اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال EOS رتبه نخست blockchain public

فهرست blockchain public

فهرست blockchain public

در آخرین نسخه منتشر شده از  فهرست blockchain public بیت کوین در رتبه 14 قرار دارد این در حالی است که جایگاه اول به ارز دیجیتال EOS تعلق دارد. موسسه تحقیقاتی   blockchain به سرپرستی مرکز توسعه اطلاعات و صعنت چین (CCID) هفدهمین شاخص ارزیابی زنجیره عمومی را در تاریخ 10 آوریل منتشر کرد . این فهرست با ارزیابی آن ها در سه معیار مختلف 37 رتبه از پرکاربردترین blockchain های عمومی را رتبه بندی میکند : فناوری ، کاربرد و خلاقیت معیارهای سنجش این رتبه بندی هستند.. رتبه بندی هر پروژه براساس میانگین نمرات آن پروژه در هر سه بخش مشخص و در مورد آن تصمیم گیری میشود. مطابق آخرین شاخص بررسی شده ارز دیجیتال EOS به عنوان بهترین پروژه بلاک چین به بهره برداری رسیده حال حاضر انتخاب شده در حالی که پر طرفدارترین و پرکاربردترین پلتفرم بلاک چین یعنی بیت کوین با سه رتبه سقوط در رتبه 14 این فهرست قرار گرفته است.

کرونا ویروس مانع پیشرفت

در حالی که شاخص جهانی این رتبه بندی تا حد زیادی تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس ( Covid-19) قرار نگرفته است به روز رسانی پروژه های مربوط به زنجیره های منتخب بشدت کاهش یافته است. همانندرتبه بندی قبلی سه ارز EOS ، TRON  و IOST جایگاه خودشان را حفظ کرده اند که بر اساس فناوری پایه TRON در رتبه دوم و IOST در رتبه سوم قرار دارند. توکن EOS براساس شاخص کاربردی بودن پروژه ، اتریوم به عنوان پروژه برتر در رده های بعدی قرار دارد و پس از آن NBULAS ، TRON و XIOYI قرار دارد. بر اساس شاخص خلاقیت نیز بیت کوین ، اتریوم ، EOS و Application chain در صدر جدول قرار دارند.
برای مطالعه بیشتر مقاله همه چیز درباره اتریوم توصیه میشود.

عملکرد کلی پرژه ها

Bitshares به عنوان بهترین پروژه اجرا شده است که با 11 رتبه ارتقا به رتبه 13 این فهرست رسیده است Bigzero  ، Dash و Nashchain با افزایش 4،5 و 6 برابری در رتبه خود پیشرفت چشمگیری داشتند. شاخص کل فناوری نسبت فهرست قبلی با کاهش قابل توجهی روبرو بوده است. این در حالی است که شاخص کارایی و خلاقیت هر دو رشد ناچیزی را تجربه کرده اند.a

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *