اخبار, ارز دیجیتال

تحقیقات روی کرونا با فناوری بلاک چین

کاربرد فناوری بلاک چین در پزشکی

کاربرد فناوری بلاک چین در پزشکی

کاربرد فناوری بلاک چین در پزشکی موضوع تازه ای است که اخیرا به آن توجه خاصی شده است.  یک تیم تحقیقاتی اسپانیایی با داشتن بیش از 100 عضو در حال تهیه برنامه ای هستند که از هوش مصنوعی و blockchain برای پیش بینی تکامل بیماری Covid-19 و کمک به مدیریت اقدامات خاموش استفاده میکنند. این اپلیکیشن که از حمایت موسسه تحقیقات پزشکی سالامانکا و سازمان مطالعاتی هوش مصنوعی برخوردار است ، در حال حاضر در مرحله اثبات مفهوم است. این برنامه از بلاک چین برای دخیره و تایید هویت های دیجیتالی و مجوزهایی برای افراد برای انجام کارهای خاص مانند بازگشت به محل کار یا رفتن به سوپر مارکت در طی دوره قفل استفاده میکند. هر هویت به صورت گواهینامه ای است در بلاک چین ضبط شده است و هر شخص کلید خصوصی مربوط به هویت خود را در اختیار دارد.

تفکر عمیق

این برنامه همچنین از برنامه هوش مصنوعی Deep intelligence استفاده میکند تا رفتار عروق کرونور را پیش بینی کند . این اطلاعات از روزنامه ها و مجلات علمی به همراه داده های مراقبت های بهداشتی تامین میشود و تجزیه و تحلیل آن را با مقامات دولتی و تیم های متخصص پزشکی در میان میگذارد. این برنامه میتواند دستور العمل ها و هشدارهای خاصی را در مورد به حداقل شیوع ویروس در اختیار افراد و شرکت ها قرار دهد. کاربرد فناوری بلاک چین در پزشکی رهبران تیم خوئان مانوئل کورچادو و خاویر پریتو از انیستیتوی مهندسان برق و الکترونیک در مصاحبه ای در مورد کاربرد فناوری بلاک چین در پزشکی  توضیح دادند : ” این فناوری قادر خواهد بود با ازائه اطلاعاتی در مورد تصمیم گیری ، از متخصصان مراقبت های بهداشتی و مقامات بهداشت عمومی پشتیبانی کند. به عنوان مثال اگر دادها افزایش مورد covid-19 را نشان دهد ، مقامات میتوانند تصمیم بگیرند اقدامات مربوط به قرنطینه ادامه پیدا کند.”
مطالعه بیشتر : تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال
این تیم امیدوار است اطلاعات ثبت و جمع آوری شده در آینده توسعه یابد و در اختیار همه برای کنترل بیماری مورد استففاده قرار گیرد. آن ها در حال حاضر در حال تامین بودجه مورد نظر هستند .

هویت دیجیتال قبلا در بلاک چین پتانسیل خود را ثابت کرده

تکنولوژی بلاک چین توسط برخی شرکت ها در مبارزه با ویروس کرونا مورد استفاده قرار میگیرد. Pwc در اوایل هفته یک ابزار تشخیص هویت راه اندازی کرد که به آن اجازه میدهد تا نتایج آزمایش covid-19 در محفظه ذخیره شده و به صورت real time در دسترس باشد. استارت آپ کانادایی Emerge در حال راه اندازی Civitas است ، نرم افزاری که از بلاک چین برای ردیابی و مدیریت سفارشات اقامت در خانه توسط مقامات محلی در سطح جهان استفاده میکند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *