اخبار, ارز دیجیتال

ارتقا امنیت در مبادلات XRP

افزایش امنیت ریپل

افزایش امنیت XRP

مهندسین ripple طرحی را برای معاملات خصوصی در XRP ledger منتشر میکنند که باعث افزایش امنیت XRP میشود. پیشنهاد جدید ارائه شده توسط مهندسین توسعه دهنده ripple باعث میشود تا کاربران بتوانند معاملات خصوصی را با استفاده از دفترچه XRP به یکدیگر ارسال کنند.

در ابتدای هفته github ، مهندس ریپل ، نیک بوگالیس اظهار داشت که وی و گروهی دیگر از مهندسین ریپل یک سیستم پرداخت خصوصی جدید برای دفترچه XRP جهت محافظت از کاربران هنگام مبادله در برابر اشخاص شخص ثالث مخرب طراحی کرده اند. امنیت در مبادلات ریپل بوگالیس مسئول نرم افزار سرور XRP  ، گفت سیستم برچسب های کور باعث میشود معاملات خصوصی روی دفترچه امکان پذیر شود . آن ها رشته ای از اعداد را ارائه میدهند که فقط برای گیرنده در نظر گرفته شده و معنی دار میباشد و برای همه افراد تصادفی میباشد.

بوگالیس گفت : ” در حال حاضر برچسب های نا دیدنی در حال استفاده هستند ، یک مهاجم که قادر به هر معادله پرداخت باشد ، قادر به جدا کردن یک جفت معاملات نیست که به همان برچسب غیرقابل مشاهده مراجعه کند.”

مبادلات ارز دیجیتال XRP کاربران را در همان آدرس کیف پول نگه میدارد که به کیف پول های مختلف زیر مجموعه ای جدا شده است. برای تمایز بین دارایی های مختلف ، زیر کیف پول ها از برچسب های منبع و مقصد 32 بیتی برای شناسایی گیرنده تراکنش استفاده میشود. این به افزایش امنیت XRP در هنگام معاملات کمک بسیار زیادی میکند.

در حال حاضر برچسب های قابل مشاهده در سطح عمومی هستند و در صورت استفاده مکرر ، میتوانند با یک کاربر خاص در ارتباط باشند. برخی از مبادلات قبلا برچسب های جدیدی را برای هر تراکنش ایجاد میکنند ، اما تعداد محدودی از برچسب ها در دسترس است. اگرچه این یک موضوع فوری نیست ، نقطه ای وجود دارد که مبادلات قادر به تولید برچسب های جدید نخواهند بود.

مبادلات ریپل

پیشنهاد بوگالیس همچنان به این معنی است که کاربران میتوانند برچسب های نادیدنی را خاموش یا روشن کنند . آن ها بصورت یک تابع کار میکنند تا بار شبکه سنگین نشود.
بد نیست برای اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت لایت کوین و ریپل را نیز مطالعه کنید.
بوگالیس افزود استفاده از برچسب های نادیدنی نه تنها از هویت کاربران محافظت میکند  بلکه به عنوان یک ” راه حل موثر ”  برای حفظ تعداد برچسب های مقصد و منبع در دسترس برای مبادلات نیز عمل میکند .

از آنجا که برچسب های نادیدنی از زیر ساخت های موجود در مبادلات بهره میبرند مشخص نیست که کاربرانی که XRP را بین کیف پول های مستقل ارسال میکنند ، قادر به انجام اینکار بصورت خصوصی باشند.

بلافاصله مشخص نبود که آیا ریپل قصد دارد که برچسب های نادیدنی را در آینده نزدیک اضافه کند یا خیر . coindesk برای تفسیر به بوگالیس و ریپل نزدیک شد ، اما تکنون وقتی به مطبوعات رفیم پاسخی دریافت نکردیم

منبع coindesk

One thought on “ارتقا امنیت در مبادلات XRP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *