اتریوم, ارز دیجیتال, مقاله

Omisego چیست و چه کاربردی دارد

Omesigo چیست

Omisego چیست | OMG چیست

در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم : Omisego چست (OMG  چیست )  . احتمال در مقالات بسیاری واژه OMG یا همان Omisego برخورد داشته اید. در بررسی این عبارت با تهران ماینر همراه باشید.

Omisego یا همان OMG یک شبکه رمزنگاری غیر متمرکز است که بر روی فعالیت های مالی با قابلیت میان پلتفرمی تمرکز دارد. این شبکه به عنوان راه حل در شبکه بلاک چین اتریوم بکار رفته و هدف آن شفافیت مالی در معاملات است. بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت رسمی OMG این سیستم دسترسی  جهانی به شبکه ” خود مختار” مالی را آسان میکند.

این سیستم از چندین کلاس مالی و دارایی پشتیبانی میکند. تیم برنامه نوسی Omisego آن را طوری برنامه ریزی کرده اند که برای انتقال فیات ( به علل مخالفت دولت ها به ارز دیجیتال رجوع شود. ) و رمزنگاری بین کیف پول های مختلف کارامد باشد. کاربران با استفاده از این سیستم اعتبار یا امتیاز وفاداری کسب میکنند که که ممکن است با برنامه های OMG مدیریت شود.

OMG چگونه کار میکندکاربران خیلی ساده میتوانند با دسترسی ایمن ، مدیریت و انجام معاملات رمزنگاری به سادگی با کاربران دیگر روی پلتفرم انجام دهند. قابلیت های این شبکه به همین موارد ختم نمیشود یکی از سایر قابلیت هایی که این شبکه داراست مکانیسم مبادله غیر متمرکز برای فعال کردن قابلیت همکاری بین چند دارایی به صورت زنجیره ای است.

طبق گفته توسعه دهندگان OMG این شبکه مبتنی بر اثبات سهام دارای مقیاس پذیری میباشد و هدف آن دسترسی به نرخ توان بالا میباشد.

OMG چیست

طراحان این سیستم با استفاده از اجتماع پروتکل و ثبت قرار دادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم ، یک مرکز ترخیص کالا از گمرک را بر روی سکوی دارایی ارز دیجیتال ایجاد کرده اند که امکان پاکسازی سریع و آسان معاملات را امکان پذیر میکند.  همانطور که توسعه دهنده در وبسایت خود ذکر کرده ، وبسایت های ارائه دهنده خدمات کیف پول ، از طریق کیت توسعه منبع باز میتوانند به پلتفرم Omisego دسترسی پیدا کنند و ساز و کاری برای مبادلات ارز های فیات و دیجیتال در شبکه OMG ایجاد کنند.

تاثیر پلتفرم بر شبکه اتریومحال که فهمیدیم Omisego چیست به ویژگی های آن میپردازیم . طبق گفته های تیم توسعه دهنده Omisego  ، اتریوم به شبکه OMG امنیت شبکه اتریوم را به میزان قابل توجهی ارتقا داده و  علاوه بر آن باعث امکان تایید اعتبار معاملات نیز امکان پذیر شده است.

نکته قابل توجه Omisego این است که تیم سازنده ادعا میکند از طریق این سیستم به به مقیاس پذیری بی نهایت دست پیدا کرده اند ، زیرا شبکه OMG میتواند میلیون ها دلار یا حتی میلیاردها دلار در ثانیه را پردازش کند. برای بهبود دادن به این حجم از ترافیک در شبکه پلتفرم Omisego از معماری پلاسما استفاده میکند ( چارچوبی که توسط ویتالیک بوتین  و جوزف پون برای پردازش سریع تر قرار دادهای هوشمند در شبکه بلاک چین پیشنهاد شده است. )

شبکه اتریوم

پیش از این هم گفته شد هدف توسعه  OMG ایجاد یک بستر قابل تعامل برای تجارت ارزهای دیجیتال مختلف ( از جمله بیت کوین ) است. این سیستم به عنوان یک بستر غیر متمرکز توسط هیچ مقام یا سازمان مرکزی کنترل نمیشود ، به همین دلیل علاقمندان میتوانند با جمع آوری توکن های OMG و اشتراک گذاری آن در بازار بورس به توسعه آن کمک کنند.

Staking به دارندگان توکن ها این امکان را میدهد که معاملات را در شبکه OMG تایید کنند و در قالب کارمزد معامله جبران خسارت دریافت نمایند. با افزایش کاربران شبکه Omisego و بالارفتن استفاده از شبکه ، ارزش قیمتی این توکن ها نیز افزایش پیدا میکند.

همانطور که در سایت OMG به آن اشاره شده ، این شبکه از معماری پلاسما که یک راه حل مقیاس پذیری مبتنی بر لایه دوم اتریوم میباشد برای تامین امنیت شبکه با هزینه پایین استفاده میکند. معاملات روی این پلتفرم از طریق مبادله غیر متمرکز که در لایه اصلی قرار دارد صورت میگیرد.

نتیجه گیری

در نهایت فهمیدیم Omisego چیست و توکن های آن چه کاربردی دارند. در حال حاضر تیم توسعه دهنده این پلتفرم در حال توسعه یک DEX و کیت توسعه برای ساخت نرم افزار کیف پول است.که به عنوان بخش اصلی اکوسیستم Omisego فعالیت میکند. طبق ادعای توسعه دهندگان OMG یک شبکه موثر و ایمن بر مبنای pos میباشد که معاملات مبتنی بر پلاسما را ممکن میکند.

منبع

https://www.cryptocompare.com/coins/guides/what-is-omisego-omg/

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *