اخبار

کاهش اثر تحریم ها با فناوری بلاک چین

فناوری blockchain

جایگاه ارز دیجیتال در ایران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت با توجه به ظرفیت جدید فناوری ارزهای دیجیتالی و بلاک چین، می‌توان بسیاری از مشکلات و محدودیت‌ها در سیستم بانکی به دلیل تحریم‌ها را خنثی کرد. براساس گفته های عضو کمیسیون اقتصادی مجلس میتوان با بکارگیری تکنولوژی ارز دیجیتال و بلاک چین تاثیر تحریم هایی که از طریق امریکا به ایران وارد شده را تا حد زیادی خنثی کرد. آقای انارکی محمدی با تاکید براین بکار بردن این فناوری در شرایط کنونی ایران که بسیار تحت تاثیر تحریم ها قرار دارد ، فرصتی عالی است وی همچنین بیان کرد : این تکنولوژی راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی حال حاضر ایران میباشد و خروجی این فناوری که همان ارزهای دیجیتال میباشند شیوه ای عالی برای فرار از تحریم ها و گسترش دادن رابطه های اقتصادی ، در شرایطی که تحریم ها بسیار سنگین شده میباشد.

فناوری بلاک چین

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: ارزهای دیجتال مزایای فوق العاده ای دارا هستند که این مزایا درشرایط اقتصادی فعلی میتواند عامل مهمی برای تسهیل مبادلات تجاری چه در ابعاد خرد ، چه در ابعاد کلان باشد، و امکان خنثی کردن تاثیر تحریم ها را چه برای بخش خصوصی و چه دولتی فراهم آورد.

البته ارزهای دیجیتال درکنار مزایایی که دارند معایبی نیز دارند که باید با برنامه ریزی دقیق اقتصادی و استفاده ازکارشناسان سیستم بانکی تاثیر این معایب را تا حد امکان کاهش داد.و سعی به گسترش مزایای آن نمود.

تاثیر block chain بر سیستم بانکی

انارکی با توجه تاثیر فناوری های جدید بر سیستم بانکی بین المللی بیان کرد : پیشرفت فناوری باعث تغییر اساسی در دنیای انسان شده است و تحول بزرگی را در زندگی انسان پدید آورده و باعث شده بسیاری از مشکلات گذشته انسان دیگر وجود نداشته باشد.

در حال حاضر سیستم بانکی دنیا رو به سمت استفاده از اعتبار بجای اسکناس های کاغذی در حرکت است ، تمام این فعالیت ها در راه کاهش دادن هزینه ها برای سیستم بانکی و اقتصادی میباشد. این تغییرات که در سطح بین المللی در حال رخ دادن هستند و به دنبال این تغییرات بانک مرکزی ایران هم ارز دیجیتال ملی را رو نمایی کرده که قدم بزرگی در این مسیر محسوب میباشد.

وی در ادامه صحبت هایش افزود : برای استفاده از فناوری بلاک چین باید قوانینی جدی توسط وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تدوین شود . این قوانین پس از وضع شدن باید به تایید مجلس و دولت برسد . اهمیت این فناوری از زمانی در ایران بیش از هر موقع مشخص میشود که اقتصاد تحت تاثیر تحریم های امریکا قرار دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *