اخبار, ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک

ساز و کار تعرفه قانونی برق ماینر ها

تعرفه قانونی ماینر

برق قانونی ماینر

گویا حواشی بیت کوین و ارز دیجیتال برای قانونی شدن در ایران تمامی ندارد ، و گهگاهی ارگان های مختلف نظیریات متناقض با یکدیگر برای برق قانونی ماینر ، یا در کل قانونی یا غیر قانونی بودن بیت کوین ارائه میکنند. یکی از جدیدترین و در عین حال جالب ترین نظرات اخیر در این زمینه ، گفته رییس کمیته اقتصادی مجلس است . با تهران ماینر همراه باشید.

طبق گفته های الیاس حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این زمینه با توجه پیگیری های فعالان اقتصادی در زمینه ارزهای دیجیتال و بیت کوین تصمیم بر این شد نشستی در مجلس برای بررسی قوانین و مقررات این زمینه برگزار شود. طبق اظهارات حضرتی بررسی ارزهای دیجیتال از ماه ها پیش در کمیسیون اقتصادی دولت شروع شد ، و در طی این مدت ایراداتی از طرف هیئت دولت به آن گرفته شد که باعث برگشت آن به کمیسیون اقتصادی مجلس شد.

برق قانونی ماینینگ

طبق بررسی های صورت گرفته از طرف کمیسیون اقتصادی مجلس ،  احتمال طولانی تر شدن بررسی وجود دارد. در این شرایط ، جلسه ای با حضور وزارت صنعت و معدن ، وزیر اقتصاد ، رییس بانک مرکزی ، وزارت نیرو ، وزارت اطلاعات برگزار میشود تا فرصت ها و تهدید های آن بررسی شود.

با توجه به اینکه ارز دیجیتال توسط کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان صنعت شناخته شده ، دولت در حال بررسی و پیاده سازی طرحی است تا بتواند جلوی سو استفاده از ارزهای دیجیتال را بگیرد. اما در مورد تعیین نرخ برق برای دستگاه های ماینر باید گفت احتمالا ، تعرفه برق بصورت صادراتی تعیین شود.

علاوه بر این برای اینکه با کمبود برق مواجه نشویم ، دستگاه های سه زمانه در اختیار صاحبان ماینر قرار میگیرد و آن ها ملزم به استفاده از آن میشوند. این دستگاه ها ، بطور خودکار در ساعت پیک مصرف برق فارم ماینر را قطع میکنند.

در پایان باید گفت ، با توجه حرف های متفاوت و ضد و نقیضی که از طرف ارگان های مختلف برای ارز تصویب قانون برای ارزهای دیجیتال شنیده میشود ، به این زودی ها نباید منتظر قانونی شدن ماینینگ در آینده ای نزدیک باشیم.
برای اطلاع از اخبار مربوط به قوانین و مقررات تصویب شده با تهران ماینر همراه باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *