اخبار, ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک

منع استخراج بیت کوین در چین

منع بیت کوین در چین

منع بیت کوین در چین خبری است که این روزها خیلی به گوش میرسد ، اما این خبر تا چه حد صحت دارد و چه تاثیری بر آینده ماینینگ در ایران خواهد داشت با تهران ماینر همراه باشید.

علل منع بیت کوین

رابطه چین با بیت کوین همیشه چندان خوب نبوده ، سال گذشته کشور چین  ممنوعیتی برای مبادلات بیت کوین اعمال کرد ، و در جستجوی راهی برای محدود کردن استخراج بیت کوین نیز میباشد.

اما قرار دادن قانون منع بیت کوین ، باعث از بین رفتن یکی از بزرگترین بیزینس های چینی ها میشود. در این سال ها کمپانی های ماینینگ بزرگ مانند بیت مین در چین با وجود چنین محدودیتی بیزینس خود را انجام داده اند. در چنین شرایطی خیلی دشوار است که بگوییم  صاحبان این کسب و کارها به کجا میروند و چه میکنند. بیت کوین از گذشته روی قوانین صعودی قرار داشته قیمت بیت کوین پس از چندین بالای 5000 دلار رفت .

از نوامبر گذشته ارز دیجیتال که روند نزولی از ابتدای 2018 داشت به رنج 3000 دلار سقوط کرد . اتفاقی که باعث شد بسیاری از طرفداران و سرمایه گذاران انگیزه و آرامش خود را از دست بدهند. در آن وضعیت برخی افراد عقیده داشتند که قیمت بیت کوین هیچوقت برنمیگردد یا اگر برگردد ، مدت زمان زیادی برای آن نیاز خواهیم داشت.

خبر خوب این است که این قضیه اهمیت چندانی ندارد حتی اگر بیت کوین تا مدتی در همین وضعیت بماند. فعلان حرفه ای در زمینه مبادلات ارز دیجیتال بزرگترین دستاوردها را در 5 ماه در این زمینه داشته اند.

منع بیت کوین در چین

 در حال حاضر چین باید با این محدودیت قانونی کنار بیاید. که این کنار آمدن تلفات سنگینی روی قیمت ارز دیجیتال خواهد داشت. اینطور بنظر میرسد که  یک آژانس که به نام توسعه ملی و کمیسیون اصلاحات چین شناخته میشود ، قصد دارد لیستی از صنایع مختلف که قرار است محدود شوند را ارائه کند.

دلسرد کرد و ممنوع کردن هردو باهم احساس ناامنی از نظر ممنوع بودن یا بد بودن محیطی در نظر گرفته میشوند.این آخرین لیست شامل ماینینگ به عنوان گزینه دارای پتانسیل برای خارج شدن است.

در حال حاضر چین در صحنه صنعت ماینینگ دنیا ، غالب است و قدرت را در دست دارد و این قوانین اقتصاد کشور را تحت فشار قرار میدهد. با این حال تمام افراد نمیتوانند ، با قانون ممنوعیت ماینینگ در چین کنار بیایند.

آیا چین میخواهد ارزهای دیجیتال را کنترل کند

براساس گفته های یکی از سرمایه گذاران در این زمینه ، Jehan chu ، در این زمینه توضیح داد : حرکت NDRC بنا به خواسته چین کنترل لایه های مختلف استخراج ارز دیجیتال برای جلوگیری از سرعت رشد سریع آن میباشد. بنابرعقیده او چین قصد دارد این صنعت را از پایه دوباره طوری برنامه ریز کند که کنتذل کامل روی آن داشته باشد. روی کردی که مشابه آن را برای اینترنت در پیش گرفتند.

جمع بندی

طبق اخبار منتشر شده ظاهرا چین ، در حال بررسی قانون تصویب قانون منع بیت کوین در چین (چه مبادلات چه استخراج) میباشد ، بنا بر تحلیل های بازاری ما برای تجهیزات ماینینگ ، در تهران ماینر ، در صورت تصویب این قانون به احتمال زیاد قیمت ماینر و تجهیزات آن به طور مقطعی کاهش میابد و با فروش رفتن تجهیزات دست دوم و نایاب شدن آن ها قیمت به تا حد زیادی بالا میرود.

در چنین شرایطی که ماینرهای چینی برای فروش خاموش و از شبکه خارج میشوند ، سختی شبکه به شدت کاهش میابد و این باعث میشود درامد ماینرهای شما تا حدود دوبرابر افزایش یابد اما این کاهش سختی موقتی است ، و با روشن شدن ماینرهای فروش رفته سختی شبکه بشدت افزایش میابد.

مبع خبر با عنوان Bitcoin Mining Be Illegal in China میباشد برای مطالعه متن اصلی روی عنوان آن کلیک کنید.
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همیچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، خرید بیت کوین ( فروش بیت کوین ) و راه اندازی فارم ( فارم ماینینگ) با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *