اخبار, ارز دیجیتال, بیت کوین

ادعای یک استرالیایی به عنوان مخترع بیت کوین

مخترع بیت کوین

مخترع بیت کوین

کریگ رایت ، کارآفرین فعال در حوزه فناوری استرالیایی ، به بی بی سی گفت که مخترع ارز دیجیتال جنجالی بیت کوین است . اما همچنان شک ها و تردیدهای زیادی در مورد هویت شخصی که تا به حال به نام ساتوشی ناکاموتو شناخته میشد وجود دارد. طبق گزارش روز دوشنبه بی بی سی رایت مدارکی مبتنی بر اینکه او به بلوک های بیت کوین دسترسی داشته ارائه کرده است ، چیزی که فقط از مخترع بیت کوین انتظار میرود. لو رفتن هویت ناکاموتو میتواند برای آینده بیت کوین ، یک شوک غیر عادی دیجیتالی تولید شده توسط کامپیوترها و سایر ارزها باشد که سبب جلب شدن توجه بانک ها ، دلال ها و مجرمان شود. محققان معتقدند که ساتوشی ناکاموتو حداکثر یک میلیون بیت کوین میتواند داشته باشد ، و ارزش این مقدار بیت کوین میلیون ها دلار ارزش دارد که اگر یکجا به بازار سرازیر شود ، میتواند قیمت بیت کوین را به سقوط بکشاند. رایت در خواست اکونومیست را رد کرد تا مدارک بیشتری برای اثبات حرفش ارائه کند. اکونومیست گفت :” نتایجی که ما به آن دست پیدا کردیم میتواند به خوبی اثبات کند که آقای رایت میتواند خود ساتوشی ناکاموتو باشد.” در واقع هیچوقت ممکن نیست غیر از شک منطقی که واقعیت بیت کوین را ایجاد کرده ، برقرار شود. ابداع بیت کوین بی بی سی گفت اعضای برجسته جامعه بیت کوین ادعای رایت را تایید کرده اند.بی بی سی به نقل از رایت گفت :”من طراح اصلی بیت کوین بودم ، اما افراد دیگری نیز در این راه با من بودند.” امیدوارم بیت کوین مورد استفاده گسترده ای قرار بگیرد ، در دسامبر 2013 ، زمانی که سرمایه گذاری در بازار 13 میلیارد دلار بود ، قیمت آن را به بیش از 1000 دلار رساند. اما بعد از آن زمان بازار 7 میلیارد دلار عقب نشینی کرد.بیت کوین بعد انتشار ادعاهای رایت 3 درصد سقوط کرد . رایت به اکونومیست گفت که بیت کوین را به آهستگی مبادله میکند تا از پایین آمدن قیمت آن جلوگیری کند. توماس فرپاک ، که کسب و کار خود را براساس فروش بیت کوین دارد ، به رویترز گفت : ” اگر آقای رایت مالک تقریبا 1 میلیون بیت کوین اصلی ساتوشی باشد ، وی از طرف سرمایه گذاران که در تلاش فهمیدن حرکت بعدی او هستند ، به شدت زیر نظر گرفته میشود.”

حمله به خانه مدعی ابداع بیت کوین

در دسامبر ، پلیس پس از آنکه مجله wired از رایت به عنوان خالق احتمالی بیت کوین و صاحب صدها میلیون دلار از این ارز نام برد ، به خانه او هجوم برد و این باعث جلب توجه بسیاری از بانک ها ، دلالان و البته خلافکاران و مجرمان شد. از گذشته برخورد با بیت کوین برای جلوگیری از فرار مالیاتی در استرالیا مورد بحث بوده است . اداره امور مالیاتی استرالیا در دسامبر سال 2014 حکم دارد که ارزهای دیجیتال را باید یک دارایی در نظر گرفت نه به عنوان ارز تا بتوان از تخلفات مربوط به مالیات بر دارایی جلوگیری کرد.
صرافی تهران ماینر ، خدمتی تازه از سابت تهران ماینر است که شما در آن علاوه بر خرید بیت کوین و فروش آن ، میتوانید قیمت لحظه ای بیت کوین را نیز مشاهده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *