید در نظر داشته باشید که چیپ های به کار رفته در دل دستگاه های استخراج، از ارزش و اهمیت قابل توجهی در راستای استخراج برخوردار بوده و برای افزایش بهره وری در تولید، نیاز است که تغییراتی اساسی را در مورد آن ها انجام داد. لذا فعالیت های گسترده ای در راستای تولید و به کار گیری تکنولوژی های جدید در دل چیپ های مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال صورت گرفت.

استفاده از فناوری 7 نانو متری در استخراج بیت کوین

یکی از این فعالیت ها، در سال 2017 توسط شرکت GMO Internet شروع شد. در راستای این فعالیت، شرکت GMO Internet، اعلام کرد که قصد دارد بر روی تکنولوژی جدیدی بر روی چیپ های استخراج کار کند. تکنولوژی جدیدی که 7 nm نام داشت و تحت قالب چیپ های 7 nm، نظر و علاقه بسیاری از افراد را به خود جلب نمود. چرا که این تکنولوژی جدید باعث ایجاد تحولاتی عظیم در راستای استخراج بیت کوین خواهند شد. به طوری که به کارگیری چیپ های 7 nm در دل دستگاه های استخراج بیت کوین، باعث خواهد شد تا سخت افزارهای استخراج، دیگر انرژی کم تری را در راستای تولید بیت کوین نیاز داشته باشند. در واقع این موضوع باعث خواهد شد تا تولید کنندگان قادر باشند با مصرف انرژی کم تری بتوانند تولیدات بیش تری داشته و سودهای قابل توجهی کسب نمایند.

فناوری 7 نانو متری

حال بعد از بسیاری از مطالعات صورت گرفته و تلاش های روز افزون چیپ های 7 nm به خوبی توسعه داده شده اند. به طوری که این چیپ ها قرار است که در دل دستگاه های استخراج بیت کوین Antminer T15 , Antminer S15 قرار بگیرند. در واقع شرکت Bitmain با وارد کردن فناوری 7 نانو متری در دل  دستگاه های استخراج خود، به تولید کنندگان ارزهای دیجیتال این فرصت را خواهد داد که در قبال افزایش سختی استخراج بیت کوین، تولید کنندگان باز هم بتوانند با صرف انرژی کم و قابل قبولی، نسبت به تولید مقادیر قابل توجهی از بیت کوین بپردازند.
نتیجه گیری
به عقیده کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، این فناوری 7 نانومتری باعث بروز یک تحول عظیم در عرصه تولید این ارز خواهد شد. عملکردی که باید در ماه های آینده، شاهد به کار گیری آن در داخل سخت افزارهای استخراج سایر شرکت ها نیز باشیم. حتی با ورود این تکنولوژی جدید در داخل دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال دیگر، ارزهای دیگر نیز دیگر با صرف انرژی بسیار کم تری قادر به تولید خواهند بود. لذا با ورد چیپ های جدید و پیشرفته در بازار تولید ارزهای دیجیتال، این بازار به صورت قابل توجهی متحول شده و با گرفتن تأثیرات مثبت از این تغییر به وجود آمده، شاهد رونق هر چه بیش تر بازار تولید و استخراج ارزهای دیجیتال خواهیم بود که این موضوع به خودی خود باعث رونق بازار اینن حوزه نیز خواهد شد.
دستگاه های دارای تکنولوژی تراشه 7 نانومتری به زودی وارد بازار جهانی میشوند و شما میتوانید برای خرید ماینر با این تکنولوژی با قیمت عالی به فروشگاه تهران ماینر مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *