اخبار

ممنوعیت نرم افزارهای استخراج ارز دیجیتال در google play

google play

گوگل فعالیت نرم افزارهای استخراج ارز دیجیتال را در google play ممنوع اعلام کرده است

در یک سال اخیر، علاقه و رغبت به داشتن و سرمایه‏گذاری ارزهای دیجیتال بسیار افزایش یافته است و این امر تأثیر مستقیمی در توسعه و گسترش زمینه‏های مختلف استخراج ارزهای دیجیتال نیز شده است. همانطور که می‏دانید هم اکنون، راه‏ها و روش‏های بسیار متنوعی در امر استخراج ارزهای دیجیتال وجود داشته و افراد زیادی از سراسر دنیا در هر یک از این زمینه‏ها مشغول فعالیت بوده و به کسب درآمد می‏پردازند.

یکی از راه‏های استخراج ارزهای دیجیتال، استفاده از نرم افزارهای مخصوص پلتفرم موبایل است که بیش‏تر این نرم افزارها در محیط اندروید توسعه یافته و پیاده سازی شده ‏اند و در بازار ارزهای دیجیتال مشغول فعالیت می‎باشند. در این بین بر اساس خبر منتشر شده در 27 ام جولای، گوگل اعلام کرده است که قصد دارد با توسعه و فعالیت چنین نرم افزارهایی مخالفت کرده و مانع فعالیت آن‏ها در پلتفرم google play شود و مخالفت علنی خود را با این قبیل نرم افزارها نشان دهد. البته این اولین بار نیست که گوگل دست به چنین فعالیت ضد ارز دیجیتال زده باشد و قبلاً هم شاهد عکس العمل‏های مشابهی در این زمینه بوده‏ایم. در حال حاضر می‏توان گوگل را به عنوان یکی از دشمنان ارزهای دیجیتال نامید که همواره با ایجاد محدودیت‏ها و موانعی سعی در مخالفت با پیشرفت این فناوری داشته است.

در این بین نیز نرم افزارهای استخراج ارز دیجیتال در طی چندین ماه اخیر، به تعداد زیادی توسعه داده شده و وارد بازار شده‏‌اند که این تعداد بالا در برابر چنین محدودیتی و با تحریم گوگل با ضرر مالی زیادی مواجه خواهند شد. چرا که در توسعه‏ این برنامه‏‌ها هم هزینه‏‌ی زیادی صرف شده و هم این که این برنامه‏‌ها با ماندگاری خود در پلتفرم google play یک سیستم منظمی را برای خود به وجود آورده بودند که اینک مجبور به تغییر شرایط فعلی هستند. ولی این برنامه‏‌ها چگونه باعث تولید و استخراج ارزهای دیجیتال می‏شوند؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

در حال حاضر نرم افزارهای اندرویدی زیادی در مورد استخراج ارزهای مختلف وارد بازار شده است. برخی از این ارزها، به استخراج بیت کوین پرداخته و برخی دیگر نیز فقط مخصوص استخراج ارزهایی مانند اتریوم، لایت کوین می‏‌باشند. در بازار می‌‏توان نرم افزارهای دیگری نیز یافت که به استخراج ارزهای دیگر می‏پردازند. این نرم افزارها، از قدرت و توان پردازشی دستگاه‏های موبایل استفاده می‏کنند و از این طریق به استخراج ارز دیجیتال مورد نظر می‏پردازند. البته این نرم افزارها دارای تنظیمات مخصوص به خود بوده و در داخل آن‏ها، می‏توانیم میزان استفاده از توان دستگاه موبایل و ساعات و مدت فعالیت نرم افزار را مشخص کنیم. در این نرم افزارها، بهترین زمان برای استفاده از توان دستگاه موبایل در زمان‏های بیکاری و موقع شب است که می‏تواند کارکرد بهتری داشته باشد.

البته برخی از این موارد تقلبی بوده و باید از نرم افزارهای معتبر برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر استفاده نمود که البته با تحریم گوگل، پیش‏بینی می‎شود که بازار این نرم افزارها با رکود مواجه شده و دیگر شاهد فعالیت پر دامنه‏ی این نرم افزارها نباشیم. یک ویژگی مثبت دیگر چنین نرم افزارهایی این است که هر کسی با هر توان سخت افزاری نیز می‎تواند نسبت به استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام نماید. در این بین باید دید که واکنش شرکت‏های فعال در این زمینه در برابر تصمیم گوگل چه خواهد بود و آیا گوگل در تصمیم خود مصر بوده و تحریم را عملی خواهد کرد و یا این که از تصمیم اتخاذ شده، منصرف شده و روال عادی ادامه خواهد داشت، این‏ها پرسش‏هایی است که در روزهای آینده پاسخ داده خواهند شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *