ماینینک, مقاله

آیا ماینینگ با پلی استیشن ۵ امکان پذیر است؟

استخراج ارز دیجیتال با ps5

ماین ارز دیجیتال با ps5

آیا ماین ارز دیجیتال با ps5 امکان پذیر است ؟ اینطور که شواهد نشان میدهند ، ادعای برخی از کاربران چینی در انجمن ها و رسانه های خبری ، حقیقیت دارد و برخی از کاربران چینی توانسته اند با هک کنسول ps5 از توان سخت افزاری این کنسول برای استخراج ارزهای دیجیتال بخصوص اتریوم بهره بگیرند. توان سخت افزاری که کاربران توانسته اند به آن برسند ۹۹ mh/s است .در حالی که قدرت سخت افزاری بالای ps5 برکسی پوشیده نیست ، کسی هم نمیتواند امکان هک شدن و انجام عملیات ماینینگ توسط آن را انکار کند اما میزان هش ریتی که در بالا به آن اشاره کردیم کمی عجیب و غیر معقول بنظر میرسد.

سخت افزار پلی استیشن ۵ ( و سخت افزار کنسول رقیب یعنی اکس باکس سری اکس ) هر دو برپایه معماری RDNA2 کمپانی AMD توسعه یافته اند که همان فناوری بکار رفته در کارت گرافیک های بسیار قدرتمند سری ۶۰۰۰ کمپانی AMD است. براساس آزمایشات و تحقیقات صورت گرفته توسط TweakTown کارت گرافیک رده بالای RX6900 XT شرکت AMD حتی با استفاده از اورکلاک خروجی بالاتر از ۶۰ mh/s ارائه نمیکند. با علم به اینکه پلی استیشن ۵ به اندازه RX6900 قدرتمند نیست ، پس رسیدن به هش ریت ذکر شده توسط این کنسول چندان منطقی بنطر نمیرسد.

کارت گرافیک nvidia gtx3060با وجود این تفاسیر همچنان کسی نمیتواند امکان استخراج ارز دیجیتال با استفاده از سخت افزار ps5 را انکار کند. اگر این ادعا را درست در نظر بگیریم ، سخت افزار ps5 قابلیت ماین کردن برخی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را دارا میباشد. در چنین شرایطی اینطور بنظر میرسد که کمبود موجودی ps5 حتی بیشتر از گذشته جدی شود ، زیرا سخت افزار آن سخت افزاری نسبتا قوی با قیمت ارزان است که میتواند عمل ماینینگ را انجام دهد.

در سال های اخیر بدلیل افزایش قیمت بیت کوین تعداد ماینرها در سرتاسر دنیا بطرز عجیبی افزایش یافته است همین امر باعث کمبود شدید کارت گرافیک در بازار شده است . در چنین شرایطی برخی کمپانی ها با رائه تراشه های مخصوص ماینینگ در تلاش این هستند که افراد را از کارت گرافیک های طراحی شده برای عملیات های گرافیکی دور کنند. هنوز معلوم نیست که AMD هم چنین رویکردی را در پیش بگیرد یا خیر اما برکسی پوشیده نیست که عده زیادی از ماینرها در سرتاسر دنیا از کارت گرافیک های کمپانی AMD برای انجام عملیات ماینینگ استفاده میکنند. اگر چنین ادعایی درست باشد بدون شک بزودی کمپانی سونی برای جلوگیری از آسیب تجاری پلی استیشن ۵ بزودی به انجام هک این کنسول واکنش نشان دهد. آ

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *