ارز دیجیتال, مقاله

IOTA بدنبال رفع اشکال 15 ساعته

اخلال در شبکه IOTA

اخلال در شبکه IOTA

بنیاد IOTA اعلام کرد یک اشکال نرم افزاری که باعث اخلال در شبکه IOTA را که 15 ساعت از تایید معاملات در شبکه جلوگیری میکرد ، را رفع کرده است.با توجه به ادعای GitHub از یک توسعه دهنده IOTA یکشنبه شب به وقت امریکا ، یک باگ در گره نرمم افزاری پیدا کرده که باعث بوجود آمدن “حالت رهبری فاسد” شده است.

” یک مورد حاشیه ای وجود دارد که IOTA Rference Implementation معامله ای را که بین دو بسته مجزا به اشتراک گذاشته شده است ، در نظر نگرفته است. هنگامی که یکی را به عنوان “حساب ” در یک بسته مشخص کرد ، بسته بعدی را نادیده گرفته شده” این پست توسط توسط GitHub خوانده شده. کاربران این مشکل را روز یکشنبه به IOTA گزارش دادند و رفع آن از زمان گذارش 15 ساعت به طول انجامید. دیوید سانتسبی ، بنیانگذار IOTA گفت که این اشکال جزئی میباشد و واقعا با دوره هایی که شبکه پراکنده شده تفاوت ندارد و بنابراین معاملات واقعی بطور چشمگیری کاهش داشته است.

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

شبکه IOTA

IOTA از کاربران درخواست کرده گره های IRI را اجرا کنند تا نسخه جدید نرم افزاری را که در آن اشکالات موجود است بروز کنند.   Dominik Schiener ، بنیانگذار IOTA در نامه الکترونیکی گفت که این مساله از ” نرم افزار فعلی گره اصلی شبکه” سرچشمه گرفته است و هیچ ارتباطی با Coordinator ندارد ، گره ویژه ای که توسط بنیاد انجام میشود ، که مسئولیت تایید نهایی معاملات را برعهده دارد. این فرآیند در شبکه غیر متمرکز IOTA موسوم به Tangle صورت میگیرد.

این تیم در حال حاضر شروع به جایگزینی آن با گره سبک جدیدی به نام Hornet کرده است و گفته است که قصد دارد هماهنگی مهندسان را به محض انجام کامل آزمایشات و رفع هرگونه مشکلات احتمالی شبکه انجام دهد تا با اجرای رویدادی به نام “Coordicide ” مشکلات را رفع کنند.

سانتسبی پس از اعلام گزارش در مورد اشکال شبکه در روز یکشنبه ، از مجموعه فعلی دفاع کرد و اظهار کرد این دقیقا به همین دلیل است که Coordicide به زمان نیاز دارد و تا زمانی که تمام مشکلات آن رفع نشده باشد امکان اجرای آن وجود نخواهد داشت.

فروش بیت کوین

اخلال در شبکه IOTA

با این وجود منتقدین قبلا ماهیت متمرکز عملکرد Tangle Kurtage را استدلال کرده اند و آن را آسیب پذیر میکنند. در سال 2018 محقق بلاک چین جوزف ربوست گفت :” The next coordinator  به طور خودکار همان هش را تایید میکند ، به معنی که هکرها میتوانند از ارز دیجیتال دیگران با تکرار داده های معامله و آدرس کیف پول استفاده کنند. سانتسبی بعدها این مساله را آسیب پذیر اعلام کرد. Schiener در ایمیلی در روز دوشنبه اعلام کرد :”  Coordicide بدون تغییر است و اولین آزمایش آلفا در ماه ژانویه اتفاق می افتد.”

بنیاد IOTA ، Tangle را یک بستر برای ابتکارات جدید اینترنت اشیا طراحی کرد. پایتخت تایوان در اوایل سال 2018 با IOTA همکاری کرد تا بتواند یک سیستم جدید شناسایی شهروندی را آزمایش کند. در آوریل 2019 ، Jaguar land rover فاش کرد که یک برنامه توشیقی را برای پاداش دادن به رانندگانی که داده های وضعیت جاده را با نشانه های IOTA گزارش داده اند ، در معرض خطر قرار داده اشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *