اتریوم, اخبار, ارز دیجیتال

NFT و کاربردهای آن

NFT چیست

Nft چیست

Nft چیست ؟ Nft ها در حال حاضر بازار هنر دیجیتال و کلکسیون را با طوفان بزرگی همراه کرده اند. هنرمندان دیجیتال به لطف فروش هنگفت به مخاطبان ارزهای دیجیتال جدید ، شاهد تحول در زندگی خود و افراد مشهور بدنیال فرصتی جدید برای ارتباط با طرفداران خود میباشند. اما هنر دیجیتال تنها یکی از راه های استفاده از nft ها میباشد. Nft  ها در واقع برای نشان دادن حق مالکیت هر دارایی منحصر به فرد بکار برده میشوند.

اگر اندی وارهول در اواخر دهه ۹۰ بدنیا می آمد ، احتمال سوپ کمپبل را به عنوان یک nft ضرب میکرد. یک روز هم ممکن است مالکیت ماشینتان را با nft ثابت کنید.

Nft ها نشانه هایی هستند که میتوانیم از آن ها برای نشان دادن مالکیت چیزهای منحصر بفرد استفاده کنیم . آن ها به ما اجازه میدهند چیزهای خاصی مثل هنر ، کلکسیون ، حتی املاک و مستغلات را نشانه گذاری کنیم . آن ها میتوانند هربار فقط یک مالک رسمی داشته باشند و توسط بلاک چین اتریوم ایمن شده اند و هیچ کس نمیتواند سابقه مالکیت یک nft را تغییر یا آن را کپی پیست کند.

اتریوم ۲ چیست

Nft مخفف non fungible token است . غیر قابل تعویض یک اصطلاح اقتصادی است که میتوانید برای توصیف چیزهایی مانند مبلمان ، فایل آهنگ یا رایانه خود استفاده کنید. این چیزها با اقلام دیگر قابل تعویض نیستند زیرا منحصر بفردند.

از سوی دیگر اقلام قابل تعویض میتوانند مبادله شوند زیرا ارزش آن ها به بجای ویژگی های منحصر بفرد ، از قابلیت تبادل آن ها مشخص میشود. به عنوان مثال اتریوم و دلار قابل تعویض هستند .

Nft ها و اتریوم برخی مشکلاتی که امروزه در اینترنت وجود دارند را حل میکنند. همانطور که همه چیز دیجیتالی میشود ، نیاز به تکرار ویژگی های اقلام فیزیکی مانند کمبود ، منحصر بفرد بودن و اثبات مالکیت وجود دارد . ناگفته نماند که اقلام دیجیتال فقط در زمینه محصول خود کار میکنند. به عنوان مثال نمیتوانید آهنگ هایی را که از itunes خریده اید را دوباره بفروشید ، یا نمیتوانید امتیاز وفاداری یک شرکت را با اعتبار پلتفرم دیگری مبادله کنید ، حتی اگر بازاری برای آن وجود داشته باشد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *