ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

چرا هلوینگ بعدی بیت کوین ممکن است آن را پمپاژ نکند

هلوینگ بیت کوین

پیامد هلوینگ بعدی بیت کوین

پیامد بعدی هلوینگ بیت کوین چه خواهد بود؟ چه آن را نصف شدن بخوانید یا نصف کردن ، یکی از معدود مواردی است که در میتوانیم اطمینان داشته باشیم که در بحث های 6 ماه آینده بیت کوین حول آن میچرخد. چرا؟ چون هلوینگ بیت کوین قبلی باعث شد قیمت آن رشد چشمگیری اشته باشد. بسیاری از افراد هستند که همچنان براین باورند که هلوینگ بعدی نیز همان اثر را درپی خواهد داشت ، و این فقط برپایه تکرار تاریخ نیست بلکه مدل هایی وجود دارند که برای حمایت از این تئوری ساخته شده اند. اول بیت بررسی میکنیم نصف شدن بیت کوین ( بیت کوین هلوینگ) چیست و چرا اتفاق میافتد. برای کنترل تورم پروتکل بیت کوین روی محدودیت تعداد 21 میلیون عدد تنظیم شد و برای این که بیت کوین ها تدریجی وارد شبکه شوند و به باعث تشویق ماینرها گردند ، ریتم تولید ان ها تدریجی و کنترل شده بود. برای این منظور میزان بیت کوین ایجاد شده هر 4 سال یک بار به نصف کاهش میابد و ظاهرا از تشدید دشواری معادن طلا تقلید میکند. در 28 نوامبر 2012 ، پاداش اولیه از 50 بیت کوین به 25 کاهش یافت و از ژوئیه 2016 نیز به 12/25    رسید.

خرید بیت کوین

پیامد بیت کوین هلینگ بعدی

نمودار بالا نشان میدهد قیمت بیت کوین ( نشانگر خط آبی روشن ) قبل از هریک از نیمه های قبلی شروع به افزایش کرد و پس از مدتی این رون را ادامه داد. با این حال مجموعه داده ها محدود است و بازار فقط دو مورد از این رویدادها را تجربه کرده است و میتوان تصور کرد این الگو تکرار خواهد شد. این همان جایی است که برخی از تحلیل های عرضه و تقاضا وارد میشوند.

شوک تامین کننده

سرمایه گذار و تحلیل گر بیت کوین توور دیمیزستر اخیرا خاطر نشان کرد : برای حفظ ارز حداکثر 8000 دلار تا نیمه بعدی ، بازار باید 2/9 میلیارد دلار سرمایه گذاری به خود ببیند تا بتواند اثر افتراقی بیت کوین های جدید وارد شده به سیستم را جبران کند. حتی با فرض اینکه رشد سرمایه گذاری ثابت است ، کاهش فشار فروش پس از نصف شدن ( با کاهش تعداد سکه های جدید بازار) منجر به افزایش قیمت میشود. اگر معامله گر سود یک قدم به جلوتر رفته و از نسبت سهام به جریان که موجودی فعلی را براساس تولید سالانه تقسیم میکند ، استفاده کرده تا مدلی را ایجاد کند که از طلا و نقره را عنوان معیار قرار میدهد.

قیمت لحظه ای بیت کوین

 

این مدل قیمت بیت کوین را تقریبا 60000 دلار پس از نیمه دوم بعدی پیشبینی میکند . گرچه این مدل نیز منتقدان خود را دارا است اما ، اما تحت آزمایش دقیق قرار گرفته و اینطور بنظر میرسد که این رگرسیون ادامه دارد. همچنین این حس شهودی وجود دارد که کاهش عرضه باید ارزش را افزایش دهد و سایر موارد یکشان نگه دارد . پس چرا قیمت به اندازه قبل بالا نمیرود. این جایی است که روایات مختلف وارد میشود. از نظر فنی هلوینگ بیت کوین ( نصف شدن پاداش بیت کوین ) یک رویداد اساسی نیست ، به این دلیل که از نظر سرمایه گذاری سنتی محرک ارزش را نشان نمیدهد. عبارت اساسی در تجزیه و تحلیل های دارایی یه ویژگی های متغیر و در عین حال قابل اندازه گیری اشاره دارد که میتواند به ارزیابی منجر شود ، مانند سود ، اندازه بازار و ترازنامه و….   این یعنی کمبود از قبل برنامه ریزی شده نیست ، بلکه اساسی است. میتوان امیدوار بود که حقایق برای تفسیر باز نیستند ، اما اثر آن ها تقریبا همیشگی است . شکی نیست که نصف شدن پاداش بیت کوین رخ میدهد اما هنوز تاثیر این اتفاق روی آن مشخص نیست.\

علت تردید آینده بیت کوین

برخی استدلال میکنند در حال حاضر افزایش قیمت نصف شدن صورت گرفته ( پیامد هلوینگ بعدی بیت کوین پیش از اتفاق افتادن آن) . این حرکت از 3300 دلار به 12000 دلار در اوایل سال جاری رسیده است؟ همین بود. این بحث از نظر توزیع اطلاعات نسبتا کارآمد است. بنابراین سرمایه گذارهای هوشمند آشکارا میتوانند تعدیل عرضه را در مدل های خود گنجانده و براساس آن مواضع تصمیم گیری کنند. دوم اینکه مدل ها تا زمانی که نقض نشوند مناسب هستند. اکوسیستم حال حاضر بیت کوین بسیار با هلوینگ قبلی متفاوت است : در 4 سال پیش بازار ارزهای دیجیتال در ابتدای راه خود قرار داشتند درگیری های اساسی خیلی کم بود و چارچوب و معیارهایی برای ارزش گذاری عملا وجود نداشت. غیر ممکن نیست که سرمایه گذاران فکر کنند اینبار شرایط فرق میکند. برخی از فعالان درون صنعت اظهار داشتند که نصف شدن پاداش اگر باعث کاهش سودآوری ماینرها شود میتواند تاثیرات منفی بر بازار داشته باشد زیرا اکثریت ماینرها را که از ماینرهای کوچک تشکیل شده مجبور میکند از بازار خارج شوند.

نحوه مشخص شدن قیمت بیت کوین

 

آینده بیت کوین

درست است ، این میتواند با افزایش قیمت جبران شود ، اما این موضوع چندان متناسب بنظر نمیرسد زیرا افزایش تمرکز در شبکه میتواند امنیت را به خطر بیندازد. همچنین بد نیست که بدانیم قیمت در بازارهای سنتی ،به ندرت تابع عرضه است. در صورت عدم وجود اسناد و مدارک کافی بازار ارزهای دیجیتال همچنان براساس روایات و گمان ها به مسیر حرکت خود ادامه میدهد. با این حال در منطق بازگشتی ، تقاضا میتواند تحت تاثیر منطق نصف شدن بیت کوین قرار گیرد. توقع گسترده از تاثیر گذاری بر قیمت ، میتواند تقاضای بیت کوین را به عنوان دارایی سرمایه گذاری تحریک کند و این امر بر قیمت آن تاثیر میگذارد ، به ویژه سرمایه گذارن جدید که وارد این حوزه میشوند. در چنین وضعی خطر وارد صحنه میشود : شانس اینکه مدل ها اشتباه باشند و اینکه همه چیز را از دست میدهیم  تاثیر کمتری در سبد سرمایه گذاری خواهد داشت تا اینکه مدل ها درست باشند و 500 درصد بازپرداخت شود. بنابراین اگر مدل های عرضه محور سعی در نوشتن اصول سرمایه گذاری سنتی دارند به این معنی نیست که شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، روایت پیرامون تایید اینکه مدل های مبتنی برعرضه ، حتی اگر علت این امر نبوده باشند ، نیز با یکدیگر همخوانی خواهد داشت. ما میتوانیم به این چرخه تاثیر گذاز بر قیمت و قیمت تاثیر گذار بر روایت پایان دهیم. با تمام این تفاسیر این تنها ویژگی بازار ارزهای دیجیتال در ماه های آینده نخواهد بود. حواشی پیرامون عرضه بیت کوین ، اقتصاد منحصر بفرد آن را برجسته میکند ، که به نوبه خود باید بیشتر سرمایه گذاران را بیدار کند. اینطور که به نظر میرسد ، پیامد هلوینگ بعدی بیت کوین ، با آنچه در گذشته برای آن اتفاق می افتاد کاملا متفاوت خواهد بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *