اخبار, ارز دیجیتال

جلوگیری از جعل مدارک با بلاک چین

شبکه بلاک چین مالزی

شبکه بلاک چین مالزی

تکنولوژی شبکه بلاک چین مالزی اخیرا توسط این کشور راه اندازی شده است . وزارت آموزش کشور مالزی E-skrol ، برنامه ای مبتنی بر بلاک چین NEM ارائه کرده تا با بکار بردن تکنولوژی بلاک چین از جعل گواهینامه ها در این کشور جلوگیری کند. در تاریخ 19 سپتامبر در مقاله ای از خبرگزاری محلی bernama  ، وزارت آموزش پرورش مالزی برنامه block chain E-Skrol که امکان بررسی صحت مدارک تحصیلی را امکان پذیر میسازد معرفی کرده بود ، حالا دیگر برای تمامی آموزشگاه ها و دانشگاه های کشور در دسترس قرار دارد. این برنامه برای مبارزه با جعل مدارک آموزشی که در مالزی اخیرا بشدت زیاد شده ، ایجاد گردیده.

از این برنامه بصورت آنلاین میتواند مدارک اصلی را بررسی و مورد تایید قرار دهد.

بلاک چین مالزی

دکتر مازلی وزیر آموزش و پرورش بر این باور است که موضوع جعل مدرک اگر مورد توجه قرار نگیرد ، میتواند آسیب جدی ای به سیستم آموزشی و کیفیت آن وارد کند.

وی در ادامه افزود : از هرجای دنیا میتوان اطلاعات مربوط به فارغ التحصیل از دانشگاه های مالزی ، از جمله نام فارغ التحصیل ، تاریخ و نوع مدرک را به آسانی با اسکن QR کدی که روی آن چاپ میشود ، استعلام کرد.

بر اساس گزارش cointelegraph کشور مالزی از ماه ژوئن سرویسی بر پایه بلاک چین ایجاد کرد تا استعدادهای کار را از سرتاسر دنیا شناسایی و جذب کند. این برنامه با هدف جذب متخصصان خارجی که12 ماه اقامت در این کشور را دارند ، مجوز میدهد تا به ارائه خدمات یا آموزش در حوزه بلاک چین به شرکت های این کشور بپدازند.

معاون توسعه رشد اکوسیستم MDEC آقای Norhizam Abdul Kadir گفت : ” ما پروژه های بلاک چین آغاز میکنیم ، تعداد ویزاهای صادر شده برای متخصصان این حوزه کاملا بستگی به تعداد پروژه های بلاک چین در حال اجرا در مالزی دارد.چ

منبع 

cointelegraph
در حال حاضر امکان خرید ماینر از سایت تهران ماینر ، به دلیل مسائل قانونی امکان پذیر نمیباشد اما خدمات تعمیر ماینر ، راه اندازی فارم و همچنین محاسبه در آمد ماینر ارائه میشود.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *