ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

mempool چیست

Mempool چیست

همانطور که در مقاله حمله 51 درصد قول داده بودیم ، در این مقاله به بررسی اینکه mempool چیست میپردازیم . با تهران ماینر همراه باشید.

وقتی یک معامله بیت کوین به شبکه منتقل شد ، در ابتدا توسط تمام نودهای بیت کوین تایید میشود. بعد از اینکه معامله از تمام تاییدیه ها گذشت ، درون mempool قرار میگیرد و تا زمانی که یک ماینر آن را برای بلاک بعدی بردارد همانجا باقی میماند. حتما این سوال برای شما پیش می آید mempool چیست؟ در واقع عبارت mempool مخفف memory pool میباشد که در این جا قصد داریم آن را بطور کامل بررسی کنیم با ما همراه باشید. پی بطور کلی mempool اساسا گره ای است که ناحیه مربوط به معاملات در صف انتظار را در خود نگه میدارد.

هرکدام از این گره ها دارای ظرفیت حافظه متفاوتی برای ذخیره معاملات تایید نشده دارد. در نتیجه هر گره تجدید نظر خودش را برای معاملات در انتظار را دارا میباشد.

ظرفیت mempool

ولی چطور یک گره از بوجود آمدن کرش در حین یک معامله بیش از ظرفیت حافظه اش جلوگیری میکند؟ اگه اندازه mempool بسیار به ظرفیت حافظه رم نزدیک شود ، گره مقدار حداقلی را برای آستانه ایجاد میکند. معامله با حداقل در کیلوبایت کمتر در این آستانه از mempool حذف و یک معاله با که به قدر کافی بزرگ هستند که به مقدار حداقل برسند و از ظرفیت نیز خارج نشود جایگزین شده و اجازه دسترسی به mempool را دارا میباشد.

یک mempool بخشی از bitcoin improvement proposal میباشد که به اختصار BIP35 نامیده میشود است(در آینده مفصل در این مورد صحبت میکنیم) ، و به Spv wallet کمک میکند ، معاملات را ثبت کنند. (در این مورد هم بعدا در مقاله ای بطور مفصل میپردازیم) .

پس اساسا mempool تنگنای شبکه بیت کوین میباشد. معاملات سریع تر آن ها را از شبکه بلاک چین پاکسازی ، و تجربه ای بهتر برای کاربرانی که آن را دریافت میکنند بوجود می آورند. اگر میزان سرعت استخراج بلاک های جدید از معاملات کمتر از معاملات ورودی جدید به mempool باشد یک فشردگی ترافیکی رخ میدهد و معاملات زمان بیشتری برای تایید طول میکشند.

وقتی گره ها یک بلاک معتبر جدید دریافت میکنند ، آن بلاک تمامی معاملاتی که حاوی mempool میشوند را پاکسازی میکند. نتیجه این اتفاق ، افت شدید اندازه mempool است. برای درک این موضوع میتوانید به نمودار mempool زیر توجه کنید.

mempool چیست؟

اندازه mempool در سمت راست نشان داده شده است. برای مثال اگر سایز mempool سه مگابایت باشد برای یک معامله به طور میانگین 3 بلاک برای تایید شدن نیاز خواهد داشت. به یاد داشته باشید ، برخی از معاملات mempool ها اولویت پایینی دارند و خود فرستنده آن ها میدانند که تایید آن ها زمان طولانی میگیرد.

در این مقاله فهمیدیم mempool چیست ، سعی میشود از این پس مقالات متنوعی در زمینه توضیح اصطلاحات مربوط به استخراج ارز دیجیتال بخصوص بیت کوین بپردازیم.

این مقاله ترجمه ای بود از مقاله what is the bitcoin mempool و شما با کلیک روی آن میتوانید به متن اصلی آن نیز دسترسی داشته باشید.
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فروش بیت کوین یا خرید آن ، فارم ماینینگ (راه اندازی فارم) با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *