اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال ایران در راه است

اولین ارز دیجیتال ایران

ارز دیجیتال ایران به کمک نخبگان کشور در راه است

در مطالب قبلی در مورد ارز دیجیتال و معرفی معروف ترین ارزهای دیجیتال در جهان مطالبی منتشر کردیم اگر اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال ندارید پیشنهاد می کنیم ابتدا مطلب ارز دیجیتال چیست ؟ از ارزهای دیجیتال چه می دانید؟ را مطالعه کنید.

امروزه ارزهای دیجیتال در بین کاربران جهان بسیار محبوب شده اند و جای خود را در بین کاربران به خوبی باز کرده اند. و هر روز نیز بر محبوبیت و انواع آنها افزوده می شود. تا جایی که دولت ها نیز یا ارز دیجیتال خود را معرفی کرده اند یا در حال راه اندازی ارز دیجیتال خود هستند.

برای مثال چندی پیش، ونزوئلا به عنوان یکی از کشور‌های غنی از نظر داشتن ذخایر نفتی خبر از توسعه‌ی ارز دیجیتالی خود داد.

نیکولاس مادورو اعلام کرد که ارز دیجیتالی پِترو این کشور موفق شده تا در اولین روز از پیش فروش، سرمایه‌ای ۷۳۵ میلیون دلاری را عاید این کشور کند. Petro یا ارز دیجیتال ونزوئلا با پشتوانه‌ی ۵ میلیارد بشکه نفت توسعه یافته است.

مسئولان نیز با توجه به اهمیت ارز دیجیتان و فناوری بلاک چین سعی دارند تا در این زمینه با کمک نخبگان کشور اولین ارز دیجیتال ایران را راه اندازی کنند.

در همین رابطه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران اعلام کرد

پست بانک ایران با اعلام فراخوان و شناسایی نخبگان کشور در این عرصه، اولین ارز دیجیتال کشور را به صورت آزمایشگاهی پیاده‌سازی و این مدل را برای بررسی و تایید به نظام بانکی کشور عرضه می کند.

به این ترتیب ایران قرار است اولین ارز دیجیتال خود مبتنی بر فناوری بلاک‌ چین را با تکیه بر دانش نخبگان داخلی توسعه دهد و وارد بازار کند.

نظر شما در این رابطه چیست ؟ آیا ارز دیجیتال ایران مورد تایید نظام بانکی قرار می گیرد؟ آیا ارز دیجیتال ایران مورد حمایت کاربران قرار میگیرد؟

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *