اخبار, ارز دیجیتال

اوکراین کیف پول خلافکاران را بلوکه میکند

قوانین ماینینگ در اوکراین

بلوکه شدن کیف پول خلافکارها

بلوکه شدن کیف پول خلافکارها توسط دولت اوکراین باعث بوجود آمدن حواشی زیادی شده است . اوکران مقررات جدیدی را تصویب کرده که به دولت این کشور اجازه میدهد کیف پول رمزنگاری را مسدود و دارایی های کسب شده از راه های غیر قانونی را مصادره کند.وزیر دارایی اوکراین در بیانیه ای که هفته گذشته منتشر شد ، فاش کرد که دولت اوکراین همچنان نظارت و تصویب قوانین برای کنترل ارزهای دیجیتال را ادامه خواهد داد تا سو استفاده از این ارزها در زمینه جرم و جنایت را به حداقل برساند.اوکسانا مارکووا وزیر امور خارجه ، وزیر نظارت بر دارایی های مالی اوکراین (SFMS) بر فعالیت های صورت گیرنده در این حوزه نظارت خواهند کرد.طبق گزارشات رسیده SFMS دارای ابزاری تحلیلی است که به آن اجازه میدهد تا منشا هر رمزنگاری را بررسی کند. وی ادعا کرد این ابزار در حال حاضر استفاده میشود و قبلا در چندین مورد و چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی کارامد بوده است.

با تمام این تفاسیر بر کسی پوشیده نیست که دولت اوکراین میتواند کیف پول ارزهای دیجیتال را مسدود و دارایی های ذخیره شده که بصورت غیر قانونی کسب شده اند را مصادره کند. این کار با استفاده از دست یابی به کلیدهای خصوصی رمزنگاری در نتیجه تحقیقات پیچیده صورت میگیرد.

خرید بیت کوین قانونی

ارز دیجیتال در اوکراین

در این بیانیه هیچ اشاره ای به اینکه دولت اوکراین چگونه میتواند اینکار را انجام دهد نشده است و با وجود در خواست های رسانه ای متعدد صورت گرفته ، SFMS همچنان از ارائه جزییات بیشتر در این زمینه خود داری میکند. این قانون در حال حاضر مشاغل وابسته به ارزهای دیجیتال را تحت شعاع قرار داده است. مشاغلی که براساس خرید ، فروش ، انتقال و تبادل ارزهای دیجیتال فعالیت دارند همه در چهار چوب این سیاست جدید دسته بندی میشوند.

همبادله گر یا موسسه ای که مبادله با ارزش بیش از 1230 دلار را انجام میدهد باید چنین معامله ای را تایید کرده و اطلاعات دقیق مشتری را جمع آورد کند. ” مبادله گر باید هرگونه معامله ای را که برای SFMS مشکوک است را گزارش کند.هنگامی که جزییات مشتری مبادله تایید شد ، میتواند مبادلات بزرگی را انجام دهد تا زمانی که صرافی متوجه فعالیت های مشکوک تازه ای شود.

وزیر همچنین خبرهای مثبتی را در حوزه ارزهای دیجیتال داشت و فاش کرد که دولت اوکراین بر اساس دستورالعمل های اروپا و هم چنین توصیه های FATF در حال کار بر روی یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال است.

وی اظهار داشت:” هدف از نظارت بر امور مالی عمومی جلوگیری از پولشویی و قانونی شدن ، از جمله ارزهای رمزنگاری است . اما من فکر میکنم جنایتکاران مقامات مفاسد اقتصادی کاملا محافظه کار هستند و هنوز هم این وجوه را عمدتا بصورت نقدی نگه میدارند. بنابراین در قانونی شدن ارزهای دیجیتال ، من فرصتی برای توسعه این صنعت در اکراین میبینم و آن را تهدید نمیدانم.

منبع

Coingeek

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *