اخبار, ماینینک

امریکا از نظر هش ریت ارزهای دیجیتال از چین پیشی گرفت

استخراج ارز دیجیتال در امریکا

امریکا مقصد بعدی ماینر ها

استخراج ارز دیجیتال در امریکا به تازگی با سرعت زیادی در حال رشد میباشد . در حال حاضر ایالات متحده کشوری است است که بیشترین نرخ هش را در شبکه بیت کوین از خود نشان داده است. در طی سال های متمادی کشور چین بود ، اما قوانین سرکوب گرانه ارز دیجیتال در چین باعث شده تمامی مشاغل و ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال در چین ، دوباره برای کسب و کار خود مکان یابی کنند.

براساس نقشه استخراج بیت کوین کمبرج برای امور مالی جایگزین ، در ژوئن سال ۲۰۲۱ ، ایالات متحده از سرزمین اصلی چین به عنوان کشوری که قدرت اصلی هش را در اختیار داشت ، پیشی گرفت . اما این سوال پیش می آید چرا؟ زیرا در اوایل ماه ژوئن بانک مردم چین ، مجموعه ای از بیانیه ها را منتشر کرد که عملا به صنعت ارزهای دیجیتال در چین پایان داد   . این بانک ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال را در برخی استان های چین رسما ممنوع اعلام و به تمامی موسسات مالی و شرکت های خدماتی توصیه کرد که تراکنش های ارز دیجیتال را نپذیرند . نتیجه این کار این شد که ماینرها مجبور به خارج شدن از چین شدند.

نکاتی برای کاهش هزینه ماینینگبسیاری از ماینرهای خارج شده از چین استخراج ارز دیجیتال در امریکا را به دلیل ثبات اقتصادی برای راه اندازی کسب و کارهایشان مناسب دیدند. با این حال بسیار جای تعجب دارد که افراد ایالات متحده را برای راه اندازی کسب و کار ماین انتخاب کرده اند.حتی با وجود اینکه دولت ایالات متحده امنیت نظارتی را فراهم میکند ، مکان های کمتری وجود دارد که زیرساخت های لازم برای پشتیبانی را داشته باشند. این زیرساخت ها شامل دکل های برق کم هزینه نیز میشود ( خلاف چیزی که در کانادا و قزاقستان وجود دارد)

با اینکه برخی از ارائه دهندگان خدمات در امریکا به تجهیزات لازم برای ماینینگ تجاری مجهز هستند اما بعید است که تمامی ماینرهای خارج شده از چین را پذیرش کنند . طبق گزارش ها ساخت ایستگاه های صد مگاواتی حدود یک سال طول میکشد و برای ماینرهای خارج شده از چین آفلاین کردن دستگاه ها به مدت یک سال به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد.

اینطور بنظر میرسید که ماینرهایی که چین را ترک میکنند سراغ کشورهایی بروند که علاوه بر زیر ساخت های لازمه هزینه برق بسیار پایین تری داشته باشند. بسیاری از تحلیل گران عقیده داشتند که اکثر ماینرهایی که چین را ترک کرده اند به سمت قزاقستان بروند و تا زمان مناسب شدن زیرساخت ها برای استخراج ارز دیجیتال در امریکا در آنجا فعالیت کنند.

دادهای نقشه استخراج بیت کوین مرکز کمبریج نشان میدهد قزاقستان با در صد هش ۱/۱۸   دومین کشور است که از نظر قدرت هش بیت کوین را پشتیبانی میکند. از ماه می تا جولای میزان قدرت هش در قزاقستان بیش از دو برابر شده است.    

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *