ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

میزان هر ساتوشی در بیت کوین

ساتوشی چیست

ساتوشی چیست

در این مقاله کوچک سعی داریم به سوال ساتوشی چیست پاسخ دهیم. اگر بخواهیم در یک جمله کوتا بگوییم ساتوشی چیست ، میگوییم ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است . با ما همراه باشید. بیت کوین اولین ارز دیجیتال دنیا میباشد ، و در حال حاضر بالاترین قیمت را در بین سایر ارزهای دیجیتال دارا میباشد. خود بیت کوین دارای واحد های کوچکتری است به نام ساتوشی ، درست مثل سنت و دلار!!

ریشه عبارت ساتوشی

این نام برگرفته از نام ساتوشی ناکاموتو میباشد ، ناکاموتو نام یک بلاگر است که اولین بار ارز دیجیتال را به جهانیان معرفی کرد و این نام مجازی او است و از هویت حقیقی او هیچ کس اطلاعی ندارد. با تقسیم هر بیت کوین به صد میلیون ، یک واحد ساتوشی بدست می آید به عبارتی هر ساتوشی معادل 0.00000001 بیت کوین است.

ریشه عبارت ساتوشی

از زمان پیدایش بیت‌کوین، فقط دو واحد رسمی برای بیت‌کوین وجود داشت: بیت‌کوین و ساتوشی. این استاندارد از سال 2015 با استاندارد ISO4217 که برای تعیین استاندارد ارز ها استفاده میشود ، تعیین شده. پس از آن نام زیر مجموعه ها بیت کوین ساتوشی نام گرفت که هر ساتوشی معادل مقدر گفته شده بود.

تبدیل ساتوشی به بیت کوین

در ادامه نحوه تبدیل ساتوشی به بیت کوین را بیان میکنیم . در ابتذا بنظر میرسد اینکار دشوار باشد ولی در اصل اینگونه نیست . هر بیت کوین صد میلیون ساتوشی مباشد پس برای تبدیل بیت کوین به ساتوشی آن را تقسیم به صد میلیون میکنیم و برای تبدیل برعکس یعنی ساتوشی به بین کوین آن را بر صد میلیون ضرب میکنیم.

محاسبگر بیت کوین به ساتوشی

برای اینکه در ارقام اشتباه نشود و میتوانید از محاسبه گر های آنلاین اینکار را انجام دهید که دارای دقت بالایی هستند. برای این کار سایت های مختلفی وجود دارد و یکی از آن ها btcsatoshi.com  است. اما به خاطر اینکه در ارسال و دریافت بیت‌کوین، مبالغ اشتباهی را وارد نکنید، برای دقت در کار و اطمینان از محاسبه، می‌‌توانید از محاسبه‌گرهای آنلاین ساتوشی به بیت‌کوین استفاده نمایید.  

تبدیل  ساتوشی به دلار

این سایت معادل ساتوشی یک دلار را نیز میتواند محاسبه می کند عامل موثر روی معادل بیت کوین به دلار نوسانات عرضه و تقاضای بازار ، به همین دلیل محاسبه مقدار دقیق آن به دلار در عمل کمی پیچیده میشود. مثلا در حال حاضر یک دلار را 16000 ساتوشی در نظر بگیریم این قیمت بصور ت آنی و در لحظه دارای نوسان میباشد بطوری که دایما متغیر است.. </br

قیمت بیت کوین به ریال

بخاطر نوسان دائمی ای که بیت کوین داراست ، اغلب توصیه میکنیم برای تعیین حدود قیمت بیت کوین از چندین صرافی قیمت گرفته و متوسط قیمت میشود حدود قیمت ریالی بیت کوین شما. به دلیل اینکه بیت کوین یک ارز با نوسان بالاست، معمولا برای تعیین قیمت بیت‌کوین،  متوسط قیمت در چندین صرافی محاسبه می‌شود. در بین تعداد سایت های زیادی که زیاد اعتماد نداشته باشید. قیمت واقعی که برای بیت کوین وجود دارد چیزی است که در بازار میبینید وگرنه این قیمت هایی که در سایت میبینید چندان هم دقیق نیست. در نهایت اینکه مقدار ارزی هر ساتوشی رقم بسیار کوچکی است بطوری که برخی سایت ها هستند که برای عضو شدن شما در سایتشان تعدادی بیت کوین هدیه میدهد. .  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *