ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

تاثیر تحریم بر ماین بیت کوین در ایران

تحریم بیت کوین ماینر ایرانی

اثر تحریم بر ماین بیت کوین

فعالان ماین بیت کوین ایرانی ، معنای واقعی مقاومت در برابر سانسور را بدنیا نشان دادند ، گویا اثر تحریم بر ماین بیت کوین در ایران چندان موثر نبوده . در آخر هفته گذشته ، Github مایکروسافت شروع به شناسایی و بن کردن کاربران ایرانی که اکانت خود را با ناحیه امریکا ساخته بودند نمود.  بهراد خدایار CTO  استارت آپ بلاک چین ایرانی بهکامه و موسس یک حالت امن مبادلات ارز دیجیتال گفت :

“اغلب پروژه های بلاک چین توسط شرکت های نختلف در سرتاسر دنیا در حال توسعه هستند توسط منابع خصوصی پشتیبانی میشوند” او همچنین در مصاحبه با coindesk گفت: “وقتی وقتی صحبت از توسعه دهندگان کشورهای ممنوعه است ، این محدودیت اخیر اعمال شده توسط Github تاثیر مستقیم بر زندگی حرفه ای آن ها خواهد داشت حتی اگر بتوانند وارد کمپانی های سطح یک جهانی شوند”

بعضی از این محدویدت ها حتی برای میتواند برای ایرانیانی که حتی افرادی که درخواست مهاجرت به اروپا یا امریکای شمالی دارند مشکل ساز باشد. این مشکلات همچنین در زمینه خدمات از راه دور نیز اتفاق افتاد خدماتی که باعث محدود کردند توسعه دهندگان ایرانی در شبکه جهانی ، که این قضیه به دسامبر 2018 باز میگردد.

تاثیر تحریم بر بیت کوین ماینرها

سخنگوگوی Github به وسایت coindesk گفت :

” خدمات مطمئن Github ممکن است فقط برای ارتباطات ، ونه برای اهداف تجاری بطور رایگان برای اشخاص و سازمان ها از طریق اکانت Github.com  در این کشور ها یا قلمروها قرار گیرد. ”

این محدودیت ها هم اکنون بر روی بعضی از پروژه های مربوط به ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال خدایار میگوید تیم او دسترسی خود بر  trading views برای طراحی نمودار ها وشاخص های تکنیکال از دست داده اند.

خدایار همچنین گفت : ”  ما همچنین به مستندات جدید ایجاد شده توسط تیم دسترسی نداریم ، بنابراین و ما مجبوریم ما مجبوریم برای حل مشکل به طور مستقیم کد را مطالعه و از روش آزمون خطا استفاده کنیم.

آیا تحریم ماینینگ جلوی استخراج بیت کوین ایران را گرفت

خدایار در گذشته از روش فرد به فرد ( معامله مستقیم ) برای معاملات خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده میکرد . در ماه می این خدمات نیست از دسترس ایرانی ها به تدریج خارج شد. برخی منابع در تهران به coindesk  گفتند اگرچه هر روز امکان دارد دسترسی خود را به سایت ها از دست بدهند با این حال ، برخی از مبادله کنندگان بیت کوین ایرانی همچنان به مبادلات خود با قرار دادن پیشنهاد در پیج کشورهای دیگر انجام میدهند.

 تحریم بیت کوین ایران

طبق گفته منابع ایرانی با وجود این شرایط جالب اینجاست که ، نه تنها تقاضا برای ماین کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم داشته است. یکی از فعالان ایرانی بیت کوین که تقاضا داشت فقط از اسم کوچکش نام برده شود ، امیر حسین گفت ، در ماه های اخیر دسترسی خود را از دست داده ولی هنوز توسط GitHub بن نشده. او از سایت برای کار روی یک صرافی بیت کوین ایرانی برای پر کردن خلا باقی مانده برای بیت کوین های محلی استفاده میکند استفاده میکند .

امیر حسین به coindesk گفت : ”   من معمولا از نام های مستعار استفاده میکنم و دسته های تصادفی استفاده میکنم ، بخاطر چنین مواردی است که آن ها نیمتوانند هویت من را شناسایی کنند.

منبع coindesk
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ ، دریافت مشاوره تخصصی در زمینه راه اندازی فارم و تعمیر ماینر با ما تماس بگیرید در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *