ماینینک, مقاله

روش انتخاب بهترین ماینر

خرید بهترین ماینر

انتخاب بهترین ماینر

شاید جالب باشد بدانیند اولین اشخاصی که اقدام به تبادل کردند ، خودشان در زمینه ماین فعالیت میکردند. آن ها با برنامه ریزی pc  خود هش لازم برای حل کردن بلاک های بیت کوین را فراهم میکردند و بلاک های اولیه بیت کوین را میساختند.اما اوج هوش ناکاماتو(طراح بیت کوین) زمانی مشخص شد که تراکنش ها بالا رفت  ، هرچه حجم بازار و استخراج بیشتر شد الگوهای سختی تولید نیز افزایش میافت. در این شرایط عده ای فهمیدند که با استفاده از پردازش موازی گرافیک ها میتوان به هش ریت بالاتری برای تولید و استخراج بیت کوین دست یافت . قبل از این شرایط فناوری CUDA    که مربوط به تراشه های گرفیکی nvidia   بود ، برای بکار پردن پردازش موازی استفاده میشد اما هرچه سختی شبکه بالا رفت دیگر این تراشه ها پتانسیل سابق را نداشتند . در این اوضاع شرکتهایی اقدام به تولید سخت افزارهایی تخصصی برای حل کردن بلاک های بیت کوین گرفتند . این سخت افزارها که از تراشه هایی تخصصی برای کار استخراج ساخته شده بودند به اسیک یا ماینر معروف شدند . اسیک ها امکان رسیدن به هش ریت بالا همراه با مصرف برق کمتر و معقول تر را بوجود آوردند. برای اینه که بطور جامع تر با اسیک یا همان ماینر آشنا شوید به مقاله ماینر چیست در سایت مراجعه کنید.

 بازده یک ماینر

با مشخص شدن  اینکه استفاده از تراشه های موازی گرافیکی دیگر پاسخگوی ماینینگ نیست  ،  برای اینکار باید از اسیک ها استفاده کنیم ، حال باید بررسی کنیم که چه نوع اسیک هایی برای ماین کردن مناسب میباشند و از میان برندهای زیادی که در این زمینه فعالیت میکنند سراغ چه برندی باید برویم . در این شرایط سعی داریم الگوهایی را که در این زمینه موثرند و تاثیر آن ها بر عملکرد فعالیت ماین کردن را بررسی کنیم. در ادامه به مهمترین این موارد اشاره میکنیم.

هش ریت دستگاه ماینر

برای اینکه یک ماینر را انتخاب کنید باید قبل از هرچیز هش ریت آن را در نظر داشته باشید. مهمترین عامل در انتخاب یک ماینر همین مورد است.هش ریت در اصل همان میزان پردازشی است که یک ماینر میتواند در ثانیه آن را انجام دهد. هر هش در واقع دیک جز تشکیل دهنده یک بلوک میباشد  هش بر ثانیه یعنی تعداد معادله ای که در ثانیه حل میشود.

انتخاب بهترین ماینر

اما چیزی که در این میان اهمیت پیدا میکند فقط در ماینرهایی با الگوریتم یکی قابل قیاس است. مقایسه دو ماینر با دو الگوریتم متفاوت عملا امکان پذیر نیست. این مورد حتی برای دستگاه های چند الگوریتمی صدق میکند و برای هر کدام هش ریت مختلفی بما میدهد.

مصرف برق دستگاه ماینر

میزان برق مصرفی دستگاه ماینر از مهمترین المان هایی است که در خرید یک دستگاه ماینر بسیار اهمیت دارد.به عبارتی هرچه نسبت برق مصرفی به هش تولید شده کمتر باشد دستگاه اقتصادی تر است. به طور کلی اگر میخواهید دقیق بفهمید دستگاه شما چقدر در ماه برای شما در آمد دارد، باید قیمت دستگاه دستگاه را بر هش خروجی آن تقسیم کنید ، با این مقدار متوجه میشویم که قیمت هر هش دستگاه چقدر برای ما تمام شده است ، اما این تمام ماجرا نیست ، پس از محاسبه قیمت هر هش دستگاه باید مقدار برق مصرفی آن را نیز از کل در آمد آن کم کنیم تا مقدار در آمد خالص بدست بیاید. در دنباله برای مثال سه دستگاه Antminer S11  و  Antminer s9j  و Antminer T9+  را با یکدیگر بر اساس تعرفه برق خانگی با هم مقایسه میکنیم.  

مدل دستگاه

قیمت دستگاه

هش ریت

توان مصرفی

نسبت قیمت به هش ریت

Antminer S118/500/00020.51530 وات414634.1
Antminer S9j5/800/00014.51350 وات400000
Antminer T9+4/000/00010.51432 وات380952.3
    در جدول بالا شاهد نسبت قیمت هر دستگاه بر هر ترا هش هستیم  ، مشاهده میکنیم قیمت هر تراهش در دستگاه  S9j  از همه کمتر است ، به عبارتی دستگاه s9j  از این نظر اقتصادی ترین دستگاه در بین دو دستگاه دیگر میباشد. مورد دیگری که برای این مورد باید در نظر بگیریم میزان هزینه برقی است که هر دستگاه در ماه دارد. که در اینجا با تعرفه برق خانگی محاسبه میکنیم. برای محاسبه دقیق قیمت برق مصرفی هر دستگاه به بخش  محاسبه درآمد دستگاه ها مراجعه کنید.

مدل دستگاه

هزینه برق خانگی

در آمد هر دستگاه با کسر هزینه برق

Antminer S11270000 تومان956850 تومان
Antminer S9j248.500 تومان619380 تومان
Antminer T9+257760 تومان370620 تومان
  حالا با توجه به مقادیر بدست آمده میتوانیم مناسب ترین دستگاه با توجه به شرایط خودمان را انتخاب کنیم توجه کنید ، مناسب ترین دستگاه با توجه به تعرفه برق صنعتی ، کشاورز یا خانگی و همین سایر شرایط متفاوت باشد. سایر المان هایی که برای خرید بهترین ماینر مناسب با شرایط شما میتواند مورد اهمیت باشد دمای محیط ، میزان رطوبت است که با تماس با ما کارشناسان ما تمام راهنمایی های مورد نیاز را در اختیار شما میگذارند.

الگوریتم های ماینینگ

همانطور که میدانید الگوریتم های ارز دیجیتال این گونه ارز ها را پدید می آورند ، مورد بعدی که برای خرید ماینر باید به آن توجه کنید الگوریتم ماینینگ دستگاهی است که قصد خرید آن را دارید . ما بطور روزانه بدون آن که خودمان متوجه شویم از الگوریتم ها استفاده میکنیم . جمع کردن یک سخت افزار عمومی قابل برنامه ریزی برپایه معمای x86  یا ARM به شما این این امکان را میدهد که هر الگوریتمی را برای استخراج ارز برنامه نویسی کنید.

اقتصادی ترین ماینر

اما اگر بخواهید خروجی بهینه داشته باشید باید سراغ ماینرها بروید ماینرها قابل برنامه ریزی نیستند اما چه از نظر سخت افزاری چه از نظر نرم افزاری برای یک الگوریتم خاص طراحی شده اند و با قیمتی بسیار بهینه تر خروجی بسیار بهتری به شما میدهند. اما لازم به ذکر است که اسیک های چند الگوریتمی  نیز در بازار موجود میباشد که بازدهی کمتری نسبت به انواع تک الگوریتمی دارند.

خرید ماینر

حال پس از بررسی های به عمل آمده میخواهیم بررسی کنیم خرید ماینر را از کجا انجام دهیم. با توجه به اینکه اخیرا فروشندگان دستگاه های ماینینگ بسیار زیاد شده اند ، این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که از کجا به خرید ماینر اقدام کنیم؟

بعضی از فروشنده ها تضمین گارانتی درستی به مشتری نمیدهند ، و موقع فروش به گارانتی تولید کننده چینی اشاره میکنند. که در صورت مشکل دستگاه شما باید برای تولید کننده در چین ارسال شود ، این فروشنده ها در صورت بروز مشکل هیچ گونه مسئولیتی در قبال کالایی که به شما فروخته اند نمیپذیرند و به شما میگویند خود شما باید آن را به کشور چین ارسال کنید.

گروهی دیگر هستند که با جعل شماره سریال روی دستگاه دستگاه دست دوم را به شما میفروشند و برای اینکه خیال شما را از اینکه کالای نو میخرید شماره سریال را در سایت تولید کننده وارد میکنند که به شما نشان میدهد از گارانتی دستگاه باقی مانده است اما در واقع سریال برای دستگاهی دیثگر است که به صورت جعلی کپی شده و بر روی دستگاه شما چسبانده شده است. سخن آخر اینکه سعی کنید حتما خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید و صرفا بخاطر اینکه کمی ارزان تر بخرید خرید نکنید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *