اخبار, ماینینک

دستگیری یک فارم ماینینگ غیر قانونی در روسیه

فارم غیرقانونی بیت کوین

فارم ماینینگ غیر قانونی

مقامات روسیه یک فارم ماینینگ غیر قانونی که حداقل 10 نفر در آن سهیم بودند را شناسایی و ضبط کردند. مطابق بیانیه وزیر امور خارجه این کشور افراد از تجهیزاتی استفاده میکردند که مصرف برق آن ها نادیده گرفته شده بود و حداقل 8 نقطه مختلف در روسیه را شامل میشدند.

طبق گزارشات افراد برای فرار از چشم ماموران از ساختمان های متروکه و دارایی های مسکونی برای این فارم ماینینگ غیر قانونی استفاده میکردند . استفاده میکردند.این املاک شامل یک مزرعه طیور سابق در منطقه ووزولوزشک در ناحیه لنینگراد و یک مرکز تفریحی در روستای روشنچینو بودند.

مقامات تمام 8 ناحیه در سرتاسر کشور جستجوهای وسیعی انجام دادند و از این جستجو ها بیش از 1500 دستگاه استخراج ارز دیجیتال توقیف کردند. آن ها همچنین 2 میلیون روبل (25000 دلار) و بیش از 100 ناحیه برق تغییر کاربری یافته را بازیابی کردند.آن ها همچنین موفق به ضبط تعدادی تلفن هوشمند شدند که به گفته سخنگوی وزارتخانه ایریناولک ، دارای پیام ها و برنامه های جعلی بود و از آن ها در دادگاه علیه مجرمان استفاده خواهد شد.

طبق ادعای وزارت امور خارجه روسیه ، تمام ارزهای استخراج شده توسط این فارم بزرگ غیر قانونی به صرافی های خارج از کشور ارسال میشود و پس ازآن سوزانده خواهد شد. در مجموع طبق شواهد مظنونان ماهانه 15 میلیون روبل معادل 190000 دلار از برق استفاده کرده اند که کنتورها هرگز این میزان مصرف را گزارش نکرده اند. در این پرونده یکی از مقامات سن پترزبورگ و 9 نفر از همدستانی که هنوز هویت آن ها رسانه ای نشده دستگیر شده اند.

این اولین مورد در روسیه نیست. در دسامبر سال گذشته دو نفر برای استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوترهای دولتی دستگیر و به پشت میله های زندان منتقل شدند. گفته میشود این دو نفر یک بد افزار سفارشی شده را وارد کامپیوترهای دولتی کرده بودند تا با آن بتوانند بیت کوین استخراج کنند. جالب اینکه در محل زندگی یکی از این افراد مجموعه ای از مشروبات الکی تقریبا از انواع مشروبات نواحی مختلف کشور کشف گردید.

در چین نیز مهندس ارشد یک شرکت پس از اینکه سو استفاده اش از سیستم های شرکت برای استخراج بیت کوین برملا گردید ، دستگیر و به سه سال زندان محکوم شد.گفته میشود پیش از اینکه نمایندگان ارشد وی را فرا بخوانند 14250 دلار از ارزهای استخراج شده را سرمایه گذاری کرده بود.

در اوکراین یک کارمند دادگستری این کشور با استخراج ارزهای دیجیتالی در محل کار مورد ضرب و شتم قرار گرفت. عملیات وی حدود 5 ماه زمان گرفت و مضنون از منابع رایانه ای برای پایگاه داده اسناد استفاده کرد.
برای خرید بیت کوین و اطلاع از قیمت لحظه ای بیت کوین به صفحه صرافی تهران ماینر مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *