اخبار, ارز دیجیتال

قوانین مبادلات ارز دیجیتال در کانادا

راهکار مبادلات ارز دیجیتال

راهکار مبادلات ارز دیجیتال

در راستای قانونی شدن مبادلات ارز دیجیتال در کانادا ، راهکار مبادلات ارز دیجیتال جدیدی ارائه شده. مقامات کانادایی دستور العمل جدیدی را برای تعیین اینکه کدام سیستم عامل تجارت ارزهای دیجیتال تحت قانون مشتقات قرار میگیرند ، را صادر کرده است.اداره دارایی اوراق بهادار کانادا (CSA) مفاد جدیدی را در ” راهنمای استفاده از اوراق بهادار برای تسهیل تجارت ارزهای دیجیتال ” در 16 ژانویه منتشر کرده است.  بطور کلی آژانس بین سیستم عامل های تجاری که تحویل فوری دارایی های ارز دیجیتال را به کاربران خود ارائه میدهند ، و کسانی که معامله دارایی های رمزپایه را نگه میدارند ، ترسیم میکند تا اینکه کاربر در خواست بعدی را نشان دهد.

این قانون در چه صرافی های اجرا میشودپس از تجزیه و تحلیل تکنیک های معاملاتی در سیستم عامل های مختلف ، CSA نتیجه گرفت که برخی از آن ها فقط به کاربران خود حق پیمانکاری یا ادعای دارایی های ارز دیجیتال را ارائه میکنند و بلافاصله آن ها را به کاربر انتقال نمیدهند. چنین پلتفرم های معاملاتی رمزنگاری منوط به قانون اوراق بهادار هستند و بنابراین تحت قوانین مشتقات قرار میگیرند.

راهنمایی های دقیق موارد زیر را در بر میگیرد: “بطور بالقوه تا زمانی که انتقال به کیف پول کنترل شده کاربر انجام شود ، اعتماد و وابستگی مداوم کاربر روی پلتفرم وجود خواهد داشت . تا آن زمان ، کاربر بدون اعتماد به بستر نرم افزاری ، مالکیت ، تملک و کنترل دارایی های ارز دیجیتال نخواهد داشت.کاربر در معرض مداوم خطر ورشکستگی ( ریسک اعتباری) ، ریسک کلاهبرداری ، ریسک عملکرد و ریسک مهارت از طرف پلتفرم قرار دارد.”

CSA قوانین اوراق بهادار را برای مبادلات ارز دیجیتال اعمال نمیکند که دارایی اصلی رمز پایه آن یک امنیت یا مشتق نیست و دارایی های رمزنگاری شده بلافاصله به کاربر تحویل داده میشوند.

خرید بیت کوینراهکار مبادلات ارز دیجیتالمخالفت کانادا با ارزهای دیجیتالپیش از این تنظیم کننده اوراق بهادار ایالتی و استانی در ایالات متحده و کانادا کاوش برنامه های کلاهبرداری بالقوه را تحت عنوان انجمن مدیران اوراق بهادار امریکای شمالی (NASAA) تحت عنوان عملیات “CryptoSweep” آغاز کردند.

این ابتکار عمل موجب صدها تحقیق در مورد عرضه اولیه کوین و محصولات سرمایه گذاری مرتبط با ارز دیجیتال شد. در اواخر دسامبر سال 2019 ،  NASAA اعلام کرد که سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال جزو 5 زمینه سرمایه گذاری از نظر تهدید و ریسک بالا در سال 2020 میباشد.

سرمایه گذاران میگویند :” این مهم است که سرمایه گذاران بدانند که در چه  و با چه کسانی سرمایه گذاری میکنند . هیچ قول و تضمینی برای بازپرداخت ها و سودهای بالا وجود نخواهد داشت و معاملات دارای فوریت بالا ، حس محدودیت را به کاربران منتقل میکند.”  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *