اخبار, ارز دیجیتال

سیستم بلاک چین رای گیری کره جنوبی

سیستم بلاک چین رای گیری کره جنوبی

 بلاک چین رای گیری کره جنوبی

سئول در ماه مارس از اولین بلاک چین رای گیری کره جنوبی رونمایی کرد. سئول در قرار است در تاریخ 1 مارس سیستم طومارهای خود را با استفاده از سیستم های بلاک چین  خود به بهره برداری برساند. این سیستم به ساکنان شهر این امکان را میدهد تا نظرات خود را پخش و با دولت محلی به اشتراک بگذارند. این سیستم قرار است جایگزین سیستم موجود شود که با ادعای هویت جعلی دستکاری در رای گیری روبرو است.این سیستم جدید معروف به دموکراسی سئول ، به ساکنان کره جنوبی این امکان را میدهد تا توجه دولت را به موضوعاتی که بر آن ها تاثیر میگذارد جلب کنند.یکی از کاربران میتواند موضوعی را در این پلتفرم پیشنهاد دهد و اگر حداقل 1000 رای از سایر ساکنین بدست آورد ، پارک شهردار وون مجبور به رسیدگی به آن خواهد شد. این سیستم شبیه به یک سیستم ملی موجود است که به کره جنوبی این امکان را میدهد تا مسائل خود را با دولت در میان بگذارد. هنگامی که یک شماره 200000 رای را دریافت میکند ، دولت ملی موظف است به آن رسیدگی کند.

سیستم دادخواست ملی نیز مانند هر سیستم رای گیری دیگر در سطح جهان ، با اتهام دستکاری آرا و هویت جعلی روبرو شده است.  طبق گزارشات رسیده از Decrypt ، متخصصان کشف کردند که فریب دادن سیستم ، حتی با داشتن کم ترین تخصص سیستمی ، بسیار آسان است. همه شما باید چندین بار رای دهید ، استفاده از نام کاربری و ارائه دهنده خدمات اینترنتی متفاوت است.

سیستم بلاک چین رای گیری کره جنوبیاستفاده از بلاک چین چالش اصالت را از بین میبرد ، زیرا این فناوری میتواند هویت هر فردی را که رای میدهد از بین ببرد و از رای گیری مضاعف جلوگیری میکند. Blockchain همچنین به سیستم شفافیت بیشتری میبخشد و اعتماد بیشتری از ساکنان را جذب خود میکند.

سیستم بلاک چین دقیقا دو هفته بعد از آنکه شهردار سئول آستانه آرا لازم برای پاسخگویی دولت از 5000 تا 1000 کاهش داد ، می آید. این باعث میشود دولت بتواند به مسائل بیشتری پاسخ دهد.طبق گزارشی از روزنامه کسب و کار مایلی ، دموکراسی سئول در زمان آغاز به کار رسمی در سال 2017 بیش از 5900 پیشنهاد مدنی را ثبت کرده است. 59  این پیشنهادها مربوط به سیاست های رسمی شهر تبدیل شده اند.

کره جنوبی در حالی که سئول سیستم دادخواست های بلاک چین خود را راه اندازی میکند ، روی سیستم بلاک چین رای دهی ملی نیز کار میکند . اعلام شده در نوامبر سال 2018 ، این سیستم در زمان واقعی فرآیند رای دهی ، امکان مشاهده سیستم را فراهم میکند و به اعتبار این سیستم می افزاید . این سیستم شامل سایر فن آوری های نوظهور از جمله اینترنت اشیا ، هوش مصنوعی و داده های بزرگ است.

منبع

coingeek
در سال های اخیر به دلیل دشواری در تامین برق ماینینگ در ایران محدودیت های قانونی زیادی اعمال شده است . به همین دلیل برای سرمایه گذاری روی بیت کوین توصیه میکنیم خرید بیت کوین را از صرافی های معتبر انجام دهید. صرافی بیت کوین شرکت تهران ماینر علاوه بر این که امکان خرید و فروش بیت کوین با کارمزد منصفانه را داراست امکان مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین را نیز فراهم کرده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *