اخبار, ارز دیجیتال

دومین کنفرانس بلاک چین کره شمالی

دومین کنفرانس بلاک چین کره شمالی

دومین کنفرانس بلاک چین کره شمالی

دومین کنفرانس بلاک چین کره شمالی در ماه فوریه سال جاری برگزار میشود. کره شمالی یکی از مهم ترین مخالفان امریکا و هم پیمانانش بوده و هست . طبق روال معمول تمامی کشورهای مخالف امریکا تهدیدی برای امنیت بین الملل محسوب میشوند.( امریکاییا طرف خوبند مثلا و هرکس مخالف آن باشد مثلا تروریست!!)کره شمالی همواره در لیست تحریم های امریکا از نظر شدت در راس قرار داشته است. چیزی که کاملا آشکار است کشورهایی مانند کره شمالی همواره در تلاش اند که روش هایی برای دور زدن تحریم های امریکا پیدا کنند و ظهور ارزهای دیجیتال ، بخصوص بیت کوین به دلیل غیر قابل ردیابی بودن توسط هیچ سیستمی ، دست کره شمالی و بسیاری از کشورهایی که زیر تحریم هایی امریکا قرار دارند را برای مبادلات تجاری و تامین نیازهایشان حتی با وجود تحریم های امریکا بازگذاشته است.

گویا کره شمالی بیشتر از ایران!! به این امر واقف است به همین دلیل در ماه فوریه کنفرانسی برای ارز دیجیتال در این کشور برگزار میشود. این کنفرانس گویا چندان برای امریکا و اتحادیه اروپا خوشایند نیست به همین دلیل کارشناسان تحریم های سازمان ملل ( بهتر است گفته شود سازمان تامین منافع امریکایی ها) به اشخاصی که قصد شرکت در این کنفرانس را دارند هشدار داده و آن را نقض احتمالی (بهتر است بگوییم صد در صدی ) تحریم ها میدانند.

قیمت لحظه ای بیت کوینکنفرانس بلاک چین کره شمالیاین هشدار از جایی جدی شده که برخی منابع غیر رسمی گفتند که هکرهای وابسته به کره شمالی ، توانسته اند با استفاده از حمله سایبری حدود 2 میلیارد دلار برای توسعه برنامه سلاح های کشتار جمعی خود بدست بیاورند. بنابرگزارش خبرگزاری رویترز ، کره شمالی در آوریل سال گذشته در نخستین کنفرانس ارز دیجیتال و بلاچین خود بیش از 80 سازمان را به خود جذب کرد.( یکی از شرکت کنندگان که امریکایی بود بخار نقض تحریم ها در امریکا محاکمه شد.)

قرار است دومین کنفرانس حوزه بلاک چین کره شمالی 22 تا 29 فوریه سال جاری برگزار شود. در بین خلاصه ای از گزارش سالانه تحریم های سازمان ملل ، هشدارهایی مبنی بر موارد بحث شده در این کفرانس دیده میشود که شامل استفاده از این ارزها برای دور زدن تحریم و پولشویی بوده است.

همجنین بندی در این گزارش به چشم میخورد که تحریم های سازمان ملل به کشورها هشدار میدهد که اگراحساس میکنند هرگونه تبادل با کره شمالی به برنامه توسعه سلاح ها و بمب های اتمی این کشور یاری میرساند ، از مبادلات مالی ، فنی و خدماتی با این کشور بپرهیزند. جزییات این گزارش اواخر سال 2020 به شورای امنیت ارائه میگردد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *