اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال gram قابل سرمایه گذاری نیست

ارز دیجیتال gram

ارز دیجیتال gram

تلگرام در بیانه ای عمومی اعلام کرد ، که ارز دیجیتال gram ( ارز دیجیتال رسمی تلگرام ) که برای شبکه Telegram open network (TON) است ، محصولی برای سرمایه گذاری نیست. در 6 ژانویه تلگرام تاکید کرد که gram نباید براساس خرید یا نگه داشتن توکن ها به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. در ایالات متحده کمیسیون بورس اوراق بهادار که بر فروش اوراق بهادار نظارت دارد ، اقدامی برعلیه توکن پیشنهادی telegram (gram)    انجام دادند و آن قرار دادن gram در کمیسیون بود.در عوض gram وسیله ای برای مبادله بین کاربران در شبکه دسته بندی میشوند. تلگرام نوشته : ” شما نباید از gram توقع سود داشته باشید و این سود را از طریق خرید و نگهداری آن بدست آورید ، تلگرام هیچ قولی در قبال سود به کاربران نمیدهد. برنامه ریزی به گونه ای است که gram  ها به نوعی یک واسطه مبادله بین کاربران در شبکه TON عمل کنند. Gram ها معمولا محصولاتی برای سرمایه گذاری نیستند و نباید انتظار سود و سود آوری در آینده از خرید ، فروش آن داشت.”

غیر متمرکز بودن شبکه TON

در بخشی از این اطلاعیه ، تلگرام به برنامه های مبهم خود برای راه اندازی TON به عنوان یک پروژه غیر متمرکز اشاره کرد و خاطر نشان کرد:” این شرکت موظف به حفظ پلتفرم یا ایجاد هرگونه برنامه برای آن نیست.” تلگرام بار دیگر بر این موضوع که هیچ کنترلی بر بلاک چین TON پس از راه اندازی آن نخواهد داشت ، تاکید کرد.

بهترین سایت خرید بیت کوین

  ارز دیجیتال gram   همچنین صریحا اعلام کرد که در حال حاضر هیچ کس قادر به خرید و فروش توکن های گرام نیست. همچنین اعلام کرد نگه داشتن توکن ها به معنی داشتن بخشی از سهام تلگرام نیست. تلگرام با تاکید بر ادعاهای قبلی مبنی بر اینکه gram صرفا یک کالا یا ارز مبادله ای است گفت :” gram امتیاز ویژه ای به دارنده آن نمیدهد ، دقیقا مانند اینکه داشتن یورو سهمی از اتحادیه اروپا به شما نمیدهد.”

تلگرام در دادگاه

این بیانیه چند روز پس از آن صورت میگیرد که وکلای تلگرام از دادگاه ایالات متحده خواستند که در خواست SEC را رد کند تا جزییات این که چگونه این شرکت 1/7 میلیارد دلار در فروش اولیه توکن خود در سال 2018 صرف کرده  است را رد کند. طبق گزارش ارائه شده توسط cointelegraph ، تلگرام استدلال میکند که در خواست SEC چیزی جز ” یک سفر ماهیگیری بی اساس” نبوده است. در خواست جدید ارائه شده توسط SEC بخشی از اقدام اضطراری تنظیم کننده علیه تلگرام است که در اکتبر 2019 چند هفته هفته قبل از شروع برنامه ریزی شده شبکه TON مطرح شد. در حالی که SEC معتقد است که تلگرام با انجام فروش 1/7 میلیون توکن gram در سال 2018 ، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است . این درحالی است که تلگرام انکار میکند که توکن های gram اوراق بهادار هستند. زبق یک مطالعه ، پیش بینی میشود ارزش شبکه TON طی 5 سال از 20 میلیارد دلار فراتر میرود.
برای مطالعه بیشتر در مورد پروژه بلاک چین تلگرام مطلب کیف پول تلگرام را نیز مطالعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *