اخبار, ارز دیجیتال

ویروس maleware مونرو

ویروس ارز دیجیتال مونرو

ویروس ارز دیجیتال مونرو

ویروس ارز دیجیتال مونرو شاید یکی از شایع ترین اخبار این روزهای ارزهای دیجیتال باشد. اخیرا گزارش های مبنی بر ویروس maleware که ارز دیجیتال مونرو را مورد حمله قرار میدهد به گوش میرسد. این ویروس ارز دیجیتال مونرو در پشت کدهای فایل Jpeg عکس taylor swift مخفی میشود. محققان اخیرا گزارش جدید مبنی بر آنچه که به ظاهر bootnet استخراج ارز دیجیتال است و و در پشت مطالب ظاهرا بی عیب و نقص وب مانند تصویر jpeg تیلور سوییفت کمین میکند ، هشدارهایی داده اند.   طبق خبر منتشر شده در 18 دسامبر ، توسط گابور سزاپانوس در Sophoslab ، botnet مذکور (که در بهترین حالت تحت عنوان my kings شناخته میشود.) از سال 2016 فعال شده است.  در حالی که تقریبا تمامی کاربران فعال مدت هاست در برابر حملات آسیب پذیرند ، اما اخیرا بازیگران پشت پرده my kings اعلام کرده اند قابلیت bootkit را اضافه کرده اند ، که باعث میشود در برابر حذف شدن توسط این    malware مقاومتتان کمتر نیز شود.

استخراج 3 میلیون دلار مونرو غیرقانونی

گزارش های منتشر شده از Sophoslab یک نمای کلی از botnet مذکور را ارائه میدهد ، که سزاپانوس آن را یک ” مهاجم بی امان و بیرحم” توصیف میکند که بیشتر سیستم های برمبنای ویندوزی را که میزبان پایگاه داده مانند mqSQL و MS-SQL ، پروتکل های شبکه مانند telnet و حتی سرورهایی که فایل های دوربین مدار بسته را ذخیره میکنند حمله میکند. در این گذارش اشاره شده اینطور بنظر میرسد که سازندگان botnet ترجیح میدهند از منابع آزاد یا سایر نرم افزارهای دامنه عمومی استفاده کنند و در شخصی سازی و بهبود کد منبع برای وارد کردن اجزای سفارشی که میتوانند حملات و اجرای فرآیندهای خودکار به بروزرسانی را انجام دهند ، بسیار ماهرند. این  botnet مجموعه ای از حملات را علیه سرور با هدف ارائه یک بدافزار قابل اجرا انجام میدهد ، این کار معمولا در غالب یک تروجان به نام “Forshare” که مشخص شد رایج ترین بار در سرور آلوده است صورت میپذیرد.

بهترین زمان خرید بیت کوین

سرقت ارز دیجیتال مونرو Forshare جهت اطمینان از اجرای مختلف رمزنگاری های مختلف مونرو بر روی سخت افزارهای هدفمند استفاده میشود ، با تخمین   sophoslab ،  اپراتورهای botnet تا به امروز 3 میلیون دلار درامد مونرو داشته اند. اگر بخواهیم نگاهی دقیق تر داشته باشیم ، با در نظر گرفتن ارزش نسبی پایین ارزهای دیجیتال در این اواخر ، در آمد آن ها حدود 300 دلار در روز میشود. در مثال در نظر گرفته شده ، تصویری اصلاح ناپذیر از ستاره موسیقی پاپ ، تیلور سویفت ، sophoslab توضیح میدهد که عکس jpeg نام برده در یک مخزن عمومی آپلود شده است بطوری که هنگام دانلود آن ، botnet بطور خودکار بروزرسانی میشود. تحقیقات Sophoslab ماهیت پیچیده مکانیسم my kings را نشان میدهد ، که با تکرار تهاجمی و روش های بروز کردن خود با استفاده از چندین دستور فرمان ، خود را احیا میکند. ارز دیجیتال مونرو ” حتی اگر بیشتر اجرای botnet از سیستم جدا شود  ، بقیه آن ها قابلیت بازگرداندن آن به قدرت کامل را فقط با به روز کردن خود دارند. همه این موارد با استفاده از بایگانی های RAR و فایل های دسته ای ویندوز ، جدا شده است.” طبق گزارشات منتشر شده کشورهایی که بیشترین میزان آلودگی را دارند در حال حاضر چین ، تایوان ، روسیه ، ایالات متحده ، هند و ژاپن هستند.

تازه ترین جرائم مونرو

در ماه نوامبر ، cointelegraph گزارش داد که نرم افزار موجود در وبسایت رسمی مونرو ، getmonero.org ، به مدت کوتاه به سرقت رفته بود تا با ارزهای دیجیتال و تخریب کیف پول ها ، حساب های کاربران را تخلیه کند.

منبع 

cointelegraph
صرافی بیت کوین سرویسی جدید از سایت تهران ماینر است که در آن میتوانید علاوه بر خرید بیت کوین و تتر به فروش آن ها نیز بپردازید . در صفحه صرافی سایت علاوه بر خرید و فروش میتوانید از قیمت لحظه ای بیت کوین نیز مطمئن شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *