اخبار, ارز دیجیتال

هارد فروک بیت کوین کش و ادامه زنجیره قبلی

 زنجیره قدیمی بیت کوین کش

استخری ناشناخته زنجیره قدیمی بیت کوین کش را بعد هارد فورک آن ادامه میدهد. یک زنجیره غیرقابل کنترل در هارد فورک برنامه ریزی شده برای بیت کوین کش بوجود آمده و علت آن هم عدم توانایی یک استخر ناشناخته برای بروزرسانی نرم افزاری است . همین عامل باعث شده با وجود هاردفورکی که بصورت عمدی برنامه ریزی شده بود برخی ماینرها همچنان زنجیره قبلی را در پی بگیرند. این واقعه باعث بوجود آمدن یک نبرد داخلی در شبکه بیت کوین کش برای تعیین مکانیسم های اجماع کار شده است.

هارد فورک مذکور در روز جمعه ساعت ۱۶:۴۹:۲۸  به وقت امریکا ، در بلوک شماره ۶۰۹۱۳۵ بوقوع پیوست. به گفته bitmex fork monitor دو بلوک اضافی به دو زنجیره مختلف که برای کل ۴ بلوک جدید استخراج شده اند ، شکسته شدند. این زنجیره قدیمی ، Bitcoin ABC 0.19.0 استخراج شده توسط استخر ناشناخته ، این زنجیره را نامعتبر میداند در حالی که این زنجیره جدید Bitcoin ABC 0.20.06 که توسط استخر معدن BTC.com استخراج شده است ، این زنجیره را نامعتبر میداند. 

تفاوت بیت کوین با بیت کوین کش

بیت کوین کش

اما تحت سازو کار اجماع ناکاموتو که از بیت کوین کش و سایر پروتکل های اثبات کار استفاده میشود ، زنجیره ای با طولانی ترین تاریخ به عنوان دفتر قایل اعتماد محسوب میشود و زنجیره سرکش را باطل میکند. 

این اتفاق یعنی بکار گرفتن زنجیره قدیمی بعد از هارد فورک مساله ازه ای نیست و پیش از این هم دیده شده است که بعضی ماینرها نرم افزاری را که بلوک های تشکیل دهنده زنجیره را ایجاد میکند بوجود می آورند . این نکته را نباید فراموش کرد در هارد فورک های برنامه ریزی شده همه به موقع نرم افزارهای ماینینگ خود را ارتقا دهید. همانطور که موسسه تحقیقاتی  Bitmex در یک توییت خاطرنشان کرد ، استخراج از یک زنجیره اشتباه میتواند هزینه زیادی برای ماینرها به همراه داشته باشد. 

هزینه فرصت برای یک ماینر که به زنجیره نادرست متصل میشود گاهی میتواند به ۲۵ BCH یا ۶۶۰۰ دلار نیز برسد.علاوه براین ، این هزینه علاوه بر اینکه میتواند هزینه برق مرتبط با ماینر باشد ، میتواند در امنیت بلوک های مختلف نیز تهدیدی جدی پدید آورد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *