اخبار, ارز دیجیتال

20درصد مالیات بر ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

مالیات بر ارزهای دیجیتال

مالیات بر ارزهای دیجیتال

مالیات بر ارزهای دیجیتال در آمدی نو ظهور است که دولت های مختلفی را به وضع قوانین برای آن وسوسه میکند .طبق خبرهای رسیده کره جنوبی قصد دارد که 20 درصد مالیات به در آمد حاصل از ارزهای دیجیتال برای فعالان این حوزه در نظر بگیرد. آژانس خبری yonhop کره جنوبی روز گذشته گزارش داد مقامات دفتر اقتصاد مالیه و درآمدی مشغول بررسی طرحی بودند که میتواند باعث افزایش درآمد این کشور از طریق بالا بردن مالیات بردر آمد شود.یک مقام عالیه کره جنوبی در مصاحبه با yonhop اظهار داشت کره جنوبی در نظر دارد طبقه بندی مجدد بازده های حاصل از ارزهای رمز پرداخت را به عنوان نوعی ” درآمد دیگر” انجام دهد و آن را در همان دسته پول های بدست آمده از فروش قرار دهد ، نه به عنوان سود حاصل از سرمایه . این طرح در حال حاضر در مرحله بررسی است.

براساس قانون موجود و فعلی کره جنوبی ، نرخ مالیات 20 درصد بر40 درصد از کل درآمد دیگر تعلق میگیرد.60 درصد باقیمانده قابل کسر از مالیات است.در حال حاضر ارزهای دیجیتال را میتوان با برنامه های مختلف مالیات همراه کرد ، و نرخ آن تا 42 درصد تحت تاثیر سود سرمایه است. وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی بیش از یک ماه است که خواهان یک سیستم جدید مالیاتی بر ارزهای دیجیتال شده است.یک سخنگوی وزارت خانه در ماه دسامبر به کره تایمز تایید کرد که ” لایحه جدید تجدید نظر شده ” برای افزایش توانایی دولت در پرداخت مالیات بر ارزهای پایه ، در نیمه اول سال 2020تهیه میشود.

خرید بیت کوینمالیات بر ارزهای دیجیتالاین مقام مسئول افزود : هنوز هیچ طرحی نهایی نشده است و پیشنهاد میکند که این طرح مالیاتی توسط وزارتخانه اصلاح یا حتی به بیرون رانده شود. اگرچه مالیات بر ارزهای دیجیتال هنوز پدیده ای تازه محسوب میشود ، اما رویکرد دولت ها در بسیاری از اقتصادهای توسعه یافته برای بازپرداخت های حاصل از ارزهای رمزپایه به عنوان شکلی از سود سرمایه استفاده شده است. ، مالیاتی که با اختلاف زمانی قیمت خرید از قیمت فروش آن فراتر میرود ، تفاوت زیادی دارد.

تامین سرمایه پروژه بلاک چینبه عنوان مثال سرویس درآمد داخلی ایالات متحده در ماه اکتبر راهنماهایی صادر کرد که وضعیت رمزنگاری را به عنوان شکلی از اموال حتی در صورت دریافت نوعی درآمد ، دوباره تایید کرد.بسته به در آمد شخص ، درصورت نگه داشتن ارز دیجیتال در کمتر از یک سال ، مالیات های احتمالی میتوانند از 39 در صد تجاوز کنند. در ایالات متحده ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ، لایت کوین و….جزو کالاها دسته بندی میشوند .

اما این اقدام کره جنوبی دستاوردی به همراه دارد و آن نزدیک تر شدن کره جنوبی به ژاپن است. که در چنین شرایطی ارزهای رمزپایه نوعی درآمد متفاوت با براکت های مالیاتی تا 55 درصد برای سهام عدالت رفتار میکند.تابستان گذشته دولت ژاپن اعلام کرد در مرود معامله گرانی که درآمدی معادل 10 میلیارد ین ( معادل 90/7 میلیون دلار) از طریق معاملات ارزهای دیجیتا داشته و آن را اعلام نکرده اند برخورد قانونی خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *