اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال فرانسه در راه است

ارز دیجیتال فرانسه

ارز دیجیتال فرانسه

فرانسه نیز ارز دیجیتال فرانسه را ایجاد میکند . این روزها دیگر شنیدن خبر ایجاد یک ارز دیجیتال ، وابسته به بانک مرکزی یک کشور دیگر خیلی هیجان انگیز نیست ، چون روز به روز اخباری از ارز دیجیتال اختصاصی یک کشور شنیده میشود. چندی پیش بود چینی ها ، از ارز دیجیتال چین رو نمایی کردند و ایران نیز از این قافله عقب نیست. در ادامه خبر با تهران ماینر همراه باشید.

تاریخه عرضه رمز ارز فرانسوی

بانک مرکزی فرانسه (CBDC) قصد دارد ارز دیجیتالی خود را برای موسسات مالی در سال 2020 اجرایی کند.طبق گزارش نشریه مالی فرانسه لس اچوس در 4 دسامبر ، Francois Villeroy de galhau ، فرماندار بانک فرانسه اعلام کرد ، آن ها پروژه یورو دیجیتال را تا پایان سال جاری اجرایی خواهد کرد و تا سه ماهه اول سال 2020 این ارز مراحل آزمایشی را پشت سر میگذارد. بانک مرکزی فرانسه این خبر را در توییتر تایید و خاطر نشان کرد : این اطلاعیه در کنفرانسی که به میزبانی دوتنظیم کننده اصلی مالی فرانسه ، سازمان نظارت بر قطعنامه فرانسه و سرمایه گذران Autorite des marses  برگزار شد ، اعلام گشت.

یورو دیجیتال خرده فروشی ها را درگیر نمیکند

علوه بر موارد ذکر شده هدف اصلی این پروژه ، ادعای حاکمیت فرانسه بر ارزهای دیجیتال خصوصی مانند Stable coin فیسبوک  ( لیبرا ) است. Villeroy مطابق با اظهارات وزیر امور خارجه قبلی فرانسه ، برونو مایر ، استدلال میکند که تظیم کننده ها به دلیل نگرانی های مربوط به حاکمیت پولی ، نمیتوانند اجزای راه اندازی این برنامه را در مقیاس اروپا صادر کنند. براساس گزارش ها فرانسه رهبری تلاش های ضد لیبرا ( ارز فیسبوک) را در کنار آلمان ، ایتالیا ، هلند رهبری میکند.

Villeroy میخواهد فرانسه اولیل صادر کننده CBDC باشد

طبق توییتی از بانک مرکزی فرانسه ، فرماندار آن تایید کرد که فرانسه باید به عنوان اولین کشور جهان در در صدور CBDC و ارائه الگوی نمونه برای سایر حوزه های قضایی تبدیل شود. او بیان کرد : ” من علاقه زیادی به صدور و پیشرفت سریع ارز دیجیتال بانک مرکزی فرانسه دارم تا تبدیل به صادر کننده پیشرو در جهان شویم و بتوانیم از مزایای مربوط به این ارز دیجیتال حداکثر بهره را ببریم.”

فرانسه پذیرنده اصلی بیت کوین و بلاک چین

در این وضعیت اینطور بنظر میرسد که فرانسه ، به عنوان دولت در ابتکار عمل و تشویق تعدادی از پروژه های مرتبط با صنعت در راس استفاده فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال قرار دارد. در اواخر نوامبر 2019 ، معاون اول رییس بانک مرکزی فرانسه خواستار تسویه حساب های مبتنی بر بلاک چین و سیستم های پرداخت در اروپا شد. براساس گزارش cointelegraph در 20 ام نوامبر 2019 ، مرکز اطلاعات و روابط عمومی ارتش و ژاندارمری فرانسه اعتبار هزینه های قضایی را که در طول تحقیقات در مورد بلاک چین (XTZ) TEZOS انجام شده بود تایید میکرد. در اواسط اکتبر ، استارتاپ رمزنگاری فرانسوی keplerk خدمات خود را برای پذیرش پرداخت با بیت کوین در بیش از 5200 فروشگاه دخانیات در فرانسه مجددا راه اندازی کرد.
صرافی بیت کوین یکی دیگر از خدمات سایت تهران ماینر است که در آن علاوه بر اینکه میتوانید قیمت لحظه ای بیت کوین را مشاهده کنید امکان خرید و یا فروش بیت کوین نیز برای شما فراهم و امکان پذیر است.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *