اخبار, ارز دیجیتال

Carnado راه حلی برای افزایش مقیاس پذیری ارائه کرد

پروتکل Carnado

پروتکل Cardano

در 25 مارس ، پروتکل Cardano  مقیاس پذیری خارج از زنجیره خود ، hydra ouroboros را پس از 5 سال توسعه به اجرا گذاشت. در اطلاعیه ای که به cointelegraph ارسال شد ادعا میشود که این پروتکل با و جود استفاده کمتر در گره های شبکه ، مقیاس پذیری و تاخیر کم برای بلاک چین cardano را افزایش داده است. بنابراین این راه حل همچنین برنامه هایی مانند پرداخت های خرد ، رای گیری ، قرار دادهای بیمه و سایر مواردی که نیاز به هزینه کم یا معاملات فوری دارند ، را امکان پذیر میکند.

بنابر گفته IOHK ، شرکت پشت کاردانو ، هیدرا نتیجه یک پروژه تحقیقاتی مشترک اتحادیه اروپا است و از لحاظ تئوری میتواند به یک میلیون معاملات در ثانیه برسد.به گفته وی چنین توان عملیاتی بیش از نسل فعلی سیستم های پرداخت جهانی است.

در هیدرا هر کاربر که به شبکه وصل میشود ، 10 سر را تولید میکند ، که به عنوان خطوط توان برای داده ها و معاملات هستند. به همبن دلیل ، طبق این گزارش ، سیستم سریع تر میشود و زمان مقیاس تاخیر خود را کاهش میدهد.

مقیاس پذیرتر از ویزا

شبیه سازی های انجام شده از دانشگاه ادینبورگ نشان میدهد که هر سر هیدرا میتواند 1000 معامله در ثانیه را انجام دهد ، اما طبق شواهد موجود امکان بهبود این روند در آینده امکان پذیر است. در این اطلاعیه آمده است ” شبکه با داشتن 1000سرشاخه از نظر تئوریک میتواند به یک میلیون معامله در ثانیه برسد ، بسیار بیشتر از سیستم های پرداخت بزرگ فعلی دنیا مانند visa .

پروتکل Carnado

علاوه بر این ها طبق اعلامیه هیدرا به حداکثر میزان نظری معاملات ممکن در محدودیت های شبکه ، فاصله جغرافیایی و تعداد شرکت کنندگان نزدیک میشود.
در مقاله آمده است :

” اساسا تگنای موجود به شبکه ارتباطی بین شرکت کنندگان مبدل میگردد نه پروتکل.”

سخنگوی IOHK تا زمان مطبوعات به استعلام Cointelegraph پاسخ نداد.

مقیاس پذیری جام مقدس بلاک چین است

مدیر آزمایشگاه بلاک چین دانشگاه ادینبورگ ، Aggelos Kiayias درباره این پیشرفت اظهار داشت :

” حل قضیه مقیاس پذیری ، جام مقدس برای کل فضای بلاک چین است. زمان آن رسیده است که از یک رویکرد اصولی و مبتنی بر شواهد در طراحی و مهندسی راه حل های مقیاس پذیری بلاک چین استفاده شود و این تصمیم قدم تعیین کننده در این جهت است.”

شواهد اخیر حاکی از آن است که بنیاد اتریوم راه حل لایه دوم خود یعنی پلاسما را بدون اعلام آن کنار کشید.
خرید بیت کوین و مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین و تتر در صفحه صرافی تهران ماینر.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *