اخبار, ماینینک

محدود کردن برق ماینرها توسط قزاقستان

سهمیه برق ماینینگ در قزاقستان

سهمیه برق ماینینگ در قزاقستان

سهمیه برق ماینینگ در قزاقستان به تازگی دردسر ساز شده است . قزاقستان بدنبال محدود کردن مصرف برق توسط استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال از طریق  پاداش بلوک ها میباشد زیرا کمپود برق همچنان در شهرهای بزرگ وجود دارد . این کشور سقف مصرفی ۱۰۰ مگاوات را برای این صنعت پیشنهاد داده است ، این در حالی است که اکثر ماینرها اعلام کرده اند این مقدار به سختی نیازهای آن ها را تامین میکند.قزاقستان در حال حاضر به یکی از بزرگترین کشورهای استخراج کننده ارزهای دیجیتال تبدیل شده است .به دنبال سرکوب شدید این صنعت توسط چین بسیاری از ماینرهای فعال در این حوزه به کشور قزاقستان نقل مکان کرده و فارم های خود را در این کشور راه اندازی کرده اند. بر اساس گزارش مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج ، قزاقستان در حال حاضر دومین مرکز ماینرها ، پس از ایالات متحده میباشد.

این افزایش هزینه در دریافت پاداش ماینینگ برخلاف برنامه ریزی به خوبی پیش نرفت و مسئولان ماینرها را مسئول قطعی برق میدانند. براساس گزارش ها ، در چند هفته گذشته ، قزاقستان با قطعی برق گسترده همراه بوده است حتی پایتخت این کشور نیز دچار خاموشی های طولانی شده است.

اکنون دولت در حال پیشنهاد سقف مصرف انرژی برای این صنعت میباشد. وزارت نیرو پیشنهادی برای محدود کردن مصرف انرژی هر فارم به ۱ مگاوات و ۱۰۰ مگاوات برای صنعت است. این محدودیت تا ۲ سال برقرار است و ۶۰ روز پس از انتشار تصویب اجرایی خواهد شد.

امریکا بهشت تازه ماینرها

در حال حاضر ماینرهای با پیشنهاد دولت مخالفت کرده اند و بیان میکنند که این میزان سقف مصرفی به سختی پاسخگوی پلتفرم های ماینینگ آن ها میباشد. با وجود این اعتراضات ، وزارت نیروی قزاقستان همچنان براین عقیده که این محدودیت به نفع مردم است اصرار میورزد. وزیر ماگزوم میرزاگالیف فاش کرد که مصرف انرژی در سال جدید ۷ درصد افزایش پیدا کرده است که نسبت به افزایش معمول ۲ درصدی سالانه ، افزایش مصرف قابل توجهی است و او علت این افزایش غیر معمول را فارم های استخراج ارز دیجیتال میداند.

او در یک رویداد در اوایل این ماه گفت که ارائه دهنده برق ملی ” حق محدود کردن یا کاهش حجم مصرف ، عمدتا مراکز استخراج ، در زمانی که ممکن است کمبود برق وجود داشته باشد ، را دارد.”

وزیر انرژی همچنین از این بخش به دلیل مصرف مقادیر زیادی انرژی نسبت به سایر صنایع محلی انتقاد کرد ، اینکه قزاقستان بطور کامل از مزایای این صنعت بهره مند نمیشود. وی گفت ” در حالی که کشور ارزهای دیجیتال را استخراج میکند ، سود به کشورهاییکه استخراج کننده ها در آن ها ثبت نام کرده اند منتقل میشود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *