اخبار, ارز دیجیتال

شکایت علیه انویدیا در زمینه ماینینگ

شکایت علیه انویدیا

شکایت علیه انویدیا

لازم نیست خیلی به فناوری علاقه داشته باشید تا نام کمپانی nvidia را نشنیده باشید. Nvidia بزرگترین کمپانی تولید کننده تراشه های گرافیکی دنیا است که محصولاتش بازه وسیعی از صنایع مانند تلفن های هوشمند ، کامپیوترها ، لپتاپ ها و حتی کنسول های بازی را در بر میگیرد. چندی پیش یک شکایت از کمپانی nvidia مبنی بر این که این شرکت در مورد کارت های گرافیکی اش به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ، بزرگ نمایی و اغراق انجام داده صورت گرفته . حال خبر حاکی از آن است که در شکایت علیه انویدیا این کمپانی در مورد این شکایت ها ساکت ننشسته و در حال آماده سازی دادخواهی برای ارائه به دادگاه است . در ادامه خبر با تهران ماینر همراه باشید.

واکنش nvidia

بنا بر گزارش وبسایت coindesk ، در جلسه دادرسی روز جمعه در اوکلند ایالت کالیفرنیا ، این شرکت اعلام کرد که گروهی از سهامداران کمپانی سعی دارند با پخش ناقص بیانیه های شرکت ، وضعیت را طوری نشان دهند که کمپانی در نشان دادن آمار  فروش خود را جعل کرده است ، این در حالی است که بخش های اصلی بیانیه ها را مخفی میکنند. این پرونده مربوط میشود به دسامبر 2018 که در در آمد شرکت کاهش و قیمت سهام 29 درصد افت پیدا کرد. بر اساس ادعای سهامداران شرکت در مورد اینکه با وجود معرفی کارت گرافیک های crypto sku که برای ماینینگ طراحی شده اند ، اعلام کرده که کارت گرافیک های گیمینگ کمپانی در حوزه ماینینگ شفاف عمل نکرده و قضیه کاهش فروش این کارت ها در زمینه ماینینک خیلی دیر ( در آگوست 2018) به گوش آن ها رسیده است ، یعنی هنگامی که سود قطعات گیمینگ برای ماین کاهش پیدا کرده بود. پاتریک گیبز مشاور و وکیل ، این شکایت علیه انویدیا را بی پایه اساس خوانده و میگوید ادعای صورت گرفته از طرف سهامداران معتبر نیست . دلیل اوهم عدم وجود شواهد و مدارک محکمه پسند از سوی سهامداران علیه nvidia  است. همچنین بررسی های صورت گرفته هیچ ارتباطی را بین ادعا صورت گرفته با افت قیمت سهام را نشان نمیدهد. گیبز میگوید هیچ اطلاعاتی در این مورد وجود ندارد. شکایت علیه nvidia نماینده سهامداران شاکی اعلام کرده انویدیا به سهامداران گفته بوده که سود حاصل از فروش کارت گرافیک در زمینه ماینینگ بسیار کم است . اما با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و سقوط تقاضا برای تجهیزات ماینینگ ، این کاهش در آمده به قدری بود که 29 در صد از ارزش سهام این شرکت را کاسته است . در حین جلسه دادرسی قاضی پرونده هایوود گیلیام ، از انویدیا درباره غافلگیری یک تحلیلگر از مورگان استنلی و برخی تحلیل گران در مورد اعلام انویدیا در ماه نوامبر سال 2018 مبنی بر اینکه طبق پیش بینی ها شرکت با 7 درصد کاهش در آمد مواجه خواهد شد ، سوالاتی کرد. گیبز نیز در جواب اعلام کرد تصور تحلیل گران در مورد ثابت ماندن تقاضا برای کارت های گرافیک گیمینگ از پایه اشتباه بوده و عملا باعث بوجود آمدن چنین سوتفاهماتی شده است.در حال حاضر پرونده همچنان در جریان است و دادگاه در حال بررسی ادعاها و مدارک موجود برای ارائه رای نهایی خود است . منبع coindesk.com
شما در صرافی تهران ماینر علاوه بر امکان خرید بیت کوین و فروش آن ، میتوانید از امکان مشاهده قیمت لحظه ای و آنلاین آن نیز برخوردار شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *