اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال ملی ژاپن

ارز دیجیتال ژاپن

ارز دیجیتال ژاپن

گویا هرچه بیشتر مزایا و کاربردهای فناوری بلاک چین مشخص میشود ، ارز های دیجیتال نیز تنوع بیشتری پیدا میکنند . بخصوص ارزهای دیجیتال ملی کشورهای مختلف . گویا ژاپن هم برای عقب نماندن از قافله در حال بررسی یک ارز دیجیتال اختصاصی خود است تا از آن بعنوان پشتوانه ای برای ین ژاپن استفاده کند.

براساس گزارشات منتشر شده ، عمده هدفی که آن ها برای ایجاد این ارز دنبال میکنند مقابله با لیبرا ( ارز دیجیتال فیسبوک ) و یوآن دیجیتال چینی ها است.

معاون وزیر خارجه ژاپن در مصاحبه ای با رویترز اعلام کرد: این روز ها خبرهای زیادی در رسانه ها از یووآن چین و رقابت آن با لیبرای فیسبوک ( ارز دیجیتال فیس بوک ) است ، چینی ها بطور جدی در حال آماده سازی زیرساخت ها برای آن هستند و ما نیز درحال بررسی و ارائه راه حل برای پاسخ هستیم.

مقامات ژاپنی قبلا هم در مورد یوآآن دیجیتال چین نظراتی ارائه کرده بودند و استفاده از آن را باعث بوجود آمدن مشکلات جدی و اساسی در نقل و انتقالات بین المللی میدانند.

ارز دیجیتال ژاپن در حال حاضر در مرحله بررسی میباشد و اطلاعات زیادی از آن در دسترس عموم قرار ندارد با این وجود اخباری از همکاری این کشور با سایر کشورهای دیگر ، و حتی برخی کمپانی های خصوصی در این زمینه به گوش میرسد. بر اساس گفته های مقامات ژاپنی تا ماه آینده جزییات بیشتری از این طرح در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.

ارز دیجیتال ژاپن

اما با توجه به مرحله ای که این ارز در آن قرار داد نمیتوان توقع داشت که به این زودی ها شاهد عرضه رسمی آن باشیم زیرا علاوه بر موارد فنی ، موانع و ممنوعیت های قانونی زیادی در سطح بین المللی برای آن موجود است.

البته نباید این نکته را نیز دست کم گرفت که اگر لیبرای فیس بوک زودتر عرضه شود بدون شک باید شهد بوجود آمدن مسائل حقوقی و هم چنین بازخورد و واکنش دولت های مختلف نسبت به آن را در نظر بگیریم.

در صورت حمایت و مورد قبول شدن لیبرا توسط کشورهای مختلف ، بسیاری از نگرانی ها در مورد آن ازبین میرود ، اما در حال حاضر لیبرا توسط برخی کمپانی های فناوری نچندان معتبر مورد توجه قرار گرفته که در صورت ادامه این روند ، آینده درخشانی برای آن نمیتوان در نظر گرفت.

در نهایت باید به انتظار نشست تا مشخص شود برنامه های دولت های چین و ژاپن برای ارز دیجیتال خودشان تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود.  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *