اخبار

پیش بینی مصرف انرژی بیت کوین در سال 2018 چقدر خواهد بود؟

مصرف انرژی
در حال حاضر، استخراج بیت کوین به یکی از محبوب‏ترین روش‏های کسب درآمد در دنیای تکنولوژی تبدیل شده است و همه روزه افراد جدیدی وارد این عرصه شده و برای خود مزارع استخراج بیت کوین متناسب با بودجه‏ی خودشان را به وجود می‏آورند. در عین حال هر روز که از شروع اولین روز استخراج بیت کوین می‏گذرد، سختی معادلات شبکه برای دادن جایزه به تولید کنندگان بیت کوین، بالاتر رفته و افراد نیاز دارند که زمان و مصرف انرژی به مراتب بیش‏تری را برای رسیدن به مقدار بیت کوین مورد نظر خود استفاده نمایند. این مقدار انرژی زیاد، معادل با برق مصرفی بوده و نیازمند استفاده‏ی در حجم بالای برق می‏باشد و با توجه به این که در سراسر دنیا عمل استخراج بیت کوین توسط افراد زیادی در حال انجام است، متوجه حجم و مقدار بسیار بالای برق مصرفی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین می‏شویم. البته در این زمینه، کارشناسان نظرات متفاوتی دارند. برخی از آن‏ها معتقدند که این مقدار مصرف بالای برق هیچ تأثیری در توان مصرفی برق دنیا نداشته و برخی دیگر نیز آن را به طور کلی مغایر با استانداردهای مصرفی برق در نظر می‏گیرند و مصرف بالای برق تا این حد را به ضرر طبیعت تلقی کرده و آن را مقصر افزایش درجه‏ی حرارت زمین می‏دانند. در این بین آقای ” Alex de Vries ” به عنوان یکی از سرسخت‏ترین مخالفان استخراج بیت کوین، این عقیده را دارد که باید با این روند رو به رشد افزایش استخراج بیت کوین مقابله کرد و یا این که با ایجاد تغییراتی در این زمینه، باعث بهینه‏تر انجام شدن استخراج بیت کوین شد و در نتیجه انرژی کم‏تری را مصرف نمود. آقای Alex de Vries، بر اساس محاسباتی که انجام گرفته، معتقد است که در انتهای سال 2018، استخراج بیت کوین در حدود 0.5 درصد از انرژی دنیا مورد استفاده قرار خواهد داد و این عدد در نوع خود یک مقدار شوکه کننده‏ای است و باید به فکر تغییراتی در روش‏های استخراج بیت کوین بود تا با این روند مصرف انرژی بالای آن مقابله کرد. ایشان همچنین در اثبات ادعای خود، جدولی را به عنوان مقدار انرژی مصرفی یک دستگاه استخراج بیت کوین به صورت زیر نشان داده است که در این جدول به عنوان مثال از دستگاه استخراج ” Antminer S9 ” برای نشان دادن آمار مصرفی، استفاده شده است.
دستگاه استخراج بیت کوینعمر پیش‏بینی شده برای دستگاه (بر اساس سال)هزینه‏ی تولید پیش‏بینی شده (بر اساس دلار)مقدار برق مصرفی در طول عمر دستگاه (بر اساس کیلو وات)هزینه‏های برق مصرفی در طول عمر دستگاه (بر اساس دلار)مقدار کل هزینه‏ی تولید (بر اساس دلار)مقدار کل برق مصرفی در طول عمر دستگاه (%)
Antminer S92500240371202170270.6 درصد
Antminer S91.550018028901140164.3 درصد
Antminer S9150012019601110154.6 درصد
  که اعداد بالا، نشان از مقدار بالای مصرف برق در استخراج بیت کوین می‏باشد و در کل می‏توان نتیجه گرفت، مقدار برق مصرفی توسط دستگاه‏های استخراج بیت کوین نسبت به روزهای قبل بسیار بیش‏تر شده است و ممکن است در ماه‏های آینده، شاهد بروزرسانی‏هایی جدیدی در کارت‏های گرافیکی و دستگاه‏های استخراج بیت کوین مورد استفاده در بازار باشیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *