اخبار, ارز دیجیتال

عدم علاقه استرالیایی ها به پرداخت با ارزهای دیجیتال

پرداخت با ارز دیجیتال در استرالیا

پرداخت با ارز دیجیتال در استرالیا

طبق مطالعه ای که روز 5 شنبه توسط بانک مرکزی استرالیا منتشر شد ، کمتر از 1 درصد استرالیایی ها در سال 2019 کالای مصرفی با ارز دیجیتال پرداخت کردند. یافته های حدود 1100 نفر از پاسخ دهندگان نشان میدهد که مصرف کنندگان عمدتا روش های پرداخت دیجیتالی و جایگزین را با وجه نقد را پذیرفته اند ، آن ها صرفا با ارز دیجیتال پرداخت نمیکنند.

بانک مرکزی استرالیا این مطالعه را در نوامبر و اکتبر سال 2019 انجام داد. استفاده کم از ارز دیجیتال با وجود اطلاع زیاد آن ها در این زمینه میباشد. بیش از 80 درصد گفتند که در مورد ارزهای دیجیتال شنیده اند و آن را به عنوان سومین روش پرداخت جایگزین برای بانک مورد بررسی قرار داده اند و آن هم فقط برای پرداخت های آنلاین تلفن همراه و…

Crypto تقریبا کمترین روش جایگزین بود ، و این پس Airpay و wechat pay و payid و روش های پرداخت بانک ها عقب افتاد. نظر سنجی ها نشان میدهد تا این لحظه ارز دیجیتال بدترین نسبت استفاده به آگاهی را داشته است.بانک مرکزی استرالیا گفت : ” اگرچه بسیاری از پاسخ دهندگان از ارزهای رمزپایه شنیده بودند ، اما تعداد بسیار کمی از بیت کوین استفاده کرده اند تا در طول سال گذشته مبلغی را برای مصرف کننده بپردازند.” این در گذشته نیز نسبت به پتانسیل ارزهای دیجیتال برای پرداخت نسبت به پرداخت های بانکی دچار تردید شده بود.

اینطور بنظر میرسد که اولین بار است که بررسی CPS RBA از پاسخ دهندگان در مورد رمزنگاری پرسیده است. این نظر سنجی در 5 مورد قبلی انجام شده است. بانک مرکزی استرالیا همچنین دریافت که استفاده از پول نقد در استرالیا در سال 2019 کاهش یافته ، بویژه جمعیت جوان تر مانند افراد زیر 40 سال که فقط 15 درصد معاملات را ثبت شده را با پول نقد پرداخت کردند.براساس این نظر سنجی ، گروه های قدیمی تر از پول نقد دور میشوند . اما همچنان محبوب ترین روش پرداخت برای افراد بالای 65 سال و بالاتر است.

این مطالعه همچنین نشان داد روش های پرداخت با تلفن همراه رو به افزایش است. این رشد توسط جمعیت جوان تر نیز ادامه داشته.
قیمت لحظه ای بیت کوین و تتر را از صفحه رسمی صرافی تهران ماینر استعلام بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *