اخبار, ارز دیجیتال

بی ثباتی و آشوب در Bitmain

بی ثباتی در Bitmain

بی ثباتی در Bitmain

بی ثباتی در Bitmain به دنبال درگیری مدیرعامل با سهامداران این کمپانی شرایط داخلی و آینده این شرکت را در ابهام فرو برده است. Micree Zhan Ketuan مدیرعامل و بنیانگذار غول صنعت ماینینگ یعنی بیت مین ، شکایتی را علیه سهامداران این غول صنعت ماینینگ برای باز پس گیری کنترل شرکت بدست خود براه انداخته است. همانطور که BBN بلومبرگ در تاریخ 3 ژانویه گزارش داد  Zhan از یک دادگاه جزایر کیمن خواست تا تصمیم سهامداران بیت مین مبنی برتبدیل سهام کلاس B کمپانی ماینینگ را به ازای هر سهم بی اعتبار کند ، این درحالی است که قبلا هر سهم کلاس B 10 رای آورده بود. به این ترتیب ، سهامداران نفوذ و کنترل او بر شرکت را تا حد بسیار زیادی کاهش داده بودند. براساس گزارش عمومی اولیه در سال 2018 ، Zhan نزدیک به 4 میلیون سهم از کلاس B ، تقریبا دوبرابر Wu کسی که تنها دارنده سهام ویژه است در اختیار داشت.

حذف Zhan بدون رضایت او

شروع این درگیری بین سهامداران و Zhan در کمپانی بیت مین به اکتبر سال 2019 باز میگردد ، هنگامی که بنیانگذار شرکت ، جیهان وو ، در یک ایمیل اعلام کرد ژان از شرکت خارج شده است. در این ایمیل آمده است :” بنیانگذار، رئیس ، نماینده قانونی و مدیر اجرایی Bitmain تصمیم گرفته تمام نقش های Zhan ketuan را فورا به تعلیق در آورد.” Zhan با بی اعتنایی به این اظهارات واکنش نشان داد و ادعا کرد که wu بدون رضایت او به عنوان نماینده قانونی شرکت تصمیمات کلیدی اجرا کرده است.

امنیت در خرید بیت کوین

بی ثباتی در Bitmain در آن زمان Zhan نوشت :” من تا آن زمان نمیفهمیدم که آن صحنه ها در برنامه های تلویزیونی ، جایی که شما توسط آن شرکایی که به آن ها اعتماد دارید پشت به پشت هم جنگیده اید تا جلوی دشواری ها ایستادگی کنید. Bitmain فرزند قانونی ماست و من تا آخرین نفس با اسلحه قانون برایش میجنگم. من به کسانی که میخواهند علیه بیت مین  توطئه کنند اجازه نخواهم داد که موفق شوند.اگر کسی خواستار جنگ است ، ما به آن ها پاسخ خواهیم داد.” اما داستان به همین جا ختم نشد و Wu به کاربران بیت مین نسبت به تعامل با Zhan هشدار داد :” هیچ یک از کارمندان بیت مین دیگر هدفی را از Zhan در پیش نمیگیرد ، یا در جلساتی که توسط ژان برنامه ریزی شده است شرکت نمیکند. ممکن است Bitmain براساس شرایط موجود ، فسخ قراردادهای کاری کسانی را که این یادداشت را نقض میکنند ، مد نظر قرار دهد.”

تخفیف و انجماد دارایی

اخیرا طبق گزارش های منتشر شده توسط  cointelegraph که توسط منابع داخلی Bitmain منتشر شده است ، کمپانی برنامه ای برای کاهش 50 درصدی نیروی کار خود به عنوان بخشی از به اصطلاح ” برنامه بهینه سازی پرسنل” در نظر گرفته است . این برنامه پیش از بیت کوین هلوینگ و کاهش استخراج ماینرها صورت میپذیرد. در اواسط دسامبر سال 2019 یک دادگاه چینی تقریبا 676000 دلار دارای متعلق به بخش پردازش ابری شرکت بیت مین را مسدود کرد. این حکم پس از شکایت ارائه شده توسط تولید کننده قطعات الکترونیکی ، Dongguan Yongjiang Electronics ، در تاریخ 24 سپتامبر اجرایی شد.  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *